گروه: اخبار استان خبر: 164968 / تاریخ انتشار : 1399/7/30 ساعت : 10:41
استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد ؛

دستگاه های اجرایی از محل تهاتر پاسخگوی مطالبات کارکنان باشند

استاندار کهگیلویه و بویراحم با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی از محل تهاتر پاسخگوی مطالبات کارکنان باشند گفت :در حوزه های مسکن روستایی و ملی، استان در جایگاه خوبی قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست شورای فنی صبح امروز به ریاست استاندار و با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیران دستگاه های اداری برگزار شد.

در دستور کار اول جلسه بحث عملکرد دستگاه های اداری برای بکارگیری انرژی  تجدید پذیر که وزارت دستگاه ها را مکلف را کرده بود و اینکه  ۲۰ درصد از انرژی های خود را دستگاه ها  از انرژهای تجدید پذیر تامین کنند مطرح شد.

رئیس پارک علم و فناوری در این‌نشست گفت: در ساختمان اداری تجاری مسکونی،  ساختمان اداری بیشترین مصرف انرژی را داریم

وی با بیان اینکه دو رویکرد بهسازی و بهینه سازی در مصرف انرژی مد نظر است، گفت:انرژی خورشیدی باد انرژی بیوماس و انرژی اب انواع انرژی است در استان از انرژی خورشیدی و انرژی اب استفاده می شود

شمس الدین هاشمی با بیان اینکه آلمان تا سال ۲۰۱۶ ۱۵ درصد برق خود را از انرژی خورشیدی تامین می کرد اما ایران همان ۲ درصد است دلیل پیشرفت آلمان توسعه نیروگاه ها بوده است.

وی افزود: در سال ۹۴ مصوبه مبنی بر اینکه ۲۰ درصد انرژی دستگاه های اداری از انرژی های خورشیدی باید مورد استفاده قرار گیرد ابلاغ شد.

هاشمی با بیان اینکه در استان هیچ نیروگاه خورشیدی بالای صد کیلومتر ایجاد نشده است.

رئیس پارک علم و فناوری افزود: اداراتی در سالیان اخیر انرژی های تجدید پذیر را جدی گرفته که توسط شرکت برق  نیروگاه و استفاده از انرژی خورشیدی استفاده کرده است، اب و فاضلاب در سه فاز اب و فاضلاب روستایی در سوله، و اب فاضلاب روستایی، اب و فاضلاب شهری حدود ۲۰ کیلووات از انرژی خورشیدی استفاده کرده است

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد طرحی برای فروش برق جهت درآمد باقی در سطح کشور پیشنهاد داشته است، افزود:  از طرح های کمیته برای احداث نیروگاه جهت بهره برداری از انرژی خورشیدی در منطقه  وزگ از جمله آنها است.

وی با اشاره به اینکخ شرکت گاز در سال  ۹۸، پارک علم و فناوری گام برداشته ، و  سازمان مدیریت و برنامه ریزی از یک  نیروگاه به بهره برداری رسانند.

هاشمی با اشاره به اینکه  دانشگاه یاسوج نیروگاه ۶۰ کیلوواتی از بیشترین ظرفیت استفاده از انرژی های خورشیدی داشته است.

هاشمی با بیان اینکه ۹۷۰ آبگرمکن به ظرفیت ۲۰۰ لیتر در مناطق کم برخورد برای جلوگیری از قطع درختان، استفاده جهت سوخت مورد استفاده قرار داده و توسط منابع طبیعی استفاده شده است.

وی به احداث یک‌نیروگاه توسط جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: در بحث انرژی های تجدید پذیر  نیروگاه برق آبی مورد توجه است که ۱۰ هزار مگاوات برق از استان های خوزستان مورد استفاده قرار می گیرد

مدیر عامل شرکت گاز استان گفت: سالیان بحث مصرف انرژی بالا بوده و اگر به این صورت باشد در آینده به کارات کنندگان طرح شرکت گاز برای کاهش انرژی در موتور خانه های با تنظیم مشعلهدها و نصب رسوب ها و عایق کاری می توان ۱۰ درصد کاهش مصرف انرژی را داشته باشیم.


خادم با بیان اینکه تبلیغات برای کاهش مصرف انرژی انجام شده است، گفت: دستگاه های اداری و مسگونی باید نسبت به بازدید و چک موتور خانه های خود اقدام کنند
 در ادامه مدیر کل آبفای استان گفت: در بحث انرژی های نو ۷ نیروگاه و ۷۲.۲ مگاوات برق استفاده می شود و به ازای هر کیلووات برق(نیم کیلو گرم گاز دی اکسید کربن) از ورود آلاینده ها به اتمسفر کاهش پیدا می کند

راهزادی مدیر عامل شرکت برق استان  بیان کرد: بخش خصوصی مشمول خانوارها حدود ۱ مگاوات از انرژی برق خورشیدی استفاده می کنند.

راهزادی گفت: باید از نظر فنی نسبت به تجهیز و بررسی  نیروگاه ها اقدام شود.

راهزادی با بیان‌اینکت حدود ۲۰ مگاوات متقاضی انرژی خورشیدی داریم اما به دلیل عدم ارائه تسهیلات با وجود زمینه های پیشرفت  و پروانه احداث  به دلیل بدون پیشرفت باقی مانده است، گفت: این موضوع به معاون فنی ارائه  شده و در حال بررسی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه با بیان اینکه در حوزه ساختمان های خصوصی و  باید شورای فنی را با اعمال نظارت و بازدید موضوعات را دنبال کند، گفت: با توجه به ظرفیت های استان  در اکثر شاخص ها می توانیم جزء ۱۰  استان برتر باشیم.

حسین کلانتری با بیان اینکه ۱۰۰۰ پروژه راه در راستای جهش تولید وجود دارد، که  پروژه پاتاوه دهدشت در حال اتمام است،  گفت: در حوزه های مسکن روستایی و ملی استان در بسیاری شاخص ها جایگاه خوبی دارد و رتبه   ۲ الی ۵ کشور در  شاخص های مختلف کشور کسب شده است.

کلانتری با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت باید در بازدید ها مورد نظر باشد، گفت: دستگاه ها در خصوص استفاده از انرژی های خورشیدی گام برداشتند و دستگاه ها که عملکرد خوبی داشته تشویق و همچنین دستگاه ها ضعیف باید تلاش های مضاعف تری داشته باشند.

وی با بیان اینکه ۳ برابر مصرف دنیا مصرف انرژی داریم و باید به نسبت و سهم خود استاندارسازی شود، گفت: باید نیروهای جوان با دانش را برای استفاده در حوزه فنی و استاندارسازی از ظرفیت آنها  استفاده کرد.

کلانتری با بیان اینکه در استفاده از  انرژی خورشیدی در استان بایداستفاده بیشتری شود، گفت: باید ارزیابی استفاده از انرژی خورشیدی نسبت به سایر نقاط کشور مورد بررسی و در آن راستا گام برداشته شود.

وی با بیان اینکه موضوع برق امید سبب اتفاق بزرگی در کشور می‌شود، گفت: با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی با استفاده از انرژی های تجدید پذیر سرانه هزینه ها برای خانوارها در حوزه برق  می‌تواند به صفر برسد.


استاندار در خصوص تهاتر و مولد سازی دستگاه ها گفت: حدود ۱۲۳۰ میلیارد ریال از محل تهاتر در استان استفاده شده است و در سال جاری همه دستگاه ها و بانک ها به آنها تاکید می کنم در بحث مولد سازی عملکرد آنها رصد می شود و هیچ دستگاهی نمی تواند از این موضوع عبور کند زیرا تکلیف قانونی و شرایط و ردیف بودجه است و اگر دستگاهی تعلل کند برخورد خواهیم داشت.

وی در پایان گفت از محل تهاترها دستگاه های اجرایی می توانند  پاسخگویی مطالبات، پاداش پایان خدمت کارکنان باید باشند

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.