گروه: اخبار استان خبر: 164854 / تاریخ انتشار : 1399/7/29 ساعت : 21:21
در گفت و گو با صبح زاگرس مطرح کرد:

اظهارنظر جنجالی مستندساز و دوست دار محیط زیست هم استانی پیرامون یک شکایت!

مستند ساز کهگیلویه و بویراحمدی گفت :در سخت ترین شرایط و با پوتین به خواب می رفتیم، اما روزهای بعد در فضای مجازی قهرمان بلامنازع فلان مدیر کل معرفی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جواد هادی اصل مستند ساز، فعال محیط زیست است که با حضور در مناطقی که دچار آتش سوزی جنگل ها شده بود، تلاش می کرد و در مطلبی در گفتگو با این پایگاه خبری در خصوص تنظیم شکایت و حجمه ها بر علیه خود، مطالبی را بیان کرد که شرح آن در زیر آمده است.

 

 جواد هادی اصل با بیان اینکه تمام حجمه ها به 5 ماه پیش و به  آتش سوزی خائیز مربوط می شود گفت، در آتش سوزی خائیز تک و تنها و فقط با یک دمنده  حضور داشتم، نیروهای محیط زیست از ابتدای صبح تا عصر فعالیت داشتند بعد از آن در شرایطی به دلیل خستگی ادامه ندادند، در این شرایط گروه های دواطلب  در حال تلاش برای خاموش کردن آتش بودند .

 

مستند ساز و فعال محیط زیست در ادامه با بیان اینکه وقتی در محاصره آتش سوزی جنگل های خائیز قرار گرفتم و مجبور به فرار شدم، گفت: در شرایط  فرار  وقتی سوختن درختان بلوط را مشاهده  کردم دچار ناراحتی و غم اندوه  شده و آه و ناله سر دادم،  کلیپ این ناله ها در سراسر فضای مجازی و کل کشور پخش شد و سبب کمک هزینه 140 میلیون تومانی و جمع آوری به  وسیله  یاسر فاطمی دوست محیط زیست شد.

هادی اصل در ادامه با اشاره به کلیپ منتشر شده و تاثیر گذاری آن در فضای مجازی گفت: بعد از کلیپ فوق رئیس جمهور دستور کمک جهت مهار آتش سوزی خائیز داد، در این شرایط تعدادی هلی کوپتر، سرازیر شدن کمک های مردمی صورت گرفت و نهایتا  آتش به صورت موقت مهار شد.

 

وی با اشاره به شعله ور شدن آتش سوزی ها در جنگل های خائیز بعد از مهار موقت، تاکید کرد: در شب بعدی در جنگل های خائیز آتش دوباره زبانه کشید، در این شرایط بنده تک و تنها ماندم باید پرسید بقیه نیروی های سایر ارگانها کجا بودند؟ هرچند آنها از صبح تا عصر حضور داشتند اما عصر منطقه را ترک کرند اما شدت آتش از عصر شروع می شد با شعله ور شدن آتش  نیروهای محلی توسط ریاست محیط زیست اعزام شدند و بنده با همراهی یاسر فاطمی و تعدادی از نیروهای محلی برای خاموش کردن آتش تا فردا صبح در منطقه بودیم.

 

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی در منطقه برای خاموشی آتش در خائیز گفت: در سخت ترین شرایط و با پوتین به خواب می رفتیم، اما روزهای بعد در فضای مجازی مشاهده کردم که توسط آقایی که بقولا فعال مجازی است قهرمان بلامنازع این موضوع  فلان مدیر کل معرفی شد.

 

هادی اصل با اشاره به اینکه بعد از خاموشی آتش در حال بازگشت از منطقه خائیز بودیم گفت: در فردای آن روز مشاهده کردم در  یک جلسه با حضور استاندار، همان مدیر کل را قهرمان این آتش سوزی معرفی کردند و با تقدیر و تشکر و طلب پاداش توسط یک مستند ساز و انتشار آن در یک پیج اینستاگرامی این موضوع ادامه پیدا کرد.

مستند ساز و فعال محیط زیست در ادامه با بیان اینکه بنده با قرار دادن سه استوری در صفحه مجازی وقایع و اتفاقات خائیز را شرح دادم، گفت: از طریق قرار دادن سه استوری وقایع خائیز شامل  سقوط امدادگر، نداشتن کفش محیط بان و مهمتر اقدام برای تقدیر از فلان مستند ساز که میلیونی پول دریافت کرده و تقدیر از ریاست همان را شرح دادم  و بیان شد از کسانی که در بطن آتش سوزی بوده و خطر آنها را تهدید می کرد هیچ نامی برده نشد، که فکر میکنم بیان مطلب فوق سبب شکایت و حجمه به عوان نشر اکاذیب با  موضوع دیگری بر عیله بنده منجر شد.

 

هادی اصل با اشاره به اینکه بنده با پول و هزینه خود به دوستانم در قضیه آتش سوزی جهت مهار و حضوردر منطقه کمک کردم، گفت: با برنامه های رسانه ای  جهت جلب کمک برای خاموشی آتش سوزی ها اقدام کردم و تقریبا در تمام آتش سوزی ها حضور داشتم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در آتش سوزی کوه نیر  حضور داشتم و شدت و حجم آتش سوزی ها سبب ایجاد حالت خفگی برای بنده شد، گفت:  با توجه به شناختی که فاطمی  دوستدار محیط زیست نسبت به آتش سوزی در جنگل ها داشت از بنده کلیپی تهیه کرد، که در آن نشان می داد چند گام به جلو حرکت کرده  و حالت خفگی به بنده دست می دهد تهیه و  منتشر کرد در این قضیه نهایتا توانستم از این آتش سوزی نجات پیدا کنم و در شب گروه های هلال احمر ریه بنده را با ماسک اکسیژن ریکاوری کردند.

 

وی در ادامه با اشاره به ایجاد خطر برای او در قضیه آتش سوزی خائیز گفت: در آتش سوزی خائیز در نقطه ای گرفتار شدم و شاخه ای از درخت در دستگاه دمنده وارد شد در این شرایط آتش  هجوم آورد اما با شکستن شدن شاخه درخت توانستم خود را نجات دهم در غیر این صورت مانند مرحوم البرز زارعی دچار آتش سوزی و نهایتا فوت می شدم، اما در ادامه بر علیه بنده شکایت کردند.

 

هادی اصل  به حضور یک خانم نوجوان در  جریان آتش سوزی خائیز  اشاره کرد و بیان داشت: خانمی در این آتش سوزی حضور پیدا کرد و دچار سوختگی شد اما هیچ بیمه ای به او تعلق نگرفت.

 

جواد هادی اصل با بیان اینکه بنده به دنبال تقدیر و تشکر از خود نیستم و از جیب خود و هزینه خانواده ام به دلیل علاقه به طبیعت هزینه کرده ام، تاکید کرد: به سرزمین و طبیعت کشورم علاقه داشته و این طبیعت را دوست دارم این سرمایه های طبیعی متعلق به مسئولان نیستند بلکه متعلق به همه مردم است.

وی گفت: به بنده اعلام کردند که یکی از مدیران کل با وجود بیماری فرزند خود وارد صحنه آتش سوزی شد و انسان شریفی است بنده اعلام کردم آیا کسی نبود از فرزند او پرستاری کند و از طرفی به عنوان یک مسئول وظیفه داشت درصحنه آتش سوزی حضور پیدا کند بنده با زن و فرزندم در آتش سوزی شرکت کردم، به عنوان مثال  به سرنجلکل با خانواده جهت تفریح بعد از 3 ماه  رفته بودم که آن منطقه دچار آتش سوزی شد  در این شرایط زن و فرزند را رها کردم و برای مهار آتش سوزی به تنهایی اقدام کردم و در خاموش کردن ان تلاش زیادی داشتم.

 

وی با اشاره به اینکه اگر تا کنون نسبت به حجمه ها  اقدامی نداشتیم، افزود: بابت زحمات برخی از نیروها اقدامی نسبت به حجمه ها انجام ندادم اما در شرایطی که حجمه و جنجال بر عیله بنده درست شد از این زمان  به بعد  نسبت به برخی آمارها خصوصا  اعلام آمار سطح آتش سوزی جنگل ها  شفاف سازی می کنم.

 

وی به آمار  سازمان نقشه برداری هوایی کشور اشاره کرد و گفت:  آتش سوزی خائیز 4500 هکتار بود، آتش سوزی دمچنار  بیش از 2000 هکتار، آتش سوزی روستای زی زی لوداب 1300 هکتار بوده و سایر آتش سوزی رخ داد اما مجموعا کل آتش سوزی جنگل ها را  1600هکتار اعلام کردند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.