گروه: اخبار استان خبر: 164809 / تاریخ انتشار : 1399/7/27 ساعت : 07:31
عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

افزایش روزانه قیمت ها قابل قبول نیست/ مجلس پیگیر افزایش نرخ کالا در بازار

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نرخ کالاها و قیمت ها بصورت روزانه در حال افزایش است به هیچ وجه قابل پذیرش نیست گفت :مجلس پیگیر افزایش نرخ کالا در بازار است.

زهره الهیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری صبح زاگرس گفت :امروزه بانک  مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تحریم های غیر انسانی و غیر اخلاقی آمریکا و کشورهای همدستش  باعث شده است تا نظام  اقتصادی و ارزی ما در بحث تبادلات آسیب های را ببیند .
 
 نماینده مردم تهران ،ری، شمیرانات و اسلامشهر  و عضو  کمیسیون امنیت ملی  در مجلس شورای اسلامی  ابراز داشت: در صورتی جمهوری اسلامی ایران  تحت تحریم های  یکجانبه آمریکا  قرار گرفته است، که در طول سالیان گذشته  نیز این تحریمها اعمال شده ،و آمریکا نسبت  به تعهدات خود بخصوص برجام  پایبند نبوده  وبه این قضیه نیز استمرار بخشیده است.


الهیان  در ادامه افزود:به اذعان کارشناسان غربی  تحریمها باعث تقویت  توان داخلی جمهوری اسلامی ایران و در سطح پایینی اثرات منفی خود را در بعضی از جاها داشته است و باعث نقض حقوق اساسی مردم گردیده است،و به نوعی مصداق نقض حقوق بشر  است.


عضو کمیسیون امنیت ملی در  مجلس شورای اسلامی ابراز داشت:اگر مسئولین به ظرفیت و توان داخلی ، چه به لحاظ نیروی انسانی  و چه به لحاظ منابع توجه کنند و همچنین از راهبرد اقتصاد مقاومتی کمک گرفته شود قاعدتا مشکلات کمتر خواهدشد.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی و صحیح در دستگاههای اجرایی دیده نمی شود افزود؛با وجود کمبود چنین مدیریتی در دستگاههای اجرایی مشکلات اقتصادی در داخل کشور تشدید شده و نتیجه آن را در معیشت مردم مشاهده می کنیم .


الهیان با اشاره به اینکه شرایط بحران کرونا در تشدید مشکلات اقتصادی تاثیر داشته است گفت :اگر دولت در ارتباط با گرانی و تورم که فشار آن مستقیم بر طبقه ضعیف و متوسط جامعه است بخواهد غلبه کند باید نظارت جدی تری بر بازار داشته و با سیاست گذاری درست وضعیت فعلی را کنترل کند.


وی تشریح کرد: اینکه روزانه به قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم افزوده ،و بازار دچار نوعی هرج و مرج وافزایش نرخ کالا ها به صورت روزانه و ساعتی باشد به هیچ وجه قابل پذیرش نیست، و انتظار مردم و مجلس اینست که دولت بعنوان متولی این امر نظارت جدی بر بازار داشته باشد.


الهیان در پایان با تاکید بر اینکه دولت برای نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها می تواند از طرفیتهای مردمی، و گروههای جهادی ، اتحادیه ها و اصناف و همچنین بسیج مردمی استفاده کند گفت : مجلس شورای اسلامی  به جد پیگیر رها شدن بازار است.انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.