گروه: اخبار استان خبر: 164799 / تاریخ انتشار : 1399/7/26 ساعت : 15:17
تاج الدینی در گفتگو با صبح زاگرس خبر داد؛

باغداران برای دریافت سبد میوه ثبت نام کنند

مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: باغدارانی که به سبد میوه نیاز دارند به مراکز خدماتی جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

الیاس تاج الدینی در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،در خصوص گلایه برخی از کشاورزان از قیمت بالای سبد میوه گفت: نظارت بر قیمت سبد ها بر عهده سازمان صمت استان است و این افزایش قیمت هیچ ربطی به جهاد کشاورزی ندارد، هر چند که ما نیز همکاری هایی با سازمان صمت داریم.

 وی گفت: از روز گذشته نیز معاون اقتصادی سازمان اطلاعات، معاون اقتصادی استاندار و خود ما نیز پای کار هستیم، سپاه نیز به این مورد ورود پیدا کرده ، به دنبال این هستیم که سبد میوه را از استان ها دیگر وارد استان کنیم.

رئیس جهاد کساورزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نیاز است خود کشاورزان و باغداران نیز پای کار باشند و سبد ها را خریداری کنند، تعاون روستایی نیز به موضوع ورود خواهد کرد، کشاورزانی که سبد میوه نیاز دارند به مراکز خدماتی جهاد کشاورزی استان که در نقاط مختلف استان و شهرستان ها قرار دارد مراجعه کنند.

وی افزود: سبد ها را با قیمت پایین تر از قیمت بازار در اختیار باغداران قرار خواهیم داد، مراکز خدماتی ما در نقاط مختلف قرار دارند و می توانند میزان سبد مورد نیازشان را تامین کنند، قیمت ها با توجه به مواد اولیه توسط کارخانه تولیدی درج می شود.

تاج الدینی به مشکل کمبود سردخانه در استان اشاره کرد و گفت: سردخانه یک مشکل اساسی است،ما امسال  125 هزار تن تولید میوه در استان داریم که توانایی ذخیره کردن این میزان میوه را نداریم، سال گذشته حداکثر 6 هزار تن ذخیره داشتیم، نیاز است که سرمایه گذاران به این مورد ورود کنند، ما نیز هر همکاری که نیاز باشد انجام خواهیم داد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
امراله زیلابی
1399/7/27 - 14:53
درخواست سبدمیوه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.