گروه: اخبار استان خبر: 164786 / تاریخ انتشار : 1399/8/2 ساعت : 11:51
روزهای غم انگیز الماس زیبای زاگرس

طرح جامع پارک بزرگ جنگلی یاسوج در هاله ای از ابهام/دست روی دست گذاشتن برای هیچ!

نبود یک طرح جامع، نبود سکو و آلاچیق های متنوع و حتی موارد اولیه برای رفاه حال شهروندان همچنان توسعه پارک جنگلی یاسوج را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،پارک جنگلی یاسوج نامی غریب برای مسافران و حتی طبیعت دوستان و مردم دیار زاگرس نیست، پارکی که امروز نماد و سمبلی برای پایتخت طبیعت است و همچون نگینی بر شمال خاوری این شهر می درخشد.

همچنان بلاتکلیف!

پارک جنگلی یاسوج که خود به تنهایی به دلیل داشتن زیبایی های طبیعی منحصر به فرد می تواند بار زیادی از گردشگری و توسعه این  استان و حتی مرکز آن؛ پایتخت طبیعت( یاسوج ) را به دوش بکشد امروز در بلاتکلیفی به سر می برد و همچنان بعد از چندین سال گفتگو و جلستان متعدد طرح جامع گردشگری آن اجرا نشده است.

کشمکش های ادامه دار شورای شهر و شهرداری یاسوج، وزارت نفت و منابع طبیعی و سازمان جنگل ها باعث شده که طرح های توسعه ای و زیبا سازی این پارک همچنان راکت بماند و هر روز به نابودی این پارک به دلیل قطع بی رویه درختان بلوط توسط عده ای مسافر نما  نزدیک شویم.

سوختن به بهانه ذغال خط پایان یک درخت بلوط

پارک جنگلی یاسوج که به عنوان یکی از وسیع ترین پارک های جنگلی در جنوب ایران از آن یادمی شود با پوششی بسیار زیبا از درختان بلوط تشکیل شده که طبق یک نظر سنجی قریب 76درصد از پوشش درختی آن را درختان بلوط تشکیل داده اند.

اما اصل ماجرای این پارک بی سرسامانی آن و جدال های پی در پی نماینده سابق بویراحمد و دنا و سرمایه گذاری وزارت نفت در این پارک بود که هنوز هم در هاله ای ازبهام قرار دارد.

هرچند که در ماههای اخیر کلنگ طرح جامع گردشگری آن به گفته برخی بر زمین زده شده و شهرداری یاسوج مباردت به نصب چراغ  روشنایی در این پارک کرده است، اما نبود یک طرح جامع، نبود سکو و آلاچیق های متنوع و حتی موارد اولیه برای رفاه حال شهروندان همچنان این پارک را ادر هاله ای از ابهام قرار داده است.

چراهایی که همچنان بی پاسخ هستند

در گذشته نچندان دور به دلیل تاریکی در این پارک زیبا نام پارکی مخوف را برای آن انتخاب کرده بودند که طرح جدید روشنایی این پارک کمی از این وحشت را در آن کاسته است،اما همچنان این نام بر این پارک خود نمایی می کند.

 

اکنون پس از جرای پروژه بهسازی روشنایی این پارک جنگلی بزرگ شاهده روشن ماندن این چراغ ها در طول روز هستیم که بی برنامگی و بی سلیقه بودن و تا حدودی کم تخصص بودن مهندسین اجرا و ناظرین این پروژه را می رساند.

اما جوای سئوال از مسئولالن در این زمینه اینجاست که چرا پارک بزرگ جنگلی یاسوج که می تواند بار زیادی از توسعه گردشگری و نشان دادن جاذبه های بکر پایتخت طبیعت را بر دوش بکشد؛ همچنان بلاتکلیف مانده و همچنان مسئولان امر در زمینه توسعه  زیر ساخت های آن هچنان ساکت هستند.

 

سئوال بعدی از مسئولان امر از جمله شورای شهر و شهرداری نیز این بوده که چرا به شعارهای خود در زمینه توسعه گردشگری مرکز استان عمل نکرده و همچنان ساکت هستند و به جدال های ادامه دار خود در این شورا می پردازند و از  شعارهای خود دور مانده اند.

 

و سئوال آخر از مسئولان امر این بوده که چرا هنوز  هیچگونه پالس و صبحتی از واگذاری قسمتی از این پارک به وزارت نفت به گوش نمی رسد و اگر هم قسمتی از این پارک به وزارت نفت واگذار شده است چرا مسئولان در این زمینه مردم را نامحرم دانسته و آن را رسانه ای نمی کنند.

 

امروز باید به عینه گفت که پارک جنگی امروز مأمن بسیاری از طبیعت دوستان در پهنه زاگرس است که با حضور در این مکان مفرح، زیبایی های این طبیعت را  بیشتر به عینه می بینتند، پس باید در این زمینه با مردم شفاف تر بود.

 

انتهای پیام

 


 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.