گروه: اخبار استان خبر: 164699 / تاریخ انتشار : 1399/7/24 ساعت : 18:00
در نشست خبری اوقاف بهمئی بمناسبت آغاز دهه وقف مطرح شد؛

راه اندازی مرکز فرهنگی افق در بهمئی/احداث دومین موقوفه درآمدزای این شهرستان

رئیس اداره اوقاف بهمئی و مسئول انجمن یاوران وقف این شهرستان در تشریح برنامه های دهه وقف، از راه اندازی مرکز فرهنگی افق و احداث دومین موقوفه درآمدزای بهمئی خبر دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛در نشست خبری که به مناسبت آغاز دهه وقف در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهمئی برگزار گردید، سید روح اله افسر از راه اندازی مرکز افق در این شهرستان خبر داد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهمئی در این نشست ضمن گرامیداشت دهه وقف، در خصوص مرکز افق تصریح کرد: این مرکز زیر نظر این اداره و هئیت امنای امامزادگان سید ابراهیم (ع) و سید اسدالله(ع) راه اندازی شد.

 

وی خاطر نشان کرد:این مرکز در سه حوزه فرهنگی، اجتماعی و قرآنی فعالیت خواهد داشت و مسئولی که برای آن انتخاب کردیم به اداره کل معرفی شده و منتظر تاییدیه جهت راه اندازی مرکز هستیم.

 

افسر افزود: اوقاف و امور خیریه بهمئی در تلاش است، شورای خیرین را در شهرستان راه اندازی کند تا به واسطه آن بتواند در زمان های مورد نیاز به صورت منظم و هدف دار کمک ها را به دست نیازمندان برساند.

 

وی ضمن گرامیداشت دهه وقف و آرزوی سلامتی برای مردم عزیز ایران،به بیماری کرونا و تاثیر آن بر زندگی مردم اشاره کرد و گفت: این بیماری بر فعالیت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهمئی نیز تاثیر داشت، به گونه ای که در روزهای اول فراگیری این بیماری، تمرکز فعالیت های این اداره بر ضدعفونی مساجد و امامزاده ها بود و سپس با کمک های مردمی اقدام به تولید و توزیع ۴۸۰۰ عدد ماسک کردیم .

 

افسر افزود:در راستای فرهنگ سازی رعایت مسائل پیشگیری از بیماری کرونا و کمک به هم نوع،مسابقه شعر همدلی برگزار کردیم و در ادامه با کمک های مردمی که جمع آوری شد، بیش از ۳۰۰ بسته غذایی به دست خانواده های نیازمندی رساندیم که سرپرست آنها بر اثر شیوع بیماری کرونا بیکار شده بودند.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی ادامه داد: در این راستا شب شعر خیریه ای به صورت مجازی با حضور ۹ شاعر مطرح کشوری از ۹ استان برگزار کردیم که جا دارد تشکر ویژه ای بابت این شب شعر و سایر برنامه های فرهنگی برگزار شده از کارشناس فرهنگی اجتماعی و قرآنی، اوقاف و امور خیریه شهرستان بهمئی، آقای علی دهقان داشته باشم.

 

در ادامه مسئول دفتر نمایندگی اوقاف و امورخیریه بهمئی تصریح کرد: قصد داشتیم به مناسبت دهه وقف، همایش وقف برگزار کنیم و در آن از واقفین،خیرین و همکاران انجمن یاوران وقف تجلیل کنیم اما به دلیل وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان، این برنامه لغو و جایگزین آن چندین برنامه با حضور تعداد افراد کمتر و رعایت دستورالعمل بهداشتی برگزار خواهد شد.

 

افسر در پایان سخنان خود دیدار با امام جمعه محترم شهرستان بهمئی،غبار روبی مزار شهدا، در جوار امامزاده سید عبدالصالح(ع) سیاهشیر،نشست تخصصی وقف با فعالین حوزه فرهنگی و مذهبی،تجلیل از فعالین فرهنگی همکار با اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بهمئی،سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه،برگزاری نمایشگاه وقف در محل نمازجمعه،نشست تخصصی وقف با فعالین حوزه سلامت،تجلیل از مدافعین سلامت،نشست تخصصی وقف با فعالین محیط زیست،بازدید از موقوفه سیدی،بازدید از موقوفه جویبار،نشست تخصصی وقف با هنرمندان و دیدار با فرماندار محترم شهرستان بهمئی از برنامه های تدارک دیده شده در راستای گرامیداشت دهه وقف شهرستان بهمئی عنوان کرد.

 

دبیر انجمن یاوران وقف شهرستان بهمئی در این نشست، به دومین موقوفه درآمدزای شهرستان که شروع به ساخت شده است، اشاره کرد.

 

افسون شجاعی پیرامون دومین موقوفه درآمدزا شهرستان بهمئی عنوان کرد: این موقوفه توسط حجت الاسلام سید یونس سیدی پایه گذاری شده و نیت واقف بر این است که در زمین موقوفه خانه ای ساخته شود و در اختیار شخص نیازمند مورد نظرش قرار بگیرد و تا زمانی که در قید حیات است از آن استفاده کند و سپس در اختیار اوقاف قرار بگیرد و از محل درآمد آن در امورات قرآنی هزینه شود.

 

شجاعی افزود: با توجه به فرا رسیدن دهه وقف انجمن مسابقه ای در راستای فرهنگ سازی وقف و کار خیر از طریق صفحه انجمن در اینستاگرام برگزار می کند و به پنج نفر از برگزیدگان جوایز نقدی پرداخت می شود.

 

وی گفت:افرادی که مایل باشند در این مسابقه شرکت کنند، می بایست فیلمی از خود بگیرند و در آن ضمن معرفی خود یک آیه، حدیث یا شعری در خصوص وقف و یا کار خیر بخوانند و به آدرس اینستاگرام yavaran_vaghf_bahmaei یا شماره ۰۹۳۰۲۱۳۵۳۲۳ در واتساپ ارسال کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.