گروه: اخبار استان خبر: 164609 / تاریخ انتشار : 1399/7/22 ساعت : 13:38
درگفت وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

آخرین وضعیت آتش سوزی در مناطق جنگلی و مرتعی لنده/اهدا و نصب85دستگاه آبگرمکن خورشیدی به روستائیان+صوت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده آخرین وضعیت آتش سوزی ها در مناطق جنگلی و مرتعی این شهرستان را تشریح کرد.

ذبیح الله محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به آخرین وضعیت منابع طبیعی و عملکرد این اداره در مدیریت و کنترل آتش سوزی ها در مناطق جنگلی و مرتعی گفت:اداره منابع طبیعی در راستای وظیفه ذاتی خویش که هماناحراست از عرصه های منابع ملی است در چند سال گذشته با برگزاری کلاس های آموزشی در روستاها و مناطق عشایری و در مدارس کارهای خوبی صورت گرفت.

 

وی افزود: در کنار برگزاری این کلاس های آموزشی و توجیهی در روستاها و مدارس سطح شهر و باتوجه به تعامل خوب با اصحاب رسانه کارهای خوبی در زمینه فرهنگ سازی بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل شدن فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی جامعه همه تلاش کردند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: تلاش های خوب امام جمعه و مجموعه تبلیغات اسلامی شهرستان لنده در ترویج فرهنگ منابع طبیعی در مساجد و بین مردم باعث شد تا این فرهنگ به درستی به مردم منتقل شود.

 

محمدی در ادامه اظهارکرد: روند آتش سوزی هاها در سال 96بیش از 14فقره آتش سوزی فعال داشتیم که باتوجه به برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی این تعداد در سال جاری به 4فقره رسیده است که نشان از تاثیرگذاری این فرهنگ سازی صورت گرفته است.

 

وی تاکیدکرد: اهمیت منابع طبیعی امروز برای عموم مردم قابل لمس است و این به یک فرهنگ غنی تبدیل شده است که در همین آتش سوزی دو هفته گذشته به خوبی شاهد مشارکت حداکثری مردم در اطفای حریق بودیم.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: در کنار فعالیت های فرهنگی بحث تامین آبگرمکن خورشیدی در دو بخش مرکزی و موگرمون در دستور کار قرار گرفت که تعداد85آبگرمکن خورشیدی اهدا و نصب شده است که در ادامه نیز این مهم در دستور کار است تا مردم به جنگل ها و مراتع هجوم نبرند و این فرهنگ به یک فرهنگ ناب تبدیل شود.

 

وی در پایان از همکاری و همراهی اصحاب رسانه و فعالان حوزه فضای مجازی که بیشترین نقش را در ترویج فرهنگ منابع طبیعی و حفظ و حراست از میراث آیندگان دارند قدردانی می کنیم.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.