گروه: اخبار استان خبر: 164552 / تاریخ انتشار : 1399/7/21 ساعت : 12:10

نگاهی به ترفندهای نخ نمای رسانه‌های معاند/تیرهایی که بازهم به سنگ می خورد+تصاویر

خط مشی و ترفندهای نخ نما شده رسانه های معاند همان دغل کاری ، شارلاتانیزم رسانه ای و وارونه جلوه دادن حقایق است که در واقع هدفشان جریان‌سازی علیه ارزش‌ها و باورهای دینی مردم ایران است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،بررسی و رصد صفحات مجازی رسانه های فارسی زبان معاند مانند بی بی سی ،دویچله وله فارسی ،صدای امریکا و اینترنشنال در روزهای اخیر، نشان از یک هجمه مشترک همچون همیشه علیه جمهوری اسلامی ایران و به تبع اسلام ناب محمدی (ص)را دارد.

این در حالی است که این بار هم درگذشت "استاد شجریان" و مناسبت های دهه آخر صفر و  اربعین حسینی را ابزار و وسیله ای برای نمایش های دروغین خود قرار داده تا ازاین طریق سوژه سازی کرده و به اهداف مورد نظرشان برسند .

بنابراین با نگاهی به صفحات اینستاگرامی این رسانه های خبری،  می توان انتخاب تیتر ،عکس و شرح خبر در ارتباط با موضوع اربعین و مناسبت های مذهبی را با موضوع وفات و خاکسپاری مرحوم شجریان مقایسه کرد و به انواع تکنیک های رسانه ای آنها برای اقناع مخاطب و فریب افکار عمومی در مسیر اهدافشان پی برد.

در حالی که امسال مراسمات اربعین حسینی برخلاف سالهای گذشته به دلیل  شیوع کرونا در کشور ما تعطیل بود و در روز اربعین هم هیئت ها برنامه خاصی اجرا نکردند ،اما بازهم شاهد بیشترین هجمه ها از طرف این رسانه علیه این مناسبت بزرگ مذهبی بودیم.

اگرچه این رسانه ها آنقدر خود را به زحمت انداختند تا سوژه ای در داخل کشور بیابند و آن را به اسم تقابل دیانت و عقل به افکار عمومی تزریق کنند ،اما دستشان خالی ماند و بازهم تیرهایشان به سنگ خورد.

رسانه هایی که حضور تعدادی از زائرین در مرز شلمچه را تحت عنوان "حمله زائرین به مرزبانان برای رفتن به کربلا" تیتر کردند!، اما در تصاویر صفحات اینستاگرامی آنها باز هم مشاهده می کنید که جلوگیری از ازدحام جمعیت به خاطر عدم شیوع بیماری کرونا و ایجاد نظم، را تیتر کرده اند "ممانعت نیروهای حکومتی از شرکت مردم در مراسم خاکسپاری استاد شجریان"؟!! و به هیچ وجه هم به شیوع بیماری کرونا نپرداخته اند و بی توجهی در رعایت اصول بهداشتی از سوی حاضرین را هم مورد بحث و ایراد قرار نداده اند!! .

نکته قابل تامل دیگر هم حجم پرداخت این رسانه ها در تعداد خبر مربوط به موضوع درگذشت "استاد شجریان" با دیگر حوادث اتفاق افتاده در جهان و ایران است که در صفحات آنها قابل مشاهده است و تقریبا نزدیک به ۶۰درصد اخبار آنها را پرداختن به این موضوع شکل می دهد و ۴۰درصد دیگر را هم به موضوعات متفاوت دیگر پرداخته اند.

بی بی سی فارسی در حالی که در هیچ کدام از بخش های خبری خود ازدحام جمعیت جلوی بیمارستان و محل خاکسپاری "استاد شجریان"  را به دلیل شیوع بیماری کرونا مورد نقد قرار نداده اما در تیتر بزرگی از زبان یک نماینده سابق مجلس خواستار تعطیلی مناسبت های مذهبی آخر ماه صفر شده است؟! .

بنابراین رفتارهایی از قبیل شانتاژ خبری، سیاه نمایی،تهیه مصاحبه دروغ با افراد ناشناخته ،تهیه گزارش‌های خلاف واقع، زدن اتهامات واهی به انقلاب اسلامی به روش های مختلف و... از جمله عملکرد این رسانه‌های معاند فارسی زبان است که همگی از حمایت کشورهای استکباری از جمله آمریکا و انگلیس آنهم با دلار سعودی ها برخوردار هستند.


رسانه‌های معاند همچون آفتاب پرست مقابل هر موضوعی درباره جمهوری اسلامی رنگ عوض می‌کنند و برای جذب مخاطب حاضرند خوراکی از جنس انتشار اخبار دروغ و سیاه نمایی تهیه کنند تا شاید اعتباری نزد مردم به دست بیاورند به رفتار غیرحرفه ای شان هم به نوعی مشروعیت ببخشند.

 بنابراین خط مشی و ترفندهای نخ نما شده این رسانه های معاند همان دغل کاری ، شارلاتانیزم رسانه ای و وارونه جلوه دادن حقایق است که در واقع هدفشان جریان‌سازی علیه ارزش‌ها و باورهای دینی و ملی مردم ایران است که در این میان نباید حرکت‌های آنان را کوچک شمرد بلکه باید با هوشیاری کامل مقابل آنها ایستاد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.