گروه: اخبار استان خبر: 164498 / تاریخ انتشار : 1399/7/20 ساعت : 20:27
رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه؛

مثلث ماسک، فاصله گذاری و شستن دست ها باید با هم رعایت شود/ ظرفیت بیمارستان ها تکمیل شده است

طیب زادگان گفت: فرسودگی شغلی در مجموعه بهداشت و درمان مخصوصا در ایام کرونا یک واقعیت است و یکی از اقداماتی که می تواند در رفع این فرسودگی ها اثرگذار باشد رفع مشکلات و مسائل مالی و مطالبات چندین ساله پرسنل است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد طاهر طیب زادگان رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در گفت و گو با صبح زاگرس در مورد وضعیت بیماری کرونا در شهرستان کهگیلویه گفت: همچنان شرایط کرونا در شهرستان مناسب نیست و بسیاری از اقشار مردم و صنوف مختلف دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکرده و نسبت به آن ها بی توجه اند.

 
 
طیب زادگان گفت: اکنون نیز ظرفیت بیمارستان معین ما در استان کهگیلویه و بویر احمد تکمیل شده و این نشان از زنگ خطر جدی دارد. همچنین رهبر معظم انقلاب نیز اعلام کردند که بخش هایی ازمراکز استراتژیک نیروهای مسلح برای مقابله با کرونا مورد استفاده قرار گیرد و همه این اتفاقات  نشان دهنده این است که وضعیت چه اندازه خطرناک است.
 
 
وی افزود: درشهرستان کهگیلویه نیز بیش از یک ماه است که ظرفیت بیمارستان تکمیل و مواردی جدید به جای افرادی که ترخیص شده اند پذیرش می شود . موارد مراجعه سرپایی همچنان بالا بوده و نه در مراسمات و نه در تجمعات موارد و دستورالعمل های بهداشتی رعایت نمی شوند.
 
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه اظهار کرد: نکته حائز اهمیت این است که دیگر استفاده از ماسک به تنهایی نمی تواند از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند و برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس علاوه بر استفاده از ماسک باید فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها حتما انجام گیرد و این سه ظلع مثل باید با هم رعایت شود تا نتیجه مطلوب داشته باشد.
 
 
وی اضافه کرد: لازم است که مردم به خاطر خود, خانواده و همشهریان خود با این مشکل به صورت مسئولانه برخورد کنند و کادر درمان نیز در زمینه مراقبت بیماریابی نظارت در حال انجام است اما همچنان در مورد رعایت از سوی مردم در کهگیلویه با مشکل مواجه هستیم.
 
 
طیب زادگان با اشاره به خستگی های کادر بهداشت و درمان گفت: فرسودگی شغلی در مجموعه بهداشت و درمان مخصوصا در ایام کرونا یک واقعیت است و یکی از اقداماتی که می تواند در رفع این فرسودگی ها اثرگذار باشد رفع مشکلات و مسائل مالی و مطالباتی است که چندین سال پرسنل دارند که بخشی از آن ها در حال انجام است و اعتباراتی خوبی نیز از سوی وزارت بهداشت و استان به شهرستان داده شده ولی همچنان برخی از کمبودهای پابرجا هستند که اگر برطرف شوند در افزایش انگیزه کادردر مان اثرگذار خواهد بود.
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.