گروه: اخبار استان خبر: 164485 / تاریخ انتشار : 1399/7/20 ساعت : 07:20
محمد رضا میر تاج الدینی در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

پیگیری مجلس برای اعتبار تخصیص یافته صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت

نماینده حوزه انتخابیه تبریز، آذر شهر و اسکو با بیان اینکه دولت با افراد سهل انگاری که پروتکل ها را رعایت نمی کنند برخورد قانونی داشته باشد، گفت: دولت در خصوص موانع دلایل عدم پرداخت کامل مبلغ تخصیص یافته برای مبارزه با کرونا توضیح دهد.

محمد رضا میر تاج الدینی در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص عدم پرداخت کامل مبلغ یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا گفت: وزارت بهداشت در وهله اول باید پیگیر مبلغ باقی مانده و اختصاص یافته از صندوق توسعه ملی  باشد، از طرفی دولت باید نسبت به این مبلغ شفاف سازی کند که چه مقدار آن پرداخت شده است.

نماینده حوزه انتخابیه تبریز، آذر شهر و اسکو گفت: دولت در خصوص موانع و دلایل عدم پرداخت کامل مبلغ تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا توضیح دهد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت میدان دار اصلی مبارزه با کرونا است، گفت: وزارت بهداشت باید پیگیر باشد تا بودجه های این وزارت خانه در جای دیگر مصرف نشود.

میرتاج الدینی افزود: وزارت بهداشت همیشه در تامین ارز مورد نیاز خود با مشکل مواجه می شد که در همین راستا نمایندگان مجلس به عنوان یک نهاد نظارتی این موضوع را دنبال کرده تا به یک گزارش جامعه و کامل نسبت به دلایل عدم پرداخت ارز تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت هستند.

نماینده مجلس یازدهم مجلس شورای اسلامی افزود: ریاست جمهوری به عنوان کسی که نقش اساسی در ستاد کرونا دارد باید حمایت کافی از وزارت بهداشت را داشته تا این وزارت خانه دچار مشکل نشود.

این نماینده مجلس در ادامه در خصوص تعیین مهلت و زمان  توسط نمایندگان مجلس برای رئیس جمهور جهت پیگیری پرداخت مبلغ کامل اختصاص یافته از صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت گفت: نمی شود برای موضوع فوق زمان تعیین کرد زیرا مسئولان مربوطه باید در کمیسیون ها حضور پیدا کرده  و در خصوص این مشکل توضیح دهند از طرفی علت و موانع را تشریح کرده و در ادامه برنامه های خاص خود را نمایندگان خواهند داشت.

وی در ادامه در خصوص نقش دولت در کنترل کرونا با استفاده از روش های مختلف گفت: دولت تجربه  های زیادی در 6 ماه گذشته کسب کرده است و همچنین مردم راهکارهای مختلف برای مقابله با کرونا و جلوگیری از سرایت این بیماری  دارند، اما دولت مواردی مانند نظارت و تعطیلی پارک ها را بیشتر در دستور کار قرار داده و  سخت گیری بیشتری داشته باشد و از طرفی افرادی که پروتکل ها رعایت نکرده و از ماسک استفاده نمی کنند همچنین تجمعات بی موردی که سبب گسترش این بیماری می شود  به صورت قانونی برخورد داشته باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.