گروه: اخبار استان خبر: 164453 / تاریخ انتشار : 1399/7/19 ساعت : 11:15
در نشست استانی ستاد کرونا مطرح شد؛

بیمار یابی و تست کرونا دراستان باید افزایش پیدا کند +جریمه های ریالی استانداربرای متخلفین کرونا+ فیلم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه تشخیص بستری بیماران کرونایی بر عهده پزشک است تاکید کرد :بیمار یابی و تست کرونا درکهگیلویه و بویراحمد باید افزایش پیدا کند .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدانپناه در نشست ستاد استانی کرونا گفت : بیمار یابی و تست کرونا  در استان باید افزایش پیدا کند

وی با بیان اینکه دیده می شود  افرادی در قرنطینه هستند و از قرنطینه خارج و باعث انتقال بیماری می شوند گفت: کسانی که به صورت غیر قانونی از قرنطینه خارج می شود با آنها برخورد قانونی شود.

وی افزود: در بیمارستان جلیل در طی چهار روز گذشته تخت هایی  تحویل گروه های داخلی داده شده که سبب ارتقای کیفیت خدمات دهی می شود و از طرفی  مردم باید به این نتیجه برسند که تشخیص بستری بیمار در بیمارستان توسط پزشک است.

مدیر کل آموزش و پرورش در این نشست گفت: ۷۷ گروه ناظر و ارزیاب  در اداره کل آموزش و پرورش و در شهرستان ها  در بحث کرونا فعالیت  دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه ؛تا کنون بالغ بر ۳ هزار و ۴۶ مورد بازدید در سطح مدارس استان انجام شده است گفت :کم خطر ترین مکان در مدارس است و باید مراقبت های لازم را داشته باشیم ،هرچند کار آموزش را از طریق سامانه شاد داریم.

وی  از تزریق بالغ بر 1 میلیارد تومان  اعتبار نیازمندی های مدارس به حساب واریز شده است.


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در این نشست گفت: یکی از معضلات در پایانه ها مسافربری فعالیت خودروهای شخصی بود که در بعدازظهرها فعالیت همچنان شدید است که باید از فعالیت آنها  جلوگیری شود.

نصیری راد با بیان اینکه در خصوص پاکسازی پایانه ها اقدام می کنیم، گفت: مشکل خاصی از جهت ضدعفونی اتوبوس ها را نداریم در ناوگان سواری روال بر این است که سه مسافر سوار شود و توافقات انجام شود.

شهردار شهر یاسوج گفت: سامان حمل و نقل و بار شهرداری نسبت به آمار ها مبنی براینکه رعایت پروتکل در شهر نسبت به خارج بهتر رعایت می شود، که با توجه مسافرت ها نظارت ها بر ناوگان حمل نقل عمومی داشتیم.

نستهن مقدم گفت: ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی را با همکاری دانشگاه خواهیم داشت.

استاندارکهگیلویه و بویراحمد  در نشست ستاد استانی کرونا گفت: وقتی در شرایط ملی به آمار مرگ و میرهای نگاه شود سبب نگرانی می شود اما به نسبت مبتلا این آمار ها پایین است.

حسین کلانتری با اشاره به اینکه؛ در شرایط پیک بستری ها مرگ و میرها افزایش پیدا می کند گفت : در استان ۹۰ درصد فوتی ها بیماری زمینه ای و بالای ۶۸  سال سن داشته  و سرعت انتقال ویروس بالا بوده است .

کلانتری ابراز داشت: از اکثریت مردم استان برای رعایت پروتکل ها تشکر می کنیم و به اقلیتی که سلامت و آرامش همه جامعه و کادر درمان را خسته می کنند هشدار می دهیم.

وی با بیان اینکه شرایط خطرناک‌ آنفولانزا هم وجود دارد، گفت: کسانی که رعایت نمی کنند بدترین ضربه را به مردم وارد  و به دردسر انداخته  و سبب ایجاد مشکل برای جامعه می شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: هلال احمر ،گشت ارشاد سلامت و پایگاه های بسیج در حال کمک رسانی هستند اما  طبق قانون باید با کسانی که  سلامت مردم را نادیده می گیرند برخورد  کنیم هرچند به دنبال برخورد نیستیم اما در این شرایط سلامت اکثریت جامعه برای ما مهم است.

وی افزود: اقدامات توسط فرمانداری بویراحمد باید افزایش پیدا کرده و تدابیر جدید اتخاذ شود.

استاندار با اشاره به واحد‌های صنفی گفت: مبالغ جریمه ۳۰۰ هزار تومانی ، پانصد هزار تومانی و یک میلیونی باید اتخاذ و در مرحله چهارم پلمپ است.


وی در ادامه با بیان اینکه  پلیس با خودروهای شخصی که پروتکل‌ها را رعایت نمی کنند برخورد کند تاکید کرد: با افراد کارمند که پروتکل ها را رعایت نمی کنند برخورد می شود و خدمات ارائه نمی شود و هیچ‌کارمندی نباید بدون رعایت پروتکل ها وارد سیستم اداری شود و بعد از آن توسط تخلفات اداری به عنوان فرد متخلف با او برخورد خواهد شد.

کلانتری تصریح کرد: فردی که ناقل بوده و در قرنطینه خانگی قرار دارد همانند بمب ویروسی است و  اگر از خانه خارج شوند مجرم هستند با آنها برخورد شود.

وی گفت: باید از ظرفیت های سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و تامین اجتماعی جهت کمک به کادر درمان و جلوگیری از شیوع کرونا استفاده شود.

عالی ترین مقام ارشد اجرایی استان خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت ها پایگاه مقاومت، دهیار، شورای روستا و از ظرفیت های جدید باید استفاده کرد، زیرا الگوی انتقال بیماری کرونا خانوادگی شده است.

نماینده دولت در استان با بیان اینکه ؛هر معلم در مدرسه اکیپ سلامت و سفیر سلامت باشدگفت :از نظر رعایت پروتکل ها جز استان های برتر هستیم اما باید رعایت پروتکل های بالای ۹۰ درصد اثر گذار باشد یعنی هر زمان مرگ و میرها و آمار ها کاهش پیدا کرد اثر گذاری رعایت پروتکل ها را شاهد خواهیم بود 


کلانتری گفت جرائم باید اثر گذار باشد و تاکید کرد:اراده بر جریمه نیست اما برای حفظ سلامت مردم عده ای که سلامت اکثریت را به خطر انداخته با آنها برخورد می شود


استاندار کهگیلویه و بویراحمد استفاده از ماسک را ضروری ارزیابی کرد و گفت: فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از تهویه در محیط سربسته ضروری است. 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.