گروه: اخبار استان خبر: 164397 / تاریخ انتشار : 1399/7/17 ساعت : 18:32
در یادواره ۶۶ شهید بخش چاروسای کهگیلویه مطرح شد؛

حبیبی: دزدی های هر روزه در دولت با کدام منطق شهدا همخوانی دارد؟ تصاویر

اصغر حبیبی گفت: این که هر روز دزدی هایی در این دولت صورت می گیرد، با کدام منطق شهدا هم خوانی دارد؟ با کدام منطق عاشورایی منطبق است؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام مراسم یادواره ۶۶ شهید گلگون کفن بخش چاروسا برگزار شد.

 
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین  محمد موحد، نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، حبیبی جانشین اسبق سپاه فتح ایستان کهگیلویه و بویر احمد, فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه، امام جمعه قلعه رئیسی، جمعی از مدیران شهرستانی و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران واقشار مختلف مردم برگزار شد.
 
 
 
اصغر  حبیبی جانشین اسبق سپاه فتح استان کهگیلویه و بویر احمد در این مراسم  گفت: شهیدان از شیرین ترین دارایی خود یعنی جانشان گذشتند و به لقاء الله پیوستند.
 
 
وی افزود: عالم قسمتی از علمش را می بخشد، هنرمند قسمتی از هنرش را می بخشد و انفاق گر و کسانی که خمس و زکات می پردازند هم بخشی از مال خود را انفاق می کنند و زکات می دهند اما شهید همه وجود و جانش را می بخشد.
 
 
یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به ارزش و جایگاه شهدا در میان مردم گفت: این شکوه و جلالی که برای سردار سلیمانی و شهدا در مراسمات و یادواره ها وجود دارد به واسطه این است که سلیمانی ها هر آنچه داشته اند برای رضای خدا در طبق اخلاص قرار دادند.
 
 
وی با طرح این سوال که چرا فقط برای عاشوراییان 61 هجری اربعین گذاشتند گفت: یکی از دلایل ماندگاری اربعین این بود  اگر قرار است زیبایی های کربلا برای مردم نشان داده شود باید مراسم با شکوه و بزرگی به نام اربعین برپا شود.
 
 
حبیبی با اشاره به اهمیت و جایگاه شهدا در پیشگاه خداوند عنوان کرد: با اولین قطره خونی که از شهید بر زمین ریخته می شود گناهان او بخشیده خواهد شد.
 
 
جانشین اسبق سپاه فتح استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: همان طور که حاج قاسم هم بیان کردند تا شهید نباشی شهید نمی شود و این مقوله ای است که در عقل و عرفان ما نمی گنجد زیرا شهید به مرحله ای می رسد که وجه الله نظر می کند و این در عالم مادیان غیر قابل درک است.
 
 
 
 
وی ضمن عرض تسلیت به خانواده شهید بویر گفت: شهید شما به مقامی رسید که شفاعت کننده است و به مقامی رسید که زیبایی های معنویت را دید. شهادت باختن و از دست دادن نیست بلکه به دست آوردن است و شهید بویر به گنجینه های اللهی دست یافت.
 
 
 حبیبی با اشاره به مشکلات امروزه کشور گفت: این که هر روز دزدی هایی در این دولت صورت می گیرد با کدام منطق شهدا هم خوانی دارد؟ با کدام منطق عاشورایی منطبق است؟
 
 
 
 
وی خطاب به محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی  گفت: شما پیام رسان این مردم محروم و در عین حال آماده جهاد و رزم برای ملت اسلامی هستید که  فشارهای اقتصادی کمر آن ها را شکسته و روحیه آن ها را ضعیف و آن ها را نگران کرده, از شما انتظار داریم که با تلاش جهادگرانه عاشورایی مردم را به آینده امیدوار کنید.
 
 
حبیبی اضافه کرد: با تلاش و کوشش در مجلس شورای اسلامی و تصویب قوانینی برای برون رفت از مشکلات معیشتی به مردم کمک کنید و اجازه ندهید به این مردم بیش از این ظلم شود.
 
 
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.