گروه: اخبار استان خبر: 164202 / تاریخ انتشار : 1399/7/12 ساعت : 21:46

آخرین جزئیات توزیع واکسن هپاتیت و آنفولانزادر کهگیلویه وبویراحمد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از آخرین جزئیات توزیع واکسن هپاتیت و آنفولانزا در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت : با زمان بندی انجام شده سایر گروه های خطر واکسن دریافت می کنند.

محمد مهدی بانشی در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص پوشش خدمات دهی درمانگاه ها و مراکز بهداشتی در شهر یاسوج گفت: در پزشک خانواده شهری خدمات در پایگاه هایی که نزدیک به خانه ها بوده انجام می گیرد و مراجعه به مراکز درمانی در صورتی که ارجاع داده شود انجام خواهد گرفت، بنابراین پایگاه های درمانی در محلات هستند.

 

وی در خصوص واگذاری پایگاه  درمانی به شرکت ها، گفت: در شرایط حاضر خدمات پزشک خانواده شهری  به شرکت ها برون سپاری واگذار شده است و نظارت جدی بر آنها صورت می گیرد که این موضوع به صورت کشوری بوده اما یکی از استان هایی که دیر اقدام کرده کهگیلویه و بویراحمد است از طرفی در خصوص واگذاری ها به هیچ عنوان موضوعی به نام دوستان و آشنایان نیست.

 

بانشی گفت: کیفیت کار پایگاه های برون سپاری شده از سیستم دولتی بالاتر بوده زیرا در تمام آیتم ها میزان، کیفیت و تعداد خدماتی که ارائه می کنند از سیستم دولتی بالاتر است.

 

معاونت درمان علوم پزشکی در خصوص واکسن هپاتیت، گفت: واکسن هپاتیت را هر شخصی که نیاز داشته باشد  و نوبت واکسن او باشد مراجعه کند واکسن را دریافت می کند.

 

وی در خصوص استفاده از واکسن آنفولانزا، بیان کرد: واکسن آنفولانزا مقدار آن در پارت اول کم است و بیشتر برای زنان باردار هفته 34 الی 39، افراد دارای پیوند عضوی، و جانبازان شیمیایی بالای 50 درصد است و گروه های خطر بعدی در بخش های بعدی پوشش داده می شود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
احمد
1399/7/13 - 09:14
سلام آقای دکتر بانشی معاون بهداشتی دانشگاه هستند آقای دکتر کشاورز معاون درمان هستند ، خبر را تصحیح فرمایید .
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.