گروه: اخبار استان خبر: 164201 / تاریخ انتشار : 1399/7/13 ساعت : 07:30
شوک به بیمارستان شهید جلیل یاسوج:

قلب بیمارستان شهید جلیل یاسوج از نفس افتاد/نبود سی تی اسکن و سردرگمی بیماران کرونایی

در روزهای اخیر خبری از بیمارستان شهید جلیل یاسوج و سنگر مهم عملیات علیه ویروس کرونا به گوش رسید و آن هم از نفس افتادن قلب اصلی این بیمارستان در شرایط مبارزه با کرونا است تا بیماران سردرگرم و نیازمند به سی تی اسکن آواره دیگر مراکز درمانی شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ویروس کرونا، نامی مخوف بوده که در چند ماه9 اخیر جهان را در نوردیده و هنوز هیچ لشکر و سپاهی نیست که بتواند در جلوی آن صف آرایی کند و همچنان این سلاح بیولوژیک بی محابا به دنبال گرفتن جان قربانیان خود است.

کرونا ویروس یا همان کویید 19ویروسی جهش یافته بوده که با درگیر کردن سیستم دفاعی بدن،از جمله ریه ها در چند ماه اخیر جان چندین هزار نفر را در جهان گرفته است و همچنان سلاح های پزشکان نتوانسته است آن را از کار بیندازد.

استانی رنج دیده و ایستاده در مبارزه با کرونا

اما داستان استان کهگیلویه وبویراحمد که در سالهای اخیر از نبود امکانات پزشکی و نبود بسیاری از وسایل مجهز در زمینه پزشکی رنج می برد در این زمینه فرق می کند،استانی که با تمام رنج های گذشته امروز در مقابل این ویروس ایستاده و با تمام توان در جلوی آن صف آرایی کرده است.

در اولین اقدام مسئولان سنگر سلامت استان بیمارستان تازه تأسیس شهید جلیل یاسوج با پذیریش 260تخت بیمارستانی فقط توانستند 100تخت از این بیمارستان خود را به بیماران کرونایی اختصاص دهند ، بیمارانی که هروز و بی محابا بر جمعیت آنان افزوده می شود و شیب تند آن باعث قرمز شدن استان کهگیلویه وبویراحمد در رابطه با ویروس کرونا شده است.

شیب تند کرونا در سرزمین چهار فصل

امروز بر اساس آخرین آمار چیزی حدود یازده هزار نفر از مردم این استان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 135نفر تاکنون نیز بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند.

بر اساس قواعد پزشکی راههای مشخصی برای دانستن از ابتلا شدن به ویروس کرونا وجود دارد که یکی از مهمترین آن گرفتن عکس های مخصوص از ریه توسط (سی تی اسکن) بوده که نشان دهنده میزان درگیری ریه های هر فرد در رابطه با این ویروس است .

قلب بیمارستان شهید جلیل از کار افتاد

هرچند آزمایش (پی سی آر(خون) نیز می تواند این ویروس را تشخیص دهد اما گرفتن عکس (سی تی اکسن) میتواند بر روند بهبودی هر فرد در این زمینه کمک بسزایی کند.

در روزهای اخیر خبری از بیمارستان شهید جلیل یاسوج و سنگر مهم عملیات علیه ویروس کرونا منتشر شد که قلب اصلی این بیمارستان یعنی( سی تی اکسن) از کار افتاد.

بر اساس شنیده ها تنها دستگاه (سی تی اسکن ) بیمارستان شهید جلیل یاسوج بنا به دلایلی که مشخص نیست از کار افتاده است و همه بیماران کرونایی، افراد ناقل و حتی افراد تازه به این ویروس مبتلا شده باید به بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج ارجاع داده  می شوند ،موضوعی که باعث انتقال این ویروس به سایر مراکز درمانی می شود .

امکان ابتلای بیشتر مردم یاسوج به کرونا

بر اساس شواهد روزانه جمعیت زیادی برای گرفتن عکس از ریه های خود به بیمارستان امام سجاد(ع) مراجعه کرده؛ که با جواب منفی و حتی تاریخ های چند هفته ای از سوی مسئولین این بیمارستان روبه رو شده اند و تنها دلبل این موضوع را هم بد حال بودن بیماران کرونایی و خراب شدن تنها دستگاه (سی تی اکسن) بیمارستان شهید جلیل قلمداد کرده اند.

قلب بیمارستان شهید جلیل را احیاء کنید

آن چیزی که مسلم است مسئولان ذیربط باید هرچه زودتر برای مهمترین و حیاتی ترین بخش بیمار بیمارستان شهید جلیل یاسوج کاری کنند،تا عواقب خطرناک تر آن در آینده گریبانگیر دیگر مردم این دیار نشود.

در این زمینه مسئولان امر از جمله رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و در رأس آن استاندار استان باید تلاش های خود را در زمینه چند برابر کنند و بتوانند تنها سنگر مبارزه با ویروس کرونا را نجات دهند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.