گروه: اخبار استان خبر: 164101 / تاریخ انتشار : 1399/7/9 ساعت : 14:39
در گفتگو با رئیس جهاد کشاورزی دنا مطرح شد؛

برداشت 35 هزار تن سیب و 17 هزار تن انگور در شهرستان دنا

آراسته گفت: از مجموع بیش از دو هزار و هشتصد هکتار سطح زیر کشت سیب و انگور در شهرستان دنا بیش از52 هزار تن انواع سیب و انگور برداشت و روانه بازار مصرف می شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی شهرستان دنا د گفتگو با صبح زاگرس بیان کرد: از مجموع بیش از دو هزار و هشتصد هکتار سطح زیر کشت سیب و انگور در شهرستان دنا بیش از52 هزار تن انواع سیب و انگور برداشت و روانه بازار مصرف می شود. 

 

آراسته گفت: پیش بینی می‌شود امسال از ۱۰۰۰ هکتار از تاکستان‌های این شهرستان ۱۷ هزار تن انگور در ارقام مختلف برداشت شود و حتی تا بازار تهران ارسال می شود.

 
---


وی افزود: انگور کشمشی بدون دانه، صاحبی، حسینی، دسته چین، فخری و عسگری از جمله ارقامی هستند که در شهرستان دنا تولید می‌شود.

 

رئیس جهادکشاورزی دنا گفت: از مجموع 1800 هکتار سطح زیر کشت درخت سیب،35 هزارتن سیب "گُلدن" و "رِد" برداشت می شود که به دلیل نبود صادرات روانه بازاهای هدف در استان های مجاور می شود.

آراسته در خصوص اعطای تسهیلات به متقاضیان طرحهای تولیدی و صنایع تبدیلی گفت: کشاورزان و سرمایه گذاران را به این کار ترغیب می کنیم و در بحث واگذاری زمین و اعطای تسهیلات به آنان تلاش خود را بکار بسته ایم و حتی از سرمایه گذاران غیربومی نیر دعوت و حمایت خواهیم کرد.

 

گفتنی است برداشت انگور در شهرستان دنا و شهر سی سخت تا پایان مهرماه و برداشت سیب تا آبان ماه ادامه خواهد داشت که به دلیل نیود بازار میوه و تره بار در استان به استان های مجاور ارسال می شوند.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.