گروه: اخبار استان خبر: 164086 / تاریخ انتشار : 1399/7/9 ساعت : 14:02
مسئول بسیج رسانه سپاه فتح ؛

هدف رسانه اصلاح جامعه است/ دشمن با مذاکره در صدد سیطره بر ملت ایران است

مسئول بسیج رسانه سپاه فتح با بیان اینکه یکی از وظایف رسانه ها اصلاح مشکلات جامعه است، گفت: برخی اخبار منفی ناشی از نبود سواد رسانه ای است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  نشست هم اندیشی و بصیرتی سیاسی فعالان رسانه ای شهر یاسوج صبح امروز به همت بسیج رسانه سپاه فتح در کنگره شهدای شهر یاسوج برگزار شد.

 

 مسئول بسیج رسانه سپاه فتح در نشست هم اندیشی و بصیرتی سیاسی فعالان رسانه ای شهر یاسوج با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و امامگفت:   یکی از موضوعاتی که از  اگر  مسئولان پرسیده شود تا در حوزه رسانه بیان کنند شنیدن اخبار منفی در رسانه ها است اما این وضوع نسبت به سایر استان ها  اخبار منفی کمی وجود دارد.

 
فخرالدین رضایی گفت: برخی اخبار منفی ناشی از عدم اشراف و سواد رسانه‌ای در حوزه خبر و همچنی عموم جامعه است، به عنوان مثال خودرویی  دچار سانحه می شود و به یکی از کلیپ های پربازدید در سطح کشور تبدیل شده و مقوله ها منفی آن را منتشر کردند که در این راستا وظیفه ما به عنوان رسانه های رسمی تولید محتوای مناسب متناسب با فرهنگ های بومی برای خنثی سازی آسیب های منفی آن است، این موضع کمتر مشاهده شد. 
 
 
وی افزود: هدف کار رسانه ای اصلاح جامعه و کمتر شدن اخبار منفی در جامعه است، از طرفی سهم استان در جشنواره های کشوری کم بوده که باید بهترین خبر در ماه های مختلف مشخص باشد تا صاحب عنوان، در جشنواره های کشوری مانند جشنواره های ابوذر شود.
 
رضایی در خصوص جشنواره ها گفت: در سال جاری درصدد هستیم در بحث جشنواره ها  بررسی ها دقیق و بدون نگاه های سیاسی باشد.
 
وی افزود: در جشنواره بهار همدلی بحث نقاشی، کلیپ، موشن گرافیک را داشتیم.
 
 
در ادامه سرهنگ ارسلانجو در نشست بصیرتی با اصحاب رسانه گفت: دو‌نعمت سلامتی و امنیت دو نعمت مخفی هستند که کمتر قدردان آنها هستیم.
 
مسئول تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح گفت: با همه کمبودها و مشکلات و حتی  زد و بنده حفظ نظلام جمهوری اسلامی از واجبات است.
 
وی افزود: خبرنگاران افسران جنگ نرم در فضای مجازی هستند، در سطح جامعه به دلیل نبود سواد رسانه ای برخی مواقع نقد ها اسیب محسوبمی شود که  باید موارد مثبت را بیان کرد.
 
 
ارسلانجو با بیان اینکه در نظام اسلامی اهدافی داریم که باید منابع در خدمت آن اهداف باشد، گفت: رهبر انقلاب فرموده است هر کجا مقاومت و ایستادگی کردیم موفقیت و پیروزی نصیب ما شد، در همین راستا در مذاکرات،  دشمنان به دنبال تعامل نیستند بلکه به دنبال تقابل و سیطره هستند.
 
وی افزود: تمرکز بر مجموعه قدرت در عرصه رسانه باید وجود داشته باشد و وحدت و همدلی باید وجود داشته باشد.
 
ارسلانجو گفت: گاهی و در برخی مواقع در رسانه ها به  شکاف ها دامن زده شده نه اینکه ترمیم شکاف ها دنبال شود به عنوان مثال وقتی مشکلی دیده می شود در ابتدا با خود  مدیر مشکل را مطرح کرده و در مرحله بعد رسانه ای کنید
 
 
وی افزود: هر چه به ظهور نزدیک می شویم فتنه ها بیشتر می شود، شهید همت بیان کرده نگاه کنید ببینید توپخانه دشمن کدام نقطه را می زند همان جبهه، جبهه خودی است شما رسانه ها در این عرصه باید با آگاهی و شناخت گام بردارید.
 
وی افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب خیلی از ما فانتزی برخورد می کنیم، در بحث جهاد رهبر انقلاب به جهاد کبیر اشاره کردند و معنای آن اطاعت نکردن از دشمن است که در حوزه های مختلف یعنی مطابق با خواست دشمن عمل نکرد از طرفی جهاد کبیر در رفتار اهل بیت دیده می شود. 
 
 
وی افزود: در فضای رسانه خبرنگاران اخبار و مطالب امید آفرین منتشر کرده و خبر خوب کار کرده و خبر خوب منتشر کنند.
 
 
ارسلانجو گفت: خبرهایی مبنی براینکه پیاده روی اربعین قرار است در کرمان توسط برخی برگزار شود، اما وضعیت کرمان قرمز است و مسئولان بیان کردن برنامه برای ان مسیر نداریم.
 
لازم به ذکر است در این مراسم سید فرشاد رجایی به عنوان مسئول کانون بسیج رسانه شهرستان بویراحمد منصوب شد.
 
 
گفتنی است معاون سیاسی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این نشست پیرامون مسائل مختلف داخلی و خارجی مطالبی را بیان کردند.
 
انتهای پیام/
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.