گروه: اخبار استان خبر: 164085 / تاریخ انتشار : 1399/7/9 ساعت : 12:56
سردار خرمدل مطرح کرد؛

فعالیتهای موسسه خیریه امدادگران عاشورای استان غیر سیاسی است

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه همه فعالیت های خیریه امدادگران عاشورا در استان غیر سیاسی است از نیکوکاران خواست تا قسمتی از وقت ، مال و تخصص خود را برای حل مشکلات مردم محروم اختصاص دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سردارحمید خرمدل رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه امدادگران عاشورا استان کهگیلویه و بویراحمد در  نشستی، با تقدیر از توجه ویژه سردار فتحیان مدیر عامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا کشور که بانی خیر برای تاسیس موسسه در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است ، گفت : طبق بیانات ایشان جمعی از رزمندگان بهداری دفاع مقدس و خانواده آنان ائم از مدیران، پزشکان، کادر هیئت علمی، پرستاران و امدادگران برای پاسداری از ارزش های گرانقدر همرزمان شهیدشان تلاشی معنوی ، فرهنگی را از سال ۱۳۷۴ تحت عنوان هیئت امدادگران عاشورا متوسلین به حضرت فاطمه الزهرا(س) آغاز نمودند.
وی گفت :  این مهم به منظور کمک به عدالت اجتماعی و ارائه خدمات درمانی به محروحان و نیازمندان جامعه که همواره مورد سفارش امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بوده است در روز قدس سال۱۳۸۰ در مجمع بزرگ عاشورائیان مطرح و با استقبال پزشکان و امدادگران، زمینه فعالیت آن محقق گردید.

 سردار خرم دل در این راستا بیان داشت: زمینه فعالیت و راه اندازی موسسه خیریه امدادگران عاشورا استان کهگیلویه و بویراحمد تیر ماه سالجاری با برگزاری نشستی در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج و حضور جمعی از دلسوزان لشکری ، کشوری و نیک اندیشان و خیرین گرانقدر استان با حضور سردار فتحیان مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا کشور و رویی زاده معاون امور استانهای ستاد مرکزی فراهم گردید.

فرمانده سپاه فتح گفت ، کلیه فعالیت های این موسسه، غیر سیاسی و غیر انتفاعی بوده و ضمن رعایت کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران دقیقا طبق اساسنامه فعالیت خواهد نمود.
وی افزود: عمده فعالیت های موسسه خیریه امدادگران عاشورا در حوزه سلامت و ارائه خدمات درمانی و رفاهی به افراد نیازمند بویژه بیماران مبتلا به سرطان و صعب العلاج  جامعه هست.
وی هداف تشکیل موسسه را بسط فرهنگ اسلام ناب و توجه به کرامات انسانی جامعه ، تلاش در جهت تحقق توصیه ائمه (ع) و پیشوایان دینی در راستای رسیدگی به حال محرومان و مستضعفین جامعه به منظور گسترش عدالت اجتماعی ، گسترش فرهنگ انفاق در جامعه ، ایجاد زمینه مناسب به منظور ارائه خدمات امدادی ، بهداشتی، درمانی، آموزشی، مشاوره ای و توانبخشی مطلوب به محرومین با بهره گیری از استعدادهای موجود در جامعه، ترغیب جامعه پزشکی و موسسات بهداشتی، درمانی به امر نیکوکاری در راستای وظایف اسلامی ، انسانی، کمک به زدودن فقر و بیماری از چهره جامعه ، جلوگیری از به خطر افتادن کیان خانواده و کمک به دولت جمهوری اسلامی ایران عنوان نمود.
رئیس هیات مدیره موسسه خیریه امدادگران عاشورا استان کهگیلویه و بویراحمد  ضمن تشکر از خیرین ، همکاری پزشکان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار داشت: فعالیت های موسسه خیریه بر اساس اعتماد متقابل بین هیئت امناء ، هیئت مدیره و افراد ذیصلاح میسر می شود ، که این اعتماد متقابل نقطه عطفی برای توسعه فعالیت های مطلوب موسسه درسطح استان خواهد بود.
وی از نیکوکاران خواست تا قسمتی از وقت ، مال و تخصص خود را برای حل مشکلات مردم محروم و به خصوص درمان بیماری آنها به موسسه خیریه امدادگران عاشورا اختصاص دهند، که مطمئنا راه نجات مردم در آخرت همین نیات خیرخواهانه خواهد بود.

 

شایان ذکر است که تیر ماه سال ۹۹ همزمان با راه اندازی موسسه خیریه امدادگران عاشورا استان ، سالار جوکار به سمت مدیرعامل این خیریه استانی منصوب و از آن زمان به منظور تحقق اهداف مورد نظر ، ارائه خدمات در کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و بیمارستان شهید رجایی یاسوج آغاز گردید.
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.