گروه: اخبار استان خبر: 164051 / تاریخ انتشار : 1399/7/9 ساعت : 11:12
در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران لنده مطرح کرد:

شهرستان لنده آسیب پذیرترین شهرستان در بحران ها است/هیچ عذری در حوزه بحران از هیچ مدیری پذیرفته نیست+تصاویر

فرماندار شهرستان لنده با اشاره به اینکه این شهرستان از آسیب پذیری زیادی در شرایط بحرانی برخوردار است گفت: لزوم توجه به شهرستان از سوی مسئولان ضروری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، خدادوست موسوی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان لنده با تسلیت حادثه درگذشت پنج عضو از یک خانواده لنده ای در حادثه رانندگی و تبریک هفته میراث فرهنگی و گردشگری گفت:شهرستان لنده مستعد در حوزه گردشگری است که تلاش های خوبی در حال اجرایی است.


وی در ادامه گفت:از حضور فعالانه نیروهای اداری و غیره که بیشترین زحمات را در اطفای حریق کوه سفید داشتند قدر دانی می کنم که این بحران را به درستی مدیریت و اطفا کردند.

موسوی گفت:باید با عامل ویا عاملین این حادثه برخورد قاطعی صورت پذیرد تا از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

وی گفت:حوادث ناشی از عوامل جوی و آب و هوایی هرچند غیرقابل پیش بینی هستند ولی می توانیم از هم اکنون با برنامه ریزی لازم اقدامات مدیریت بحرانی را در دستور کار قرار دهیم.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:پایش به هنگام مخاطرات آب و هوایی از طریق رسانه ها و تشکیل منظم جلسات ستاد مدیریت بحران و شناسایی مناطق پر ریسک برای مدیریت در هنگام بحران و شناسایی پل ها و مسیر سیلاب ها و پیش بینی و شناسایی افراد آسیب دیده در هنگام بحران، تجهیز و تامین وسایل نقلیه لازم جهت هرگونه حادثه و بحران و آموزش عمومی برای مقابله با بحران ها از مهمترین مباحث پیش روی مدیران در مدیریت بحران است.

وی تاکیدکرد:همه دستگاه های اداری و عضو ستاد مدیریت بحران باید تمام اقدامات و تدابیر لازم را برای مدیریت به هنگام بحران اجرایی کنند.

فرماندار لنده گفت:شهرداری نسبت به پاکسازی جداول اقدام و راهداری نسبت به بازگشایی حاشیه جاده ها اقدام کند و ادارات خدمات رسان آماده واکنش سریع در مواقع بحران باشند.

موسوی گفت: جمعیت هلال احمر باید آمادگی لازم را برای مواقع بحرانی داشته باشند و در بحث بحران باید همه پای کار باشند و هیچ عذری از هیچ اداره ای در بحث بحران پذیرفتنی نیست.

وی تاکید کرد:باید تدابیر لازم برای مدیریت شهری در بحران و روستاها صورت گیرد و از هم اکنون بازدید میدانی از مناطق آسیب زا داشته باشید.

فرماندار شهرستان لنده گفت: از همراهی خوب بنیاد علوی سایر ادارات در بحران آتش سوزی کوه سفید قدردانی کرد.

در ادامه مختار مشهدی زاده با اشاره به وظایف شهرداری در بحران گفت: شهرداری دارای ستاد مدیریت بحران داخلی است که نقاط حادثه خیز در حوزه های مختلف شناسایی و بخشی از این چالش ها بر طرف شده است.

وی تاکیدکرد:در شهرک شهید رجایی نیز چالش هایی داشتیم که طرح های خوبی برای رفع مشکلات اجرایی شده است.

شهردار لنده تصریح کرد: یک دستگاه آتش نشانی با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 200میلیون تومان خریداری شده است که دو دستگاه جدول شوو سایپا خریداری شد که کمک بزرگی به شهرداری در حوزه مدیریت بحران شده است.


تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---


انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.