گروه: اخبار استان خبر: 163879 / تاریخ انتشار : 1399/7/4 ساعت : 20:35

ما با ۲۰ ساله ها جنگ را کنترل کردیم/ شهدا و رزمندگان خاضعانه خدا را عبادت و به جنگ ابرقدرتان عالم می رفتند + تصاویر

محقق زاده گفت: ما با ۲۰ ساله ها جنگ را کنترل و با توانایی که خدا در وجود آن ها قرار داد دفاع کرده و با توکل بر خدا توانستیم به پیروزی برسیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با آغاز هفته دفاع مقدس برنامه هایی در شهرستان کهگیلویه با همین محور برگزار شد که یکی از این برنامه ها غبار روبی و عطرافشانی گلزار مطهر شهدای شهر دهدشت بود که با حضور پاسداران, بسیجیان و برخی از مدیران شهرستان کهگیلویه در گلزار شهدای شهر دهدشت برگزار شد.

 
یکی دیگر از برنامه هایی که در هفته دفاع مقدس در شهرستان کهگیلویه برگزار شد سخنرانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه در بین نمازگزاران جمعه شهر دهدشت بود.
 
 حمزه محقق زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر دهدشت در جمع نمازگزاران  گفت: در ۳۱ شهریور ماه سال ۵۹ صدام رییس جمهور عراق رسما جنگی را علیه مملکت نوپای ایران اسلامی آغاز کرد.
 
 
محقق زاده گفت: در طول هشت سالی که این جنگ به طول انجامید تمامی کشورهای دنیا به سرکردگی شرق و غرب جنگی را علیه کشورما که تمام مؤلفه های آن بر اساس دین مبین اسلام بود آغار کردند.
 
 
وی افزود: در آن زمان دنیا به دو دسته شوروی و آمریکا تقسیم می شد که شوروی با پیشبینی حکیمانه امام کشور شوروی پس از ده سال از گذشت پیروزی انقلاب اسلامی فرو پاشید.
 
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه گفت: ملت رشید و شریف ایران با اتکا به خدا و پیروی از منویات امام برای مقابله با دشمن بعثی جهاد فی سبیل الله را آغاز و به ندای امام راحل لبیک گفتند.
 
 
وی اضافه کرد: ما با ۲۰ ساله ها  جنگ را کنترل و با توانایی که خدا در وجود آن ها قرار داد دفاع کرده و با توکل بر خدا توانستیم به پیروزی برسیم.
 
محقق زاده با اشاره  به رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت: به راستی اینها چه کسانی بودند. رزمندگانی که در دل شب بیدار می شدند و با ناله  وگریه در دل شب خاضعانه خدا را عبادت و در دل روز به جنگ ابرقدرتان عالم می رفتند و با لبخند به دیدار معبود می شتافتند.
 
 
وی گفت: نظامی که بر اساس تفکر ولایت فقیه و تعالیم دینی بنا شد, بعد از حکومت رسول الله اولین حکومتی بود که در مقابل تمام دنیا ایستاد و توانست با زورگویی های آن ها مقابله و به پیروزی برسد.
 
 
فرمانده ناحیه مقاومت کهگیلویه گفت: وقتی حمله ای صورت می گیرد دفاعی نیز باید در پی آن صورت  گیرد پس ما وقتی به مرزهای ما حمله می شود و تمامیت ارضی ما زیر سوال رفت جوانان ما با بهره گیری از تعالیم ناب اسلامی و پیروری از ولی فقیه  به دفاع از کشور خود پرداختند.
 
وی با اشاره به خصوصیات بارز رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت: یکی از خصوصیت بارز دفاع مقدس تجلی ویژگی های رزمندگان بود که با توسل و توکل و مناجات با خدای متعال روح خود را سیقل می دادند. آن ها جوانانی بودند که شبانه تضرع می کردند در مقابل ارتش تا دندان مسلح دشمن ایستادگی کردند.
 
 
محقق زاده عنوان کرد: بزرگواری, مروت و شجاعت فرماندهان در دوران دفاع مقدس از دیگر خصوصیات بارزی بود که دفاع ما را از سایرین متمایز می کرد و همین خصوصیات موجب شد تا آن را دفاع مقدس بنامند.
 
 
وی با اشاره به جنایت های بیشمار صدام علیه کشور ما گفت: صدام ملعون نه تنها علیه رزمندگان و ملت ما از هیچ حمله ای دریغ نمی کرد  بلکه علیه مردم و ملت عراق نیز حملات شیمیایی و کشتار جمعی انجام می داد.
 
 
محقق زاده در پایان به برخی از اقدامات صورت گرفته ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه در هفته دفاع مقدس به صورت تیتر وار پرداخت.
 
 
غبار روبی از گلزار شهدای شهر دهدشت؛
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
حضور اقشار بسیج در مصلی نماز جمعه دهدشت؛
 
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.