گروه: اخبار استان خبر: 163817 / تاریخ انتشار : 1399/7/2 ساعت : 22:21
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بویراحمد:

رزمندگان ما دنبال فرهنگ شهادت و مکتب عاشورا بودند/لزوم انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت به نسل جدید انقلاب+تصاویر

شاهینی گفت: رزمندگان ما به دنبال فرهنگ شهادت و مکتب عاشورا بودند که همین موضوع نتیجه جنگ تحمیلی را به نفع جمهوری اسلامی تغییر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛یادواره شهدای عملیات ثامن الائمه امشب در شهر یاسوج برگزار شد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بویراحمد در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، گفت: روزی رزمندگان در جنگ سخت  مقاومت و ایستادگی می کردند و امروز نسل حاضر در جنگ نرم حضور داشته  و اجازه نمی دهند کشور تحت عنوان کشوری ضعیف و بدون اقتدار معرفی شود.

 

سرهنگ پاسدار سید روح اله شاهینی با اشاره به فرا رسیدن سالروز عملیات شکست حصر آبادان و نقش شهید جهان ناصری، در این عملیات گفت: شهید ناصری در عملیات ثامن الائمه زخمی  شد و ۲ ماه بعد در عملیات بستان به شهادت رسیدند.

 

وی با اشاره به اهمیت دفاع مقدس، گفت: با پیروزی انقلاب دست کشورهای غربی و استکبار جهانی از ایران اسلامی کوتاه شد، در این شرایط شروع به ضربه به کشوری نوپا، از طریق ترور  و شهادت ۱۷ هزار نفر از مردم کردند ؛از طرفی بعد از اخراج آمریکا و ایادی آنها از ایران از شعار های انقلابی مردم ایران دچار ترس و وحشت شدند.

 

شاهینی افزود: در  ابتدای انقلاب که ثبات اقتصادی و سیاسی در کشور وجود نداشت، شعارهای نه شرقی، نه غربی دست سلطه انگلیس و استعمار را از کشورها کوتاه کرد.

 

فرمانده سپاه بویراحمد با بیان اینکه در زمان  پهلوی از جنبه نظامی وابسته‌ بودیم، گفت: عراق از لحاظ نظامی و تجهیزات قوی بود، این در حالی است که ایران از لحاظ نظامی در اوایل انقلاب از قدرت نظامی قوی برخوردار نبود.

 

وی گفت:برخی گروه های ارتش  همچنان وابسته  پهلوی بودند، بنی صدر هم وابستگی به غرب داشت ؛در این شرایط دشمن با تجاوز و شروع جنگ سعی بر شکست ایران داشت.

 

سرهنگ شاهینی افزود: عراقی ها معتقد به جمهوری خلق عرب بوده و ادعای تملک بر خوزستان داشتند، این تفکرات قبل از ۳۱ شهریور ماه  و شروع جنگ بود که در سر می پروراندند.

 

وی با بیان اینکه جنگ از ناحیه کشور متجاوز عراق شروع شد، گفت: آنها معتقد بودند که اروند باید متعلق به آنها باشد هر چند به وسیله خط تالبوت اروند تقسیم شده بود.

 

شاهینی افزود: از دیگر‌ اهداف عراقی ها با شروع جنگ  این بود که انقلاب نوپای اسلامی به ثبات نرسیده و دچار فروپاشی شود.

 

فرمانده ناحیه سپاه بویراحمد گفت: وقتی رزمندگان  به دنبال فرهنگ شهادت بودند، مسیر آنها در مسیر و مکتب عاشورا قرار داشت، نتیجه به نفع جمهوری اسلامی شد و  انقلاب با این مجاهدت ها به ثبات رسید.

 

شاهینی با بیان‌اینکه قشر بانوان نقش بسزایی در کمک رسانی به رزمنده ها داشتند، تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا قشرها و اصناف مختلف کشور ما دچار آسیب شدند اما رهبر انقلاب با طرح کمک مومنانه برای کمک به اقشار آسیب پذیر سبب جمع آوری و کمک به هم نوعانمان در کشور ایران شد، این در شرایطی است که در جهان غرب موضوعی تحت عنوان همدلی و کمک  وجود ندارد.

 

وی افزود: در حوزه تولید ماسک توسط خواهران، تلاش های کادر درمان، پذیرش بیماران کرونایی از گروه های  سنی دچار بیماری کرونا برخلاف غرب که گروه سنی خاص را پذیرش می کردند از افتخارات و انسجام مردم ایران است.

 

وی در پایان گفت: امروز باید با سرکسی از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، راه و رسم دفاع مقدس را دنبال کرد و فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس را به نسل های جوان معرفی نمود.

 

تصاویر تکمیلی خبر:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.