گروه: اخبار استان خبر: 163812 / تاریخ انتشار : 1399/7/4 ساعت : 10:55
مدیر کل صنایع دستی و گردشگری در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

فعالیت 15 هزار هنرمند در حوزه صنایع دستی/ راه اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی در هفته گردشگری

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 15 هزار هنرمندن در حوزه صنایع دستی فعال هستند، گفت: در نمایشگاه صنایع دستی از هنرمندان مطرح استان حمایت می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حوزه گردشگری ظرفیت مهمی با 31 طرح را داریم.

 

وی با اشاره به حوزه میراث فرهنگی و پروژه های در دست اقدام، گفت: بلاد شاپور و پل تاریخی پاتاوه، بریم باشت، قلعه عزیزی ساماندهی و مرمت خواهد شد.

 

مجید صفایی با بیان اینکه ظرفیت های صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد قابل مقایسه با هیچ نقطه ای از استان های جنوبی کشور نیست، گفت: در شهرستان دنا بخش سادات محمودی و در حوزه گچساران نیز باباکلان، بیدزرد پایلوت گردشگری این شهرستان هستند.

 

صفایی در خصوص گلیم دیشموک گفت: گلیم دیشموک ثبت ملی شده و در بحث نمایشگاه های بین المللی استفاده خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه دائمی صنایع دستی در هفته گردشگری راه اندازی می شود، تاکید کرد: در نمایشگاه صنایع دستی از هنرمندان مطرح استان حمایت می شود.

 

مدیر کل میراث فرهنگی با اشاره به سال جهش تولید گفت: به کلیه شهرستان های استان اعلام شده که هر شهرستان  2 الی 3 کارگاه صنایع دستی راه اندازی کنند تا هنرمندان در این حوزه ساماندهی شوند.

 

وی در خصوص تعداد کارگاه صنایع دستی در  استان، بیان کرد: 54 کارگاه صنایع دستی در حال کار بوده و  35 هزار هنرمند مطرح در حوزه صنایع دستی وجود دارد که از این تعداد  15 هزار نفر به صورت فعال در حال کار هستند.

 

صفایی در خصوص مشکلات ویروس کرونا و تاثیر بر عملکرد هنرمندان در بخش صنایع دستی، گفت: در تلاشیم بازارچه های صنایع دستی در استان راه اندازی شود تا این هنرمندان بتوانند به آسانی تولیدات خود را به عرضه و فروش برسانند تا بازار آنها راکد نباشد همچنین درصدد هستیم با راه اندازی کارگروه های اشتغال بحت حمایت از آنها در خصوص پرداخت تسهیلات کارگاهی و انفرادی دنبال شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.