گروه: اخبار استان خبر: 163781 / تاریخ انتشار : 1399/7/4 ساعت : 07:31

دلایل کاهش تنش های سیاسی امنیتی استان در 6 ماه گذشته

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بررسی مقولات سیاسی و امنیتی در کهگیلویه و بویراحمد ریشه در اتفاقات و حوادثی دارد که اگر بخواهیم به مرور زمان به آن پرداخت کنیم شاید پروسه ای طولانی را در پی داشته باشد.


اینکه چه عواملی سبب بوجود آمدن چنین دیدگاهی شده است مسئله ایست که در نوع خود جالب توجه به نظر می رسد، اما موضوع این نوشتار نخواهد بود.


بررسی ها نشان می دهد کهگیلویه و بویراحمد در مدت زمان شش ماهه اخیر به سطحی از آرامش در مولفه های سیاسی و امنیتی در حوزه رسانه ها رسیده است که در نوع خود بی سابقه بوده است.


انتشار و تعدد اخبار مثبت از سمت استان در سطح ملی به ضریب قابل توجهی از موفقیت رسیده است و این موضوع خود نویدبخش آینده روشنی در این مسیر خواهد بود.


بسیاری از مقولات فرسایشی و جنبه منفی در این مدت به حداقل خود رسیده است و ترکش های اخبار منفی و سیاسی محض به حداقل خود رسیده است.


در این میان میتوان چندین عامل را در این حلقه موثر دانست:
اول رشد سطح فکری رسانه های استان در ابعاد مختلف؛ شاید نمونه های این موضوع را می توان در عدم انتشار و بایکوت برخی اخبار با جنبه منفی در سطح استان تلقی کرد.


دوم اهتمام ویژه مسئولین امر به این موضوع در جلسات مختلف است که این امر خود با رعایت سلسله بخشی به عوامل زیرمجموعه توانسته نکات موفقیت آمیزی را تا پایین ترین سطوح حادث گرداند.


سوم نگرش خود مراقبتی مردم در ابعاد فرهنگی است که این امر طی یکسال اخیر موفقیت زیادی داشته است اگر چه نقش فضای مجازی در این امر بی بدیل بوده است.

انتهای پیام/ 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.