گروه: اخبار استان خبر: 163778 / تاریخ انتشار : 1399/7/2 ساعت : 08:56
استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

ممنوعیت اعزام زائران اربعین کهگیلویه و بویراحمدی به عراق

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا گفت : اعزام زائر، موکب دار و هیات های مذهبی کهگیلویه و بویراحمد به عراق ممنوع است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعزام زائر، موکب دار و هیأت مذهبی از کشور و این استان به عراق به مناسبت اربعین حسینی امسال ممنوع است. 

 حسین کلانتری راظهار داشت: این تصمیم از سوی ستاد ملی اربعین گرفته و به تمامی استان ها نیز اعلام شده است. 

وی افزود: بر همین اساس امسال هیچگونه نام نویسی از زائران، موکب داران و هیأت های مذهبی کشور و کهگیلویه و بویراحمد انجام نمی  شود. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عراق تمامی مرزهای خود را بسته و از ورود زائران، موکب داران و هیأت های  مذهبی کشور و این ستان به آن جلوگیری می شود.  

کلانتری عنوان کرد: بر اساس اعلام ستاد ملی اربعین حسینی هرگونه راهپیمایی به مناسبت اربعین امسال نیز در کشور ممنوع خواهد بود. 

وی ابراز داشت: آیین های عزاداری اربعین حسینی امسال در کشور و کهگیلویه و بویراحمد همچون دهه نخست ماه محرم با رعایت کامل نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شوند. 

کلانتری گفت: برگزاری آیین های عزاداری دهه نخست ماه محرم امسال در کشور و کهگیلویه و بویراحمد همراه با رعایت کامل مسائل  بهداشتی تجربه و الگویی مناسب برای مراسم های اربعین حسینی است. 

وی اظهار داشت: نذورات اربعین حسینی امسال در کهگیلویه و بویراحمد بر اساس رعایت نکات بهداشتی و در قالب بسته های معیشتی بین  نیازمندان این استان توزیع شود. 

اربعین حسینی امسال روز پنجشنبه ۱۷ مهرماه مصادف با ۲۰ صفر است. 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.