گروه: اخبار استان خبر: 163750 / تاریخ انتشار : 1399/7/1 ساعت : 13:55
نماینده ولی‌فقیه در سازمان آموزش و تحقیقات کشاورزی کشور:

هنرستان‌های کشاورزی فرصتی برای تربیت نیروی انسانی

نماینده ولی‌فقیه در سازمان آموزش و تحقیقات کشاورزی کشور گفت: راه‌اندازی و حمایت از هنرستان‌های کشاورزی از مهمترین برنامه‌های مرکز تحقیقات کشاورزی جهت تربیت نیروی انسانی در بخش کشاورزی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت‌الاسلام حسین سعیدیان  در بازدید از هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک‌حسینی یاسوج گفت: راه‌اندازی و حمایت از هنرستان‌های کشاورزی از مهمترین برنامه‌های مرکز  تحقیقات کشاورزی جهت تربیت نیروی انسانی  در بخش کشاورزی است.

وی با بیان اینکه کشاورزی در دنیای امروز از مسیر علم و دانش می‌گذرد  اظهار داشت: کشاورزان ما امروز کم سواد و یا متوسط به پایین هستند که هنرستان‌های کشاورزی فرصت‌ مناسبی برای تربیت  نیروی انسانی است تا کشاورزان آینده  با علم و دانش روز  برای ارتقا بهره‌وری و استفاده مناسب از آب وخاک برای تولید بهتر استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در سازمان تحقیقات ، آموزش‌ کشاورزی و منابع طبیعی کشور افزود: آموزش و پژوهش امروز در هم آمیخته است که باید اساتید هنرجویان را به سمت کارهای علمی و پژوهشی و توجه خاص به مهارت‌های آموزشی  سوق دهند تا از رهگذر چالش‌های پژوهشی توانمند علمی  پیدا کنند.

حجت السلام سعیدیان گفت :با توجه به‌ محدودیت‌ها و مشکلات این هنرستان خوشبختانه تلاشهای علمی ، آموزشی، فرهنگی و مهارتی  خوبی صورت گرفته است که نشان  از توانمندی واشراف مدیریت این مجموعه است.

رئیس  مرکز تحقیقات و آموزش  کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد  نیز در این بازدید گفت:  با توجه‌  به‌ ظرفیتهای استان تاسیس هنرستان کشاورزی از اقدامات خوب و ماندگاری  بود که با همکاری اداره کل آموزش  و پرورش  و مرکز تحقیقات  کشاوری انجام گرفت.

کاووس کشاورز افزود: رونق و ارتقا  این هنرستان از اولویت‌های مرکز تحقیقات است که با توجه به شبانه روزی بودن این مجموعه‌ علمی  توجه به مسائل  آموزشی  ومهارتی  و توسعه و تجهیز آن‌  را در دستور کار قرار داده ایم.

وی گفت: با وجود نوپا بودن  هنرستان کشاورزی  حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی و محدودیت‌های  مکانی  در یک سال گذشته تلاش کردیم خدشه‌ای در تربیت علمی  و آموزشی  دانش‌آموزان به وجود نیاید و از همه توان و ظرفیت‌ها برای انجام فعالیت‌های  آموزشی  و تربیتی استفاده کردیم.

مدیر هنرستان کشاورزی حضرت آیت‌الله ملک حسینیافزود: ما می‌خواهیم مدرسه‌ای داشته باشیم که نه تنها  دانش آموزان علم و دانش می‌آموزند بلکه در کنار بلوغ علمی، بلوغ  اجتماعی و معنوی و شخصیتی  پیدا کنند که در این راستا نشست‌های  علمی و فرهنگی مختلفی در طول سه  سال گذشته‌ با مسئولان  مختلف استانی و شهرستانی  انجام  داده‌ایم.

موسوی کمبود و مشترک بودن فضا  در سال‌های گذشته را از مهمترین  مشکلات برای اداره و توسعه رشته‌ای هنرستان کشاورزی  عنوان  کرد و گفت؛ خوشبختانه  با رویکرد تعاملی رئیس سازمان جهاد کشاورزی و همکاری خوب مرکز تحقیقات  کشاورزی استان و پیگیری‌های اداره کل آموزش وپرورش  استان در شورای آموزش  و پرورش استان  مشکل فضا در چند روز گدشته برطرف شد و بستر برای توسعه رشته ای این  هنرستان فراهم شد.

وی  یکی از مهمترین اهداف رشته‌های فنی وحرفه ای و کار و دانش را توجه  به مهارت آموزی  دانست و گفت: فعالیت‌های آموزشی و عملی رشته کشت  گیاهان دارویی در ایستگاه چم‌خانی مختار و پرورش  ماهیان سردآبی این هنرستان در مرکز تحقیقات  واصلاح نژد ماهیان  سردابی شهید مطهری دشت روم  انجام می‌شود.

مدیر هنرستان کشاورزی حضرت آیت‌الله ملک حسینی  تعامل آموزش  و پرورش با مرکز تحقیقات کشاورزی  استان را در کشور بی‌نظیر دانست  و گفت: امروز هنرستان کشاورزی هم در زمینه کادر اجرایی و هم اساتید از توانمندترین  نیروهای انسانی برخوردار است که برای تعالی و پیشرفت  دانش آموزان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

وی به موفقیت‌های  این هنرستان‌  اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی گذشته  هنرستان‌  کشاورزی حضرت آیت الله ملک حسینی در زمینه جذب دانش آموز  رتبه اول کشوری را کسب کرد و دانش اموزآن این هنرستان در جشنواره ثامن الائمه  هنرستان‌های  کشاورزی در مشهد مقدس  نیز خوش درخشیدند و چهار رتبه برتر کسب کردند.

در پایان حجت الاسلام ابراهیمی  نماینده ولی فقیه در مرکز تحقیقات  و آموزش  کشاورزی  و منابع طبیعی استان کهگیلویه  وبویراحمد از تلاش‌های دلسوزانه مدیر هنرستان کشاورزی حضرت آیت اللّه ملک حسینی یاسوج  برای آموزش دانش آموزان  ورفع مشکلات این هنرستان تقدیر و تشکر کرد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.