گروه: اخبار استان خبر: 163742 / تاریخ انتشار : 1399/7/1 ساعت : 09:43

طاعون بیخ گوش کهگیلویه و بویراحمد

بدنبال شیوع مشکوک طاعون در استان فارس از مردم استان خواسته شد هرگونه تلفات مشکوک و احتمالی را فورا اطلاع دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اسد الله هاشمی با اشاره به اینکه تاکنون گزارشی از تلفات حیات وحش دراستان نداشته ایم گفت :تمهیدات بهداشتی و حفاظتی در مناطق اندیشیده شده است.

 

وی ابراز داشت: در پی شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان حیات وحش در چند استان کشور و تلفات ناشی از این بیماری وی از مردم تقاضای همکاری کرد و خواست تا اگر موارد مشکوکی دیده شده به محیط زیست اطلاع داده شود.

 

هاشمی اظهار داشت : طی چند روز اخیر متاسفانه در چند استان کشور شاهد گزارش و تصاویری ناراحت کننده ای  از تلفات حیات وحش  ناشی از بیماری بودیم و امید وارم شاهد این بیماری در حیاط وحش استان نباشیم.


وی گفت : برهمین اساس در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان ، تمهیدات حفاظتی و بهداشتی اندیشیده شده و اقداماتی نیز صورت گرفته است که خوشبختانه تاکنون هیچ گونه گزارشی از تلفات حیات وحش در استان نداشته ایم .


هاشمی افزود: از مردم تقاضامندیم در صورت مشاهده هرگونه تلفات مشکوکی در حیات وحش بمنمظور مدیریت صحیح و اقدامات به موقع  فورا" با شماره تلفن 2 -07433334441 تماس گرفته و موضوع را منعکس نمایند

 

گفتنی است بر اساس گزارش های بدست آمده تا کنون مواردی از طاعون در منطقه توت سیاه استان فارس مشاهده شده است .

 

 طاعون نشخوار کنندگان کوچک یک بیماری ویروسی به شدت واگیر است که از طریق دام اهلی و آبشخور مشترک به حیات وحش به ویژه بز و پازن سرایت می کند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.