گروه: اخبار استان خبر: 163717 / تاریخ انتشار : 1399/6/31 ساعت : 18:13
گزارش تصویری؛

تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در لنده/مختاری: تدوین کتاب نقش رزمندگان لنده ای در دفاع مقدس

در مراسمی با حضور مسولان شهرستان لنده از 150نفر از رزمندگان شهرستان لنده که در دفاع مقدس حضور داشتند تجلیل شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، همزمان با 31شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس از 150نفر از رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس با حضور فرماندار، امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده و اعضای شورای اداری و اقشار مختلف بسیج تجلیل شد.

اسفندیار مختاری در ابتدای این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: امروز و در اولین روز از هفته دفاع مقدس شاهد حضور بالگرد سپاه برای تحقق آرزوی مادر شهید غلامعلی کوهگرد بودیم.

وی افزود:تجلیل از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس یک کار ارزشمند است که امروز با تلاش سپاه و استانداری و فرمانداری ها صورت گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد: دفاع مقدس ما صحنه ای از رشادت ها و فداکاری هایی است که می توانیم از این حماسه ها در جهت ارتقای فرهنگ عاشورایی درس بگیریم.

وی گفت: تفکر انقلابی و بسیجی در این کشور راهگشای تمام مشکلات بوده است که این مهم می تواند گره گشای مشکلات اقتصادی نیز باشد.

مختاری گفت: دشمنان در تمام عرصه ها به دنبال تغییر و تحریف فرهنگ دفاع مقدس هستند.


وی گفت:دشمنان در عرصه فضای مجازی به دنبال تحریفات از اصول و ارزش های انقلاب هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده گفت: تلاش برای تعالی فرهنگ دفاع مقدس یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام شود.

مختاری گفت: تهیه و تدوین دو کتاب در حوزه معرفی شهدای شهرستان و آماده سازی یک کتاب در باب نقش رزمندگان شهرستان در دفاع مقدس به همت کورش محمدی از بسیجیان شهرستان لنده در دستور کار است.


خدادوست موسوی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان هشت سال دفاع مقدس  گفت: تلاش و رشادت رزمندگان ما در طول هشت سال دفاع مقدس نشان دهنده پیوند رزمندگان با فرهنگ عاشورا است.

وی افزود: پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس گنجینه های ارزشمندی هستند که برای دفاع از کیان ما از جان خویش گذشتند و نگذاشتند ذره ای از خاک این دیار تصرف شود.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: رشادت ها و حماسه های فرزندان این دیار در تاریخ ماندگار ماند که ثمره آن ترویج این فرهنگ ناب است.
 

وی گفت: دفاع مقدس دانشگاهی انسان ساز و  برای رسیدن به تعالی بود که رزمندگان ما با الگو گیری از واقعه عاشورا در جهت تعالی دین و کیان خویش خون دادند تا خاک ندهند.

موسوی گفت: یاد می کنیم از سرداران شهیدی که نامشان تا ابد در آوازه تاریخ ماند و رسالت ما را برای پاسداشت این شهدا دو چندان کرد و امیدواریم که خداوند ما را شرمنده شهدا نکند.

فرماندار شهرستان لنده  از فرماندهی و مجموعه سپاه ناحیه لنده و نیروهای بسیج که بیشترین تلاش را در اطفای آتش سوزی کوه سفیدلنده در کنار سایر نیروهای عملیاتی و مردمی داشتند تشکر و قدر دانی کرد.

---

در ادامه نیز کورش محمدی تدوین گر کتاب نقش رزمندگان شهرستان لنده در دفاع مقدس از دغدغه های بیشتر زمندگان و خانواده ها معظم شهدا گفت و خواستار توجه بیشتر به بازماندگان قافله شهدا شد.

تصاویر تکمیل در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.