گروه: اخبار استان خبر: 163701 / تاریخ انتشار : 1399/6/30 ساعت : 19:57

جولان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/120 تایی شدن قربانیان کرونا در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 120 نفر خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  پرویز یزدان‌پناه گفت: در حال حاضر 285 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند که از این تعداد، 118 نفر مبتلای قطعی می باشند.

وی با اشاره به اینکه 19 بیمار کرونایی نیز دربخش آی سی یو بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند، عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 6308 مورد گزارش شده است.

یزدان‌پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب 148 نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت در  کهگیلویه، بویراحمد، چرام و دنا می باشند.
وی اذعان داشت: استفاده همگانی از ماسک در این دوران یکی از اقدامات مهم پیشگیرانه ای است که می تواند شیوع برخی بیماری های تنفسی ویروسی از جمله کووید ۱۹ را محدود نماید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: استفاده از ماسک به تنهایی برای تامین سطح مناسبی از محافظت کافی نیست و سایر اقدامات نیز باید در کنار آن اتخاذ شود.

وی گفت: اگر شاهد همکاری شهروندان در اجرای اقدامات منجر به قطع زنجیره انتقال کروناویروس باشیم، قطعا می‌توان از این مرحله سخت عبور کرد.

یزدان پناه تصریح کرد: اگر  بیش از  ٩٠ درصد شهروندان رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را ننمایند قطعا طی سه الی چهارماه آینده، شرایط دشواری را تجربه خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.