گروه: اخبار استان خبر: 163693 / تاریخ انتشار : 1399/6/30 ساعت : 21:40
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

مکانسیم ماشه آمریکا امری تکراری است/مسئولان به بهانه تحریم فشارها را بر مردم بیشتر نکنند+صوت

امام جمعه باشت گفت: مکانسیم ماشه آمریکا بارها با انواع روش های مختلف علیه ایران اجرایی شد و چیز تازه ای نیست.

؛امام جمعه باشت در گفتگوی صوتی با  صبح زاگرس،با تکراری خواندن مکانیسم ماشه،گفت:نکند خدای ناکرده مسئولان به بهانه های تحریم با بی تدبیری بیش از این بر مردم فشار وارد کنند.

 

حجت الاسلام عبدالرحیم عبودی تصریح کرد: آمریکا تا الان از همه ظرفیت های خود علیه ایران استفاده کرده است تا بتواند به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

 

وی گفت: در بخشی فشار روی مردم ایجاد شده است اما آمریکا به آن اهداف مطلوبی که دنبال می‌کرد، نرسید ؛الان هم در بحث مکانیسم ماشه دنبال این است که بتواند تحریم‌های شورای امنیت را علیه ایران برگرداند و شورای امنیت را همراه خودش کند اما شنیده ها حاکی از این است که شورای امنیت مخالفت کرده است این پیشنهاد آمریکا را رد کرده است.

 

امام جمعه باشت خاطرنشان کرد: الان چندمین بار است که آمریکا دچار چنین انزوایی شده است ؛کسی که ادعای کدخدایی دنیا را دارد ببینید در این قضیه شورای امنیت و کشورهای عضو مقابلش ایستادند، در حال حاضر می‌بینیم تنها کشورهای کوچکی مثل جیبوتی که روی نقشه دنیا دیده نمی شوند،آمریکا را همراهی می‌کند.

 

عبودی افزود: آمریکا از نظر سیاسی در جهان واقعاً منزوی شده است. در بحث تحریم‌ها علیه ایران، آمریکای ها تا الان هر جور که توانستند ما را تحریم کردند و بیشتر از این کاری از دست آنها بر نمی آید.

 

وی گفت:مردم تاکنون مقابل تحریم ها ایستادند و پای ارزش‌های نظام  و انقلاب ماندند،اما در این قضیه باید مسئولین ما حواسشان باشد که نباید با سوء مدیریت خود فشار بیشتری بر مردم وارد کنند و بگویند آثار تحریم است.

 

امام جمعه باشت تصریح کرد:طبیعی است کشوری که تحریم می شود،این تحریم ها بر روی اقتصاد بازار و معیشت مردمش اثر می گذارد، می طلبد در کنار انزوایی که مسئولین آمریکایی در جهان پیدا کرده است مسئولان ما هم با تدبیر بیشتری از نظر اقتصادی بیشتر به فکر مردم باشند.

 

عبودی گفت: مکانیسم ماشه سالهاست که در حال اجراست و چیز تازه ای نیست که آن را در بوق و کرنا می‌کنند ؛آمریکایی ها این مکانسیم را در انواع و انحاء مختلف علیه ما انجام دادند.

 

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.