گروه: اخبار استان خبر: 163622 / تاریخ انتشار : 1399/6/29 ساعت : 01:13
در نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده صورت گرفت:

بسیج تمام امکانات برای اطفای کامل آتش سوزی کوه سفید/درخواست دو فروند بالگرد آب پاش و ترابری برای مقابله با آتش سوزی

ساعتی پیش نشست اضطراری ستاد بحران شهرستان لنده برای مهار و کنترل آتش سوزی کوه سفید با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و به ریاست فرماندار در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امشب و در نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان و ادارات عضو این ستاد در محل فرمانداری شهرستان لنده برگزارشد.

در ابتدای  این جلسه سید خدادوست موسوی با اشاره به حجم آتش سوزی در منطقه گفت:آتش سوزی‌ در مراتع کوه سفید شهرستان باعث خسارت جبران ناپذیری ونابودی بسیاری از گونه های جانوری وگیاهی شده است.

وی افزود: باید تدابیر و تمهیدات لازم برای پیشگیری و جلوگیری از گسترش آتش سوزی اراضی ملی با بسیج همه امکانات و  همکاری ادارات و نهادهای عضو ستاد و دوستداران طبیعت فراهم شود.

فرماندار لنده تصریح کرد: همه ادارات و نهادهای شهرستان به خصوص اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان موظف به بسیج تمام امکانات خود برای اطفای آتش سوزی هستند.

موسوی گفت: باید برنامه ریزی لازم برای حضور نیروهای متخصص در اطفای حریق و یا نیروهای کاربلد و ورزیده جهت اطفای حریق به منطقه اعزام شوند که از تلاش های افرادی که در این دو روز حقیقتاً به نحو احسن پای کار بودند قدردانی می کنم.

فرماندار شهرستان لنده گفت: تمام ادارات و نهادهای شهرستان تمام هماهنگی های لازم را با معاون فرماندار در جهت نظم حاکم بر اجرای عملیات اطفای حریق باید داشته باشند.

موسوی در ادامه گفت: از مدیرکل منابع طبیعی استان ودستگاههای انتظامی و قضایی تقاضا داریم که پس از بررسی‌های لازم با عامل و یا عوامل این حادثه برخورد قانونی لازم صورت گیرد .

فرماندار شهرستان لنده گفت: برابر هماهنگی های صورت گرفته با ستاد مدیریت بحران استان و کشور فردا صبح دو فروند بالگرد آب پاش و ترابری جهت اعازم و اطفای آتش سوزی در منطقه کوه سفید وارد شهرستان لنده خواهند شد.

در ادامه نیز ذبیح الله محمدی گزارشی از روند آتش سوزی کوه سفید همراه با نیازمندی های اولیه جهت اطفای کامل آتش سوزی را در منطقه تشریح کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: همه نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست، سپاه و بسیج ، مردم ، هیئت های کوهنوردی ،انجمن جوانان حضور داشتند و به مهار آتش سوزی کمک کردند.

در ادامه نیز حکمتیان اصل مدیرکل منابع طبیعی استان پس ازتشکر از فرماندار شهرستان برای مدیریت خوب بحران تاکنون ازهماهنگی برای اعزام پنج اکیپ اطفا حریق از شهرستانهای چرام وبهمئی خبرداد و مدیریت صحیح درمیدان را ازعوامل پیشروی اطفا عنوان کردند.

حکمتیان اصل: گفتند ۱۵دستگاه دمنده برای کمک به مهار آتش درحال ارسال به شهرستان لنده می‌باشد که فردا ۸صبح واردشهرستان می شوند.

انتها پیام

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 6 نظر
نادریان
1399/6/29 - 11:41
متاسفانه امکانات برای چنین زمان های در استان خیلی کمه
rateup 0
 ratedown 0
صابر
1399/6/29 - 11:41
با این همه اتفاق و اتش وسوزی ایا وقتش نشده مسئولین به فکر گرفتن یک بالگرد جهت مهار آتش سوزی های احتمالی باشند
rateup 0
 ratedown 0
مسعود
1399/6/29 - 11:42
واقعا ادم با دیدن این آتش سوزی ها دلش به درد میاد
rateup 0
 ratedown 0
زهرا
1399/6/29 - 11:43
امیدوارم هر چه سریع تر اقدام به اوردن بالگرد کنند چون خیلی از مراتع نابود شدند
rateup 0
 ratedown 0
یاسر
1399/6/29 - 11:44
چرا تعداد دمنده های که ارسال می کنند کمه ...
rateup 0
 ratedown 0
ثریا
1399/6/29 - 11:44
تا بخواد اینها بیان کل مراتع سوختن
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.