گروه: اخبار استان خبر: 163565 / تاریخ انتشار : 1399/6/27 ساعت : 12:58
علوم پزشکی به شایعات پاسخ دهد؛

خطر بزرگ در کمین شهروندان یاسوجی/ جابجایی عجیب مرکز کرونای استان از بیمارستان شهید جلیل به بیمارستان شهید بهشتی

ایثار مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا در کشور و استان، صفحاتی زرین را در تاریخ ایران بر جای نهاد تا با بی تدبیری برخی از مسئولان در کهگیلویه و بویراحمدو جابجایی مرکز کرونای یاسوج به بیمارستان شهید بهشتی این شهر، خطردر کمین مردم باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هفت ماهی از ورود میهمان ناخوانده و خطرناک به کشور و کهگیلویه و بویراحمد می گذرد ، این میهمان پلید امگار کنگر خورده و لنگر انداخته است تا روزانه تعدادی از هم استانی هایمان بر اثر ابتلا به این بیماری با مرگ دست و پنجه نرم کنند .

 

دانشمندان علم پزشکی اظهار عجز می کنند از کشف واکسنی که این ویروس را زمین گیر کند ، چرا که واکنش بدن هر فرد نسبت به کووید 19متفاوت است ،عده ای بدون علائم دوره بیماری را می گذرانند ، بعضی هم با عوارض شدید بیماری وبستری در بیمارستان روبرو می شوند تا درصدی هم کرونا بر آنها غلبه کند و مرگ نتیجه این ابتلا باشد.

 

تا کنون دوری از خطر بهترین راهکار مقابله با خطر ابتلا عنوان شده است ، راهکاری که با استفاده از ماسک ، شستشوی مداوم دستها و دوری از اماکن پرتردد و شلوغ از جان ما حفاظت می کند.

 

همانطور که گفته شد این ویروس میهمان یاسوجی ها هم شد تا با تدبیر مسئولان و ستاد استانی کرونا بیمارستان دکتر شهید جلیل یاسوج که کمی از مرکز شهر فاصله داشت خط مقدم مبارزه با کرونا باشد.

 

خط مقدمی که با ایثار کادر درمانی خود روزهای خوب و بدی را تجربه کرد تا شهر در وضعیت قرمز قرار گیرد و بدون شک عدم تدبیر مناسب از سوی ستاد استانی کرونا نقش عمده ای در سرخی این وضعیت دارد.

 

بازگشایی مدارس ، مناطق گردشگری ، ورود مسافران ، بی تدبیری در افزایش تعطیلات ، ورود مسافران و گردشگران و خدمات دهی به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند از عواملی هستند که بدون شک در اوج گرفتن کرونا نقش داشتند.

 

یکی از تاکتیک هایی که در جنگ بکار می برند بردن جنگ به بیرون از شهر است تا منجر به سقوط شهر توسط متخاصم نشود ،تدبیری که در مبارزه با کرونا در شهر یاسوج گرفته شد تا مدافعان سلامت با دستان خالی و ایثاری که از خود نشان دادند با غول کرونا مبارزه نفس گیری را آغاز کردند ، اما متاسفانه شنیده های ما حکایت از بی تدبیریی خطرناکی دارد که با جان جمع زیادی از شهروندان بازی خواهد کرد.

 

شایعات عجیبی که قطعا اگر صحت داشته باشد خطر در کمین شهروندان یاسوجی است و اجر خدمات مدافعان سلامت را زیر سوال می برد.

 

شنیده های ما از جابجایی مرکز کرونایی یاسوج به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج حکایت می کند و قطعا این تدبیر از سوی هرکسی باشد آسیب فراوانی به مردم وارد می کند.

 

نگرانی های مردم از این موضوع از سوی این رسانه دریافت شده و نیاز است علاوه بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی پاسخگو باشد ، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد به این موضوع ورود جدی داشته و مانع از این کار شوند چرا که این بیمارستان در مرکز شهر و در پرتردد ترین منطقه یاسوج  قرار گرفته و با این کار عملا آلودگی را به وسط شهر می کشانیم .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1399/6/28 - 08:23
اصلا چه ربطی داره مگه مردم می‌رن شهیدبهشتی باذمریضا روبوسی می‌کنند که خطرزیادترمیشه لطفا عامیانه نظرندهیدبافاصله بیشتر از ۳منر که هیچ خطری مردم را تهدیدنمیکنه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.