گروه: اخبار استان خبر: 163562 / تاریخ انتشار : 1399/6/27 ساعت : 11:53
رئیس پارک علم و فن آوری استان مطرح کرد:

فروش بیش از 3 میلیارد ریالی شرکت های پارک علم و فناوری استان/تجاری سازی های خوبی انجام گرفته اما کافی نیست

هاشمی گفت: به روایت آمار ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون شرکت ها فروش داشتند و در حال افزایش هستند، در سال گذشته ۱۲ برابر تسهیلات، شرکت ها فروش داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، صبح امروز استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پارک علم و فناوری بازدیدداشت.

 
در این بازدید رئیس پارک علم و فن آوری گفت: در هفته دفاع مقدس هستیم و تصور این است کسانی که در عرصه تولید هستند در حال دفاع و رشد اقتصاد هستند، وظایف و اهدافی داریم که برای تبدیل علم به ثروت مورد استفاده قرار می گیرد.
 
شمس الدین هاشمی گفت: در کشور ما در سال ۷۹ پارک  علمی و تحقیقاتی اصفهان را داشتیم.
 
وی افزود: مصوبه پارک استان در سفر به  استان در دولت وقت مصوب شد و در حد کاغذ باقی ماند و تا اینکه فعالیت ها نهایتا به همت آیت الله ملک حسینی و تاجگردون  توسعه پیدا کرد و ردیف بودجه دریافت شد و ساختمان فعلی از لطف استاندار وقت صورت گرفت .
 
 
هاشمی افزود : ۲۶۳ نفر از جوانان و شرکت های آنها در حال فعالیت هستند .
 
وی افزود : در سال گذشته بالغ بر ۱۰۰ شرکت تقاضای عضویت داشتند که ۲۹ مورد پذیرفته شدند.
 
هاشمی بیان کرد: به روایت آمار ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون شرکت ها فروش داشتند و در حال افزایش هستند، در سال گذشته ۱۲ برابر تسهیلات، شرکت ها فروش داشتند.
 
وی افزود: از محل اعتبار اشتغال روستایی و ظرفیت های آنها استفاده شد.
 
وی گفت : حدود ۱۰ هزار متر مربع در خصوص ساختمان تپه آفتاب گردان به همت کلانتری پیگری شد 
 
رئیس پارک علم و فن آوری در پایان گفت: اعتبارات درسال ۹۹ به همت استاندار پیگیری شد و در شروع کار به خوزستان با ۱۵ سال سابقه کار رسیدیم، پارک علم و فن آوری یک ضرورت است و تقاضا داریم نیازهای آنها پیگری شود.
 
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در نشست ویدئو کنفرانس با جمعی از فن آوران در پارک علم و فن آوری برگزار شد، گفت: دستگاه تولید ماسک به همت پارک علم و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز افتتاح شد.
 
حسین کلانتری با بیان اینکه اراده جدی برای حمایت وجود دارد، گفت: هر کشوری به سمت پارک علم و فن آوری و علم های جدید رفته یک کشور اقتصادی برتر در دنیا است، و اقتصادی پایداری دارد که دانش بنیان باشد.
 
کلانتری با اشاره به اینکه انگیزه های فن آوران استانی سبب اتفاقات خوب می شود، بیان کرد: تجاری سازی های خوبی انجام گرفته اما کافی نیست و باید با شتاب بیشتر حرکت کرد و علت آن مدیریت جوان مجموعه پارک علم و فن آوری است.
 
مقام ارشد اجرایی استان با اشاره به اینکه تلاش داشتیم امکانات تامین شود، افزود: به سرعت علم در حال تولید است و باید علمی که قابلیت اجرایی داشته و عملیاتی باشد باید در پارک علم و فن آوری دنبال شود
 
وی افزود: باید بخش های مختلف جهت حمایت معرفی شود، هرچند محدودیت های وجود دارد اما باید تلاش کرد تا عقب ماندگی ها در حوزه علم و فن آوری جبران شود، و از ظرفیت های پارک علم و فن آوری جهت رشد هرچه بیشتر در در عرصه کار و سازندگی و تولید، ثروت ورود شود
 
استاندار تاکید کرد: تمام توان استکبار بر این است تا با اتخاذ تحریم در بخش های مختلف دارویی اقتصادی و صنعتی سعی کند شدن این رشد را دارد که پارک های علم و فن آوری به نوبه خود و در حیطه وظایف خودشان باشند.
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.