گروه: اخبار استان خبر: 163511 / تاریخ انتشار : 1399/6/26 ساعت : 13:46
فرماندار کهگیلویه مطرح کرد؛

تاکید فرماندار کهگیلویه بر رعایت اصول کارشناسی در اجرای پروژه های روستایی / بخشداران در اجرای پروژه ها اهتمام جدی به خرج دهند + تصاویر

فرماندارگهگیلویه گفت: برای روستا تا کنون فعالیت های درخوری انجام شده است و شکی در آن نیست اما پروژه هایی که در آینده نیز صورت می گیرد باید دقیق، بر اساس اصول و کارشناسی شده باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست کمیته برنامه ریزی و توزیع اعتبارات روستاهای اقماری در دفتر فرماندار کهگیلویه با حضور بخشداران شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

 

در این نشست علی رضا اتابک فرماندار کهگیلویه گفت: ابتدا باید پروژه ها را برای روستا تعریف کنیم و برای مثال مشخص شود که پروژه جاده، پل، سیل بند، راه روستایی، بهسازی معابر است و پس از آن برنامه ریزی های لازم برای تخصیص اعتبارات و واگذاری آن انجام شود.

 

اتابک گفت:  پروژه ای که قرار است در روستا اجرا شود باید نمود داشته باشد و نباید اینگونه باشد که اعتبار واریزی به روستا را برای مثال صرف ساخت دیواری کنید که هیچ کاربردی برای روستا ندارد و اینگونه فعالیت ها این یک ضعف بزرگ برای بخشداران به حساب می آید.

 

وی خطاب به بخشداران گفت : باید بتوانیم با استفاده از این اعتبارات واریزی، فعالیت های مثمر ثمری از جمله جدول کشی و بازگشایی معابر را انجام داده و به صورت کلی تغییر مشهود و موثری در روستا ایجاد کنیم.

 

 

فرماندار کهگیلویه اظهار کرد: اعتباری که برای روستاها تخصیص داده می شود باید درمحلی مصرف شود که اولویت روستا باشد و اینگونه نباشد که هدف صرفا خرج اعتبار باشد بلکه باید یک خروجی قابل توجه برای روستا داشته باشد و مردم از آن بهره مند شوند.

 

اتابک با مهم خواندن پروژه های روستایی گفت: در تعهدات جدید با بنیاد مسکن در پروژه هایی که از محل تملک دارایی ها در روستاها باید اجرا شود، نوع مصالح نیز در تهعد نامه ها آمده و سهم آورده ای که بنیاد مسکن از محل این اعتبارات می آورد نیز باید در پروژه دیده شود.

 

وی اضافه کرد: ناظر فنی که از پروژه ها گزارش تهیه می کند نیز باید در محل پروژه حضور پیدا کرده و جزئیات و مشخصات پروژه را به صورت ریز بررسی کند تا کیفیت کار مثل همیشه بالا باشد.

 

فرماندارگهگیلویه گفت: برای روستا تا کنون فعالیت های درخوری انجام شده است و شکی در آن نیست اما پروژه هایی که در آینده نیز صورت می گیرد باید دقیق، بر اساس اصول و کارشناسی شده باشد.

 

وی عنوان کرد: دولت تلاش زیادی برای روستاهای اقماری صورت داده و اعتبارات واریزی به صورت تمام و کمال دریافت می شود و بخشداران ناظر پروژه های روستاها هستند و در راه پیشرفت پروژه ها باید فعال باشند و اگر معارضی وجود دارد در راه برداشتن و حل کردن آن تلاش کنند.

 

گفتنی است بخشدار بخش دیشموک به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در این نشست حضور نداشت.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.