گروه: اخبار استان خبر: 163508 / تاریخ انتشار : 1399/7/4 ساعت : 11:57

روستاهای کبگیان بویراحمد محروم از اینترنت و سامانه شاد/ تداعی شدن نقطه صفر مرزی در روستاهای مرکز استان

روستاهای شمال غربی بخش کبگیان شهرستان بویراحمد با ضعف آنتن دهی و اینترنت مواجه اند و دانش آموزان این مناطق از سامانه آموزشی شاد محروم هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید با سال های گذشته تفاوت های زیادی دارد، اضطرابی که به واسطه شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از این بیماری در کشور به وجود آمد و آحاد جامعه تحت تاثیر این بیماری قرار گرفتند.

 

طبق گفته وزیر آموزش و پرورش، آموزش  در کشور با شیوع ویروس کرونا تعطیل نخواهد شد و با تلاش جمعی برای آغاز و پایان مطلوب سال تحصیلی تلاش های لازم صورت می گیرد.

 

در همین رابطه مشاهده می شود آموزش به دو صورت حضوری، و از طریق سامانه شاد پیگری و ادامه دارد، هر چند سامانه شاد خود در حال حاضر مشکلاتی دارد، اما در شرایط فعلی مسئولان در سطح ملی برای بالا بردن سطح و کیفیت آموزش باید مشکلات این سامانه را برطرف کنند.

 

یکی از موضوعاتی که در مناطق کمتر توسعه یافته خصوصا کهگیلویه وبویراحمد در کنار سامانه شاد مشاهده شده و مردم  از آن رنج می برند، بحث آنتن دهی تلفن همراه در کنار آن نبود اینترنت است.

 

خبرها از عدم آنتن دهی در روستاهای شمال غربی بخش کبگیان شامل از جمله گردوه، بطاری، ساران، میان تنگان،حوزه چناروسرچنار، موگر با جمعیتی بیش از۱۰هزارنفردامنه حکایت دارد.

 

طبق برآوردهای جمعیتی و همچنین ضرورت وجود آنتن دهی و نیز نبود اینترنت همراه، مسئولان مربوطه باید نسبت به برطرف کردن این موضوع اقدام کنند.

 

باید دید دانش آموزان محروم از آنتن دهی و تلفن همراه همچنان در این مناطق که بدون شک یکی از نیازهای آموزشی آنها سامانه شاد است، تا چه زمان محروم از توسعه امکانت بروز مانند اینترنت خواهند بود و اینکه آیا مسئولان مربوطه نهایتا دغدغه های به حق آنها را پیگیری خواهند کرد.؟

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.