گروه: اخبار استان خبر: 163490 / تاریخ انتشار : 1399/6/25 ساعت : 21:11

کرونا 111 نفر را به کام مرگ کشاند/بستری 18 نفر در بخش مراقبت های ویژه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی از افزایش شمار قربانیان به 111 نفر خبر داد و گفت: تعداد ۹۰ نفر مبتلای قطعی و ۱۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۱۱۱ نفر خبر داد و گفت: امروز  یک مورد فوتی جدید ناشی از کرونا در استان گزارش شده است تا تعداد مرگ های ناشی از کرونا در استان در 48 ساعت گذشته به ده نفر  افزایش یابد.

پرویز یزدانپناه افزود: ۲۶۸ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۹۰ نفر مبتلای قطعی و ۱۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۷۴۰ مورد گزارش شده است.
 
یزدانپناه بیان کرد: از ۲۸۹ نمونه دریافت شده از بیماران، متاسفانه درصد بالایی از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا شدند.
 
وی ادامه داد: بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد (۵۴ درصد)، کهگیلویه (۲۲ درصد)، بهمئی (۸ درصد)، گچساران (۶ درصد) و سایر شهرستان‌ها (۱۰ درصد) بوده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌ها را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله دو متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و در یک‌کلام کرونا را جدی بگیرند.
 
وی یادآور شد: ما مجبور به ادامه زندگی با کرونا و تحمل آن تا زمان کنترل بیماری هستیم، باید روزمرگی خود را همراه با دستورالعمل‌های بهداشتی به نحوی ادامه دهیم که به اطرافیانمان آسیبی وارد نکنیم.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.