گروه: اخبار استان خبر: 163428 / تاریخ انتشار : 1399/6/24 ساعت : 18:13
مهدی بانشی مطرح کرد ؛

پائیز برگ ریزان و مرگ کرونایی در انتظار کهگیلویه و بویراحمد /بازگشایی مدارس عامل شیوع کرونا در استان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمدبا اشاره به اینکه کرونا شوخی بردار نیست ابراز داشت :اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند پائیز تلخی در انتظار مردم است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مهدی بانشی با اشاره به این موضوع که کرونا شوخی‌بردار نیست و وضعیت آن در استان نیز سیر صعودی به‌خود گرفته گفت: اگر این وضعیت کنترل نشود و مردم همکاری نکنند شاهد رخدادهای بسیار تلخ در پاییز خواهیم بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اظهار تاسف از افزایش مرگ و میرهای ناشی از شیوع گسترده ویروس کووید19 در کهگیلویه و بویراحمد، افزود: متاسفانه تعداد قربانیان این ویروس منحوس در استان از مرز 100نفر هم گذر کرد.

دکتر بانشی ابراز کرد: براساس آخرین آمار موجود، تعداد قربانیان ویروس کرونا در این استان به 101 نفر رسیده که البته 22 نفر دیگر نیز در بخش ICU بیمارستان شهید جلیل یاسوج بستری هستند.

وی از فوت 3 بیمار کرونایی این استان در شبانه‌روز گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: متاسفانه سیر صعودی کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داشته و روزانه در حال افزایش است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با برشمردن برخی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در این استان، یادآورشد: تجمعات والدین در مدارس و محدوده‌های مدارس نگران کننده بوده و متاسفانه این تجمعات هر روز صورت می‌گیرد.

بانشی گفت: شاهد تجمعات والدین در داخل و بیرون از مدارس هستیم و به پروتکل‌های بهداشتی هم توجهی نمی‌شود که احتمال می‌دهیم در روزهای آینده شاهد افزایش نگران‌کننده مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق مختلف استان باشیم.

وی، بازگشایی مدارس را یکی از عوامل انتشار گسترده ویروس کرونا در استان برشمرد و ادامه داد: متاسفانه در سرویس‌های مدارس برای جابه‌جایی دانش آموزان هم توجه بهداشتی لازم صورت نمی‌گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، آرامستان‌ها و تجمعات مستمر دفن و کفن اموات را از دیگر عوامل انتشار شیوع گسترده کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و خاطرنشان کرد: در زمان دفن و کفن اموات به هیچ عنوان به پروتکل‌های بهداشتی توجهی نمی‌شود.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.