گروه: اخبار استان خبر: 163387 / تاریخ انتشار : 1399/6/23 ساعت : 22:00
گزارش مردمی:

گلایه شهروندان یاسوجی از نوسان قیمت ها در بازار/ تعزیرات با سودجویان مبارزه کند+تصاویر و فیلم

شهروندان یاسوجی با گلایه از نوسانات قیمت بازار این شهر بر لزوم نظارت و برخورد با متخلفین تاکید کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ یکی از موضوعاتی که باید به طور مدام در بازار وجود داشته باشد، نظارت بر قیمت ها و همچنین برخورد با سودجویان و کسانی که قصد هرگونه دلالی، افزایش خودسرانه قیمت ها و احتکار دارند، است.

 

در همین رابطه شهروندان یاسوجی در خصوص بازار و نظارت بر بازار مطالبی را بیان کردند که متن آن به شرح زیر آمده است:

 

 یکی از شهروندان یاسوجی در خصوص بازار و نظارت ها، گفت:  نظارتی بر بازار و اجناس ضروری مردم نیست و اجناس هر روز افزایش  قیمت ها افزایش دارند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه قیمت ها در بازرا نوسان دارد، بیان کرد: این قیمت ها از یک کوچه با کوچه ای دیگر  یا از یک خیابان با خیابان دیگر تفاوت دارد و سیر صعودی دارد، آیا در این شرایط مسئولان از وضعیت بازار اطلاع دارند؟

 

 

وی افزود: در شرایطی که مردم از نظام و انقلاب حمایت می کنند، مسئولان  شرایط معیشتی آنها را درک کنند زیرا شهروندان انتظار توجه و نظارت ها بیشتر در بازار دارند از طرفی خواستار توجه تعزیرات، ورود صنعت و معدن هستند.

 

شهروند دیگری گفت: مردم باید در شرایط سخت همدیگر را درک کنند و از انبار کردن و خرید های غیر ضروری پرهیر کنند و از طرفی دلالان با احتکار و در مورادی مردم در زمان افزایش قیمت ها بیشتر به سمت کالاها هجوم می برند که سبب ایجاد مشکلات و جو منفی و روانی در بازار می شود بنابراین همیشه نباید گفت مسئولان در کنترل باراز نقش دارند.

 
 

وی با بیان اینکه مردم قدرت خرید ندارند، و بازار وضعیت نابسامانی دارد، تاکید کرد:  در مواردی دیده می شود که کالاهای اساسی و قیمت ها مورد کنترل مسئولان است، اما این موضوع کافی نیست بلکه نظارت ها باید مدام، مستمر صورت گیرد.

 

این شهروندان با اشاره به افزایش قیمت یک جنس، گفت: در یک مورد قیمت نان افزایش پیدا کرد و قرار بود با افزایش قیمت ها کیفیت هم افزایش پیدا کند، اما کیفیت ها مناسب نیست و اگر اجباری برای تهیه نان نبو، به دلیل این گونه کیفیت ها نان خریداری نمی کردم.

 

وی با اشاره به وضعیت درآمدی خانواده و بیکاری فرزند تحصیل کرده خود، گفت: در شرایط سختی که جامعه با آن مواجهه است، افزایش قیمت ها و کمتر شدن نظارت ها به خانواده ها فشار وارد می کند.

 

یکی از شهروندان با ابراز گلایه شدید از نهاد های نظارتی برای حضور در بازار، بیان کرد: نظارتی وجود ندارد و هر مغازه و صنفی خود او تصمیم می گیرد چه قیمتی لحاظ کند و این موضوع به دلیل ناکافی بودن نظارت ها در بازار است.

 

 
 

شخص دیگری با گلایه شدید از افزایش قیمت محصول پر مصرف برنج، گفت: برنج 10 کیلیویی با قیمت  200 هزار تومان به فروش می رسد،  این انتظار وجود دارد که مسئولان از افزایش قیمت ها جلوگیری کنند و اینکه نظارت ها جهت جلوگیری از سودجویی افرد سودجو بیشتر شود.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.