گروه: اخبار استان خبر: 163379 / تاریخ انتشار : 1399/6/23 ساعت : 22:30

گرمای تابستان و کمین کرونا در مدارس محروم از تجهیزات بهمئی /مسئولان چاره اندیشی کنند

سرنوشت دانش آموزان بهمئی به گرمای تابستان و کمین کرونا در مدارس محروم از تجهیزات گره خورده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛شیوع کرونا ویروس سبب شد تا دانش آموزان سال تحصیلی جدید را از نیمه شهریور آغاز کنند اما با وجود فرصت نزدیک به 6 ماهه برای تامین تمامی تجیهزات لازم جهت رفاه حال دانش آموزان و معلمین بهمئی،همچنان تعداد زیادی از مدارس این شهرستان با مشکلات و کمبودهایی مواجه هستند.

 

شهرستان بهمئی از نظر اقلیم آب و هوایی از شهرستان های گرمسیری و از  مناطق گرمسیری کشور است که این روزها شرجی و گرمای نزدیک به 45 درجه،در برخی روزها روال عادی زندگی روزمره را دچار اختلال می کند.

 

 

 

با وجود اینکه شهروندان در این ایام نمی توانند چند دقیقه خاموش کردن کولرهای خانگی را تاب بیاورند اما دانش آموزان ابتدایی و نونهالان آینده ساز ما در این گرمای طاقت فرسا در بیشتر مدارس شهرستان به خصوص شهر لیکک بدون وسایل سرمایشی سر کلاس درس حاضر می شوند.

 

این از انصاف به دور است که مسئولان ما زیر کولرهای دوتکه در فضایی خنک لم دهند و دستور بازگشایی مدارس را در گرمترین روزهای سال صادر کنند اما بیخ گوش آنها دانش آموزان بی گناه و بی پناه ما بر اثر بی تدبیری این مسئولان مجبور باشند ساعات حضور در کلاس درس را در عرق غوطه ور باشند.

 

تعدادی از مدارس نوساز شهرستان کولر دارند اما با توجه به اینکه تعداد زیادی از مدارس قدیمی هستند، مشکل کمبود وسایل سرد کنند در این وانفسای اوج گرما بیداد می کند و کودکان بی پناه به خصوص در مقاطع ابتدایی باید در چنین شرایطی تحصیل کنند که نتیجه آن یا عدم حضور برخی از دانش آموزان در مدرسه(با تصمیم والدین آگاه به مشکلات) یا هم به جان خریدن بیماری های کبدی،یرقان و تبعات دیگر ناشی از این گرمای طاقت فرساست که به یقین در چنین فضایی یادگیری به حداقل ممکن می رسد.

 

آیا مسئولان آموزش و پرورش بهمئی که همگی بومی و از فرزندان همین شهرستان هستند، نمی دانستند که بازگشایی مدارس در چنین ایامی نیازمند تامین وسایل سرمایشی کافی است؟چرا از مراجع مربوطه درخواست تامین تجهیزات نکردند و اگر درخواست ها بی نتیجه بود،چرا اجازه بازگشایی مدارس در این شرایط خطرناک اقلیمی دادند؟

 

 

آیا این اقدام بی تدبیری محض و بازی با جان و سلامت دانش آموزان نیست؟آیا والدین دانش آموزان بهمئی می دانند که برخی از مدارس داخل شهر لیکک در این گرمای طاقت فرسا از داشتن حتی یک پنکه دستی هم محروم هستند؟مدارس شهدای فرهنگی و امام محمد باقر(ع) شهر لیکک نمونه های بارز این وضعیت اسفناک هستند که نزدیک به 400 دانش آموز در 13 کلاس بدون وسایل سرمایشی در آنها تحصیل می کنند.

 

مدرسه ابن سینای شهر لیکک هم اوضاع نابسامانی دارد،کلاسهای درس این مدرسه که نزدیک به 200 دانش آموز ابتدایی نونهال دارد،تعدادی پنکه سقفی دارند که سرعت آنها کند و ضعیف است و می تواند گفت بود و نبود این تجهیزات در مدرسه برای دانش آموزان تفاوتی ندارد.

 

مسئولان شهرستانی به خصوص فرماندار ورئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان و مسئولان استانی به خصوص مدیرکل آموزش و پرورش با همکاری ستاد نوسازی مدارس، نهادهای زیرمجموعه بنیاد مستضعفین و کمک خیرین باید هر چه سریعتر نسبت به رفع این معضل بزرگ در سطح شهرستان بهمئی اقدام کنند در غیر اینصورت تبعات ناشی از این بی تدبیری را باید در به خطر افتادن سلامت دانش آموزانی که والدین آنها به مسئولان اعتماد کرده و با خیال آسوده به مدرسه می فرستند،در آینده نزدیک شاهد باشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.