گروه: اخبار استان خبر: 163370 / تاریخ انتشار : 1399/6/23 ساعت : 15:35
در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده مطرح شد:

دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا است/ضرورت انتقال آموزه های دفاع مقدس به نسل جوان +تصاویر

امام جمعه لنده گفت: دفاع مقدس ما ریشه در فرهنگ عاشورا دارد که سرشار از حماسه ها و رشادت های مختلف است و همه ما وظیفه داریم که درس های عاشورایی دفاع مقدس را اجرایی کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده امروز و به ریاست امام جمعه این شهرستان و با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری و شورای شهر لنده در حسینیه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج لنده با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزارشد.

 

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته دفاع مقدس گفت: حادثه عاشورا در تاریخ برای همیشه سرشار از درس های زیادی در باب عزت و آزادگی است که ما باید از این آموزه ها در سبک زندگی خوبیش بهره لازم را ببریم.

وی افزود:وجود مقدس امام خمینی(ره) با الگوگیری از فرهنگ عاشورا انقلابی را شروع کرد که  استقامت و عزت ما در طول پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس متجلی کرد.

امام جمعه لنده  تصریح کرد: دفاع مقدس ما بر گرفته از حادثه عاشورا است و اگر آن زمان امام حسین(ع) تنها با کمتر از دویست نفر به جنگ با دشمنی رفت که بیش از سی وهفت هزار نفر رفتند و در طول دفاع مقدس نیز نظیر چنین صحنه ای بود که بیش از سی کشور دنیا به کمک صدام آمدند ولی ما تنها با تاسی از خون شهدای دفاع مقدس پیروز شدیدم.

وی افزود:دفاع مقدس ما ریشه در فرهنگی دارد که سرشار از حماسه ها و رشادت های مختلف است و همه ما وظیفه داریم که درس های عاشورایی دفاع مقدس را اجرایی کنیم.

محمودی اصل گفت: برنامه های هفته دفاع مقدس باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و با گرامیداشت این حماسه ماندگار با همکاری و همراهی ادارات و نهادها برگزار خواهد شد.


در ادامه نیز خدادوست موسوی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم و ایام حزن و اندوه ماه محرم گفت: از تلاش خیلی خوب هیت های عزاداری که به حق به درستی در حوزه بهداشت و اجرای پروتکل های بهداشتی همت گماردند قدردانی می کنیم.

وی افزود: در آستانه هفته دفاع مقدس باید یادی کنیم از حماسه آفرینی و رشادت رزمندگانی که از جان خویش گذشتند تا حماسه ای ماندگار را خلق کنند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما در روزهای متحمل جنگ شد که هنوز شاکله نیروهای مسلح ما به درستی شکل نگرفته بود ولی با عزت و اقتدار بی مثال خود در هشت سال دفاع مقدس حماسه های کم نظیر خلق کردند.

موسوی گفت:رشادت و شجاعت نیروهای مسلح ما باعث شد تا امروز به عزت و استقلال و اقتداری برسیم که مرهون فداکاری شاهدان شهیدی است که جان خویش را تقدیم نظام و انقلاب کردند.

وی گفت:هفته دفاع مقدس بهانه ای است تا رشادت ها و حماسه های هشت سال فداکاری رزمندگان خود را به نسل جوان خویش منتقل کنیم لذا ادارات و نهادها باید همکاری و همراهی لازم را با سپاه ناحیه لنده داشته باشند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:  امیدواریم بتوانیم با همکاری ناحیه مقاومت بسیج لنده و سایر ادارات برنامه های هفته دفاع مقدس را به بهترین شکل ممکن و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار کنیم.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.