گروه: اخبار استان خبر: 163286 / تاریخ انتشار : 1399/6/21 ساعت : 13:43

زندگی ساده و بی آلایش عشایر شهرستان لنده به روایت تصویر

سبک زندگی عشایر از دیرباز مورد استقبال همه علاقمندان به ساده زیستی و گردشگری روستایی و عشایری است که عشایر شهرستان لنده نیز باوجود همه پیشرفت ها هنوز این ساده زیستی را حفظ کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، سبک زندگی در عشایر ایران به دلیل ساده زیستی و عدم تنوع طلبی سالانه حجم زیادی از علاقه مندان به سبک زندگی عشایر را به دل مناطق سردسیری می کشاند تا از نزدیک بر صفا و صمیمت عشایر و مهمتر از آن بر مهیمان نوازی آنان صحه بگذارند.

 

سبک زندگی عشایری در مناطق مختلف ایران به لحاظ سادگی تقریبا یکسان است ولی آداب و رسوم آنان در بیشتر مناطق با همدیگر نیز متفاوت است و همدلی و همزبانی در هنگام کوچ با همدیگر زیبایی های خاصی را به تصویر می کشاند.

 

شب نشینی ها و دور هم نشینی ها فارغ از فضای های مجازی و متیل گویی و داستان سرایی و اتحاد برای رفع مشکلات همدیگر و یاری رساندن به نیازمندان در مناطق عشایری از امتیازات ویژه عشایر است.

 

سبک زندگی عشایر استان کهگیلویه وبویراحمد برمبنای تولید و مصرف است چرا که خودشان تولید کننده محصولات خویش هستند و کمتر به نیازمندی های بیرون اتکا می کنند.

 

عشایر نقش مهمی در تامین فراوده های لبنی و گوشتی با تولید هزاران راس دام در طول سال دارند که ماحصل آن صادرات دام به استان ها و حتی کشورهای همسایه است.

صفا و صمیمیت و حتی سبک زندگی این عشایر در زیر به تصویر کشیده شده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.