گروه: اخبار استان خبر: 163217 / تاریخ انتشار : 1399/6/20 ساعت : 00:38
جزئیات دیدار فرمانده لشکر 25 کربلا با رزمندگان هم استانی در دفاع مقدس؛

لرکه لرها در جنگ لرزه بر اندام هر کسی می انداخت+تصاویر و فیلم

سردار قربانی با اشاره به اینکه لرکه لرها لرزه بر اندام هر کسی می انداخت گفت :صدا و حضور لرها تضعبف بخش روحیه دشمن بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛عصر روز چهارشنبه فرمانده لشکر ۲۵ کربلا در آستانه هفته دفاع مقدس در بین تعدادی از  رزمندگان دوران دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمدی حضور پیدا کرد.

 

سردار مرتضی قربانی در این برنامه با اشاره به دغدغه های رزمندگان دفاع مقدس، گفت: ما رزمندگان در دهه اول انقلاب زیر پرچم ولایت فقیه مجاهدت داشتیم و با تقدیم شهید و جانباز و آزاده کشور را از تصرف شرق و غرب نجات دادیم.

 

 

وی تصریح کرد: تمام سلاح ها و مواد  شیمایی و انواع بمب ها را بر سر کشور و رزمندگان ریختند اما با اعتقاد راسخ به امام و اسلام و اهل بیت، راه امام و عزت کشور را حفظ کردیم.

 

فرمانده لشکر ۲۵ کربلا خاطرنشان کرد: امروز در دریای مدیترانه حضور داریم  و تصمیم گیری ها در دنیا بدون حضور ایران معنا ندارد.

 

وی افزود:  در دوران دفاع مقدس  در کنار رزمنده های  کهگیلویه و بویراحمدی ها حضور داشتم و از رزمندگان دفاع مقدس انتظار است دستاورد ها و حماسه ها را معرفی کنند.

 

سردار قربانی ادامه داد: در جنگ و حماسه  والفجر ۸ فرمانده جنگ بودم و در کنار فرماندهان کشورهای مختلف دنیا حضور داشتیم برای آنها جای سوال بود که چگونه فاو را تسخیر کردیم.

 

وی گفت: امروز با محوریت فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خاطرات دستاوردها و حماسه ها را جمع آوری و به جامعه معرفی کنید.

 

این رزمنده 8 سال دفاع مقدس با اشاره به خاطراتی از دفاع مقدس با حضور رزمندگان کهگیلویه و بویراحمدی، گفت: رزمندگان با خانواده های خود ۶ ماه ارتباط نداشتند، روزها روزه می گرفتند و در حال جنگ بودند و شب ها به نماز شب مشغول بودند.

 

سردار قربانی با اشاره به لرکه های کهگیلویه و بویراحمدی در زمان جنگ، افزود: لرهای کهگیلویه و بویراحمد در نصف شب ها صدایی داشتند که من و هر کسی که آن صدا را می شنید لرزه بر اندامش می افتاد و مشاهده می شد که حدود ۲۰۰ نفر با هم لرکه داشتند که مایه تضعیف روحیه دشمن بود.

 

وی گفت: حماسه های  زیادی در والفجر ۸ آفریده شد که سبب به غنیمت گرفتن انواع تانک و گلوله و تفنگ از دشمن  شد، بیشتر تجهیزات به وسیله غنیمت ها بود که ناشی از تدین و باور به اسلام و ولایت فقیه بود.

 

سردار قربانی در ادامه بیان داشت: در آستانه هفته دفاع مقدس ۴۳ برنامه در اختیار سردار خرم دل و  با محوریت فرمانده سپاه قرار دارد که رزمندگان دفاع مقدس دستاوردها و حماسه ها و خاطرات را برای اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان بیان کنند.

 

وی در پایان گفت: در کربلای ۵ سردار شهید قاسم سلیمانی به همراه رزمندگان ضلع های شرقی و غربی را تسخیر کردند که در این عملیات شهدای زیادی از  کهگیلویه و بویراحمد حضور داشتند.

 

فرمانده سپاه فتح در این نشست با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس، گفت:  در آستانه هفته دفاع مقدس  فرماندهان زمان جنگ در شب های چهارشنبه در تیپ ۴۸ فتح در کنار هم جمع شده و از خاطرات جنگ مطالبی را بیان می کنند.

 

سردار خرمدل با اشاره به بخشی از کارهای جهادی افزود: در سال ۹۵ کارهای جهادی از جمله نوشتن کتاب جنگ و جنوب کشور از جمله استان های   بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها نوشته شده است.

 

وی با اشاره به حماسه پد خندق گفت: هرچند یکی از افتخارات بزرگ این استان پد خندق  است اما افتخاراتی دیگر از جنگ وجود دارد که از این استان مغفول مانده است.

 

 وی با دعوت از راویان و نویسندگان جنگ از خارج از استان، گفت:  این استان ۳۳ هزار رزمنده، ۲ هزار شهید و ۱۳ هزار جانباز دارد.

 

فرمانده سپاه فتح در خصوص تعداد کتب تالیف شده استان در خصوص دفاع مقدس افزود: ۱۱۳ کتاب در خصوص دفاع مقدس نوشته شده و در بحث یادواره ها هرچند محلی است اما یادواره ای با حضور سردار سلامی برگزار شد که تعداد ۲۰ هزار صندلی برای مهمانان تدارک دیده شد.

 

 

سردار خرم دل در ادامه گفت: ۱۱۳۰ ساعت با فرماندهان جنگ مصاحبه انجام شده، ۱۸۸۰ سند از دفاع مقدس گردآوری شده، ۱۳۰۰ ساعت مصاحبه با خانواده شهداء داشتیم و سیستمی طراحی  کردیم که در کشور نمونه آن وجود ندارد.

 

وی افزود:  سامانه ای طراحی شد  که اطلاعات همه شهدا جمع آوری شده است  که روز ۳۱ شهریور و با فرا رسیدن روز  شهادت هر شهید این موضوع با یک هشدار به اطلاع خانواده شهدا و رزمندگان خواهد رسید.

 

 سردار خرم دل در پایان گفت: بازی پد خندق از شجاعت ها و دلاوری های رزمندگان و مردمان این استان طراحی شده که به زودی رونمایی می شود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح با اشاره به آیاتی از  قرآن مجید، گفت: خداوند متعال شیوه های مقابله و مبارزه با خطرات را بیان کرده است ؛دو خطر داریم یک نوع از  خطرات، خطرات خارجی بوده و بیرون از مرزهای جغرافیایی است و دشمنی دیگر کسانی بیرون از منظومه فکری ما  مانند منافقین را می توان نام برد.

 

حجت الاسلام حکمتی نیک با بیان اینکه  نوعی از خطرات داخلی است، بیان کرد: امروز برخی از خودی های در جامعه اسلامی به خاطر خستگی، اشتباه در درک مفاهیم دینی، دنیا طلبی تهدید وخطری برای اسلام هستند.

 

وی با بیان اینکه در زمان سید الشهدا تلفیقی از این دو دشمن داخلی و خارجی وجود داشت، گفت: از یک طرف دستگاه پلید یزید بن معاویه در مقابل تفکر اسلام ایستاده بود و  دشمنی دیگر جو حاکم در آن جامعه که ناشی از بی تقوایی و بی دینی در بین آنها وجود داشت و سبب ایستادگی در مقابل دین می شدند که در این شرایط  حسین بن علی (ع) در مقابل این دو دشمن ایستادگی کردند و با خون خود سنت و سیره پیامبر اسلام را دنبال  کردند، و  هدف کلی صیانت از دین بود.

 

حجت الاسلام حکمتی نیک افزود: حضرت سید الشهد ازهمه هستی خود گذشت تا ارزش ها و فرهنگ های دینی زنده شود.

 

نماینده ولی فقیه در ادامه بیان کرد:  شما رزمندگان اسلام فرهنگ ایثار و شهادت ولایت مداری و صبر و ایستادگی در برابر ناملایمات و ارزش های سید الشهداء را در دفاع مقدس زنده کردید.

 

 در این برنامه از تعدادی از رزمندگان کهگیلویه و بویراحمدی با محوریت و  فرماندهی شهید حیدر پور و جانشینی سردار دولت آبادی تجلیل شد.

 

در ادامه تصاویر تکملی خبر را مشاهده کنید:

 

 
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.