گروه: اخبار استان خبر: 163201 / تاریخ انتشار : 1399/6/20 ساعت : 10:20
گزارش خبری؛

صید ماسک از آب گل آلود کرونا و ضرورت نظارت بر قیمت

در کنار چرخه اهدای ماسک،مسئولان باید در حوزه توزیع ماسک هایی با نرخ مصوب دولتی و یا آزاد نظارت دقیق داشته باشند تا عده ای سوداگر در این زمینه سوء استفاده نکنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛شیوع کرونا در جهان و به تبع آن در شهرستان بهمئی درصد بالایی از مردم را وادار به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی کرد که یکی از این موارد پوشیدن ماسک در اماکن عمومی است.

 
---
 

در حال حاضر که کروناویروس با سرعت و شدت بالایی در حال انتشار است،ماسک از کالاهایی است که در سب خرید هر خانوار مشاهده می شود اما با توجه به هزینه‌ بالای زندگی در این روزها و مشکل تأمین هزینه‌های خرید ماسک در بین اقشار آسیب‌پذیر، لازم است در این راستا چاره اندیشی شود.

روزانه اخبار متفاوتی از تولید ماسک به گوش می رسد و شاهد تولید و توزیع انواع ماسک ها در جامعه و روانه بازار هستیم هر چند نظارت هایی نیز بر عرضه این محصولات وجود دارد اما برخی با سوء استفاده از وضع موجود محصولاتی بنجل و غیر استاندارد به مردم تحمیل می کنند.

 

یکی از راهکارهای کمک به اقشار آسیب پذیر،شناسایی و اهدای ماسک به افراد نیازمند ساکن در مناطق کمتر برخوردار مانند شهرستان بهمئی است و با توجه به اینکه نبود قدرت خرید برخی را بی توجه به پوشیدن ماسک می کند،این مهم می‌تواند قشر آسیب پذیر را نسبت به استفاده از ماسک تشویق و ترغیب کند.

 

 

در کنار چرخه اهدای ماسک،مسئولان باید در حوزه توزیع ماسک هایی با نرخ مصوب دولتی و یا آزاد نظارت دقیق داشته باشند تا عده ای سوداگر از آب گل آلود کرونا ماسک صید نکنند و با قیمت هایی که بلا شک برای خانواده های مناطق محروم زیاد است روبرو نشویم .

 

در شهرستان بهمئی با وجود اینکه بارها مسئولان اعلام کردند که برخی از داروخانه یا مرکز ماسک دولتی توزیع می کند اما شهروندان از نحوه توزیع این سهمیه ها اظهار گلایه دارند.

 

 

 همچنین باتوجه به اینکه کارگاه های ماسک به دلیل طولانی شدن وضعیت کرونا تعطیل شدند، می طلبد نهاد های خیریه و حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد با تشویق و حمایت خیرین و داوطلبان تولید ماسک،نسبت به راه اندازی مجدد کارگاه ها اقدام کنند.

 

مشارکت همگانی در تهیه و توزیع ماسک ارزان‌قیمت با افزایش کارگاه های داوطلبانه تولید ماسک می تواند نقش اساسی در کاهش زنجیره انتقال کرونا ویروس ایفا کند.

 

 

طبق آخرین مطالعات صورت گرفته در سازمان بهداشت جهانی، استفاده از ماسک به ویژه در اماکن سرپوشیده و تجمعات، بهترین عامل پیشگیرانه از ابتلا به ویروس کرونا است، لذا ضرورت دارد با نظارت بر قیمت ها، تولید انبوه، توزیع و ترویج فرهنگ استفاده همگانی از ماسک تلاش کنیم قطع‌کننده زنجیره شیوع این ویروس در کشور باشیم.

 

 

 انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.