گروه: اخبار استان خبر: 163184 / تاریخ انتشار : 1399/6/21 ساعت : 14:06
صبح زاگرس بررسی کرد:

ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج در حسرت یک مسابقه ورزشی/سرنوشت مبهم فوتبالی در انتظار جوانان و نوجوانان شهر یاسوج

با وجود ورزشگاه 15 هزار نفری در شهر یاسوج یکی از مشکلاتی که در مرکز استان وجود دارد نبود یک تیم قدرتمند فوتبال است که سالهاست به کابوسی برای جوانان این شهر تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ورزشگاه تختی شهر یاسوج روزگاری مملو از عاشقان فوتبال بودکه برای دیدن بازی های شهرداری یاسوج با تیم های پر آواز فوتبال ایران پای به این شهر زیبا می گذاشتند.

 

در روزگاری که شهرداری یاسوج در جام حذفی به غول کش بزرگ معروف شده بود و تیم های قدرتمند فولاد و تراکتور را در زمین چمن یاسوج سر می برید و نایب قهرمان آسیا را در فولاد شهر به زانو در می آورد روزهای زیادی می گذرد.

 

این روز های خوش اما برای جوانان عاشق فوتبال شهر کوچکمان به کابوس تبدیل شد و شهرداری یاسوج پس از چهار سال حضور در لیگ یک کشور و یکه تازی در جام حذفی و حذف تیم های بزرگ ایران به یک باره دچار مرگ تدریجی شد.

بازی های داغ فوتبال در ورزشگاه تختی یاسوج که در مرکز شهر واقع شده بود، روح عجیبی به شهر و ساکنین آن داده بود، روحیه ای که می توان در زمان بازی های این تیم در چشمان یکایک شهروندان مشاهده کرد، در زمان بازی های این تیم کمتر کسی بود که پای ثابت بازی های غول کُش نباشد.

 

در سال 97 لایحه تشکیل باشگاه فوتبال تحت نظارت شهرداری یاسوج در شورای این شهر تصویب و به شهردار تقدیم شد، بعد از مصوبه تمام اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج برای راه اندازی باشگاه فوتبال، تعدادی از این اعضا به شهردار مراجعه و گفتند که با راه اندازی باشگاه مخالف هستیم.

 

در همین رابطه کیوان آشنا عضو شورای شهر یاسوج در گفتگو با رسانها با تاکید براینکه موافق و مشتاق راه اندازی باشگاه فوتبال شهرداری این شهر هستیم، خاطرنشان کرد: قانون شهرداری‌ها این اجازه را به شهرداری یاسوج نمی‌دهد و ما نمی‌توانیم باشگاه داری حرفه‌ای در رشته‌های جمعی ورزشی داشته باشیم.

 

نبود یک تیم قوی در مرکز استان و عدم حمایت مسئولان ذی ربط باعث شد تا همچنان فقدان یک تیم فوتبال بومی در مرکز استان احساس شود و نهایتا طی روزهای گذشته جمعی از ورزشکاران و فوتبالیست‌های شهر با حضور در ورزشگاه تختی یاسوج خواستار راه‌اندازی تیم فوتبالی در حد و اندازه شهرداری شوند.

 

باتوجه به اینکه شورای شهر یاسوج و همچنین ورزش و جوانان در زمان های مختلف و در تریبون ها پیگیر تیم داری در مرکز استان بودند، حال باید دید در سال پایانی شورای  شهر با همکاری ورزش و جوانان آیا شاهد خرید یا کسب امتیاز  یک تیم فوتبال به عنوان نمانیده مرکز استان خواهیم بود؟ یا اینکه همچنان نوجوانان و جوانان این شهر با نامیدی برای داشتن یک تیم فوتبال چشم انتظار آینده خواهند ماند؟

 

گفتنی است این رسانه پیگیری مسئله  تیم داری از طریق ورزش و جوانان و همچنین شورای شهر یاسوج در مرکز استان بوده ، اما مسئولان مربوطه پاسخگوی  تماس های مکرر و پاسخگویی در این خصوص نبودند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.