گروه: اخبار استان خبر: 163169 / تاریخ انتشار : 1399/6/18 ساعت : 21:15

130 بیمار قطعی مبتلا به کرونا/5 هزار بیمار کرونایی کهگیلویه وبویراحمد بهبود یافتند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه بالای 5 هزار بیمار کرونایی کهگیلویه وبویراحمد بهبود یافتند، گفت: از 276 جواب دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج بیشترین مرود مربوط به شهرستان های بویراحمد است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدانپناه گفت:  در هجدهمین روز از شهریور ماه، 257 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 130 نفر مبتلای قطعی می باشند.

 یزدان پناه با اشاره به اینکه 25 بیمار نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری می باشند، اذعان داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 5 هزار و 89 مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان پناه اظهار داشت: از 276 جواب دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، بیشترین درصد و موارد مثبت در طی ٦ ماه گذشته گزارش شده است که مربوط به شهرستان های بویراحمد( 62 درصد) ، کهگیلویه (12درصد) ، بهمئی (10درصد) و گچساران(9 درصد) بوده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌های آلوده را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله ۲ متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و مسافرت به شهرها و استانهای مجاور نداشته باشند.

وی عنوان کرد: همچنین از مردم عزیز استان تقاضا داریم که برای ملاقات با بیماران، در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها حضور پیدا نکنند و با پیامک و تلفن جویای سلامتی عزیزان خود باشند.

دکتر یزدان پناه یادآور شد: استان در مرحله عبور از پیک اول کرونا است که می تواند لطمات جبران ناپذیری به سلامت و جان مردم استان وارد کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه روند افزایش موارد مثبت و بستری ها در بویراحمد نگران کننده است و باعث افزایش مرگ و میر در طی هفته های آینده می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.