گروه: اخبار استان خبر: 163132 / تاریخ انتشار : 1399/6/18 ساعت : 08:00
رئیس دانشگاه علوم رئیس دانشگاه علوم پزشکی خبر داد:

شمار فوتی های کرونا به 90 نفر رسید/ بستری 261 بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی از افزایش شمار جان‌باختگان کووید19به 90 نفر خبر داد و گفت: 261 بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 114 بیمار کرونایی قطعی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدان‌پناه گفت: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 4995 نفر بهبود یافته اند. 

 
وی ابراز داشت: هم اکنون 261 بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 114 بیمار کرونایی قطعی بوده و 19 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
 
 یزدان پناه اذعان داشت: امروز جواب  252 نمونه از بیماران مشکوک به کرونا در تمام شهرستانهای استان از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج دریافت شد که 50 درصد نمونه ها مثبت بودند. 
 
وی افزود: از مجموع نمونه های دریافت شده بیشترین موارد مثبت مربوط به بویراحمد 55 درصد، کهگیلویه 27 درصد و گچساران 9 درصد بود. 
 
وی دو توصیه اصلی به مردم در شرایط کنونی را دوری از حضور در اجتماعات و استفاده از ماسک در کنار رعایت دستورالعمل های بهداشتی عنوان کرد و گفت: جامعه حالت زندگی معمولی را دنبال می کند درحالی که اصلا در شرایط نرمال نیستیم و در شرایط قرمزی هستیم و باید در رعایت پروتکل های بهداشتی سخت گیری و‌دقت بیشتری داشته باشیم.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاکید کرد کاری که مردم باید در شرایط فعلی انجام دهند حضور حداقلی در اجتماعات و دوری از حضور هرگونه اجتماع غیرضروری است و همچنین استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیز جدی گرفته شود تا بتوانیم میزان ابتلا به ویروس را کنترل کرده و دچار وضعیت بدتری نشویم.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.