گروه: اخبار استان خبر: 163128 / تاریخ انتشار : 1399/6/21 ساعت : 14:35

با دستمزد نجومی"ویلموتس"70درصد پروژه ریلی یاسوج -اقلید تکمیل می شود

مسئولان بجای صرف هزینه برای این مربیان و فوتبالیست های درجه چند باید با یک عزم ملی پروژه های بزرگی مثل پروژه ریلی یاسوج به اقلید را به سرانجام رسانند و توسعه ای متوازن و اقتصادی شکوفا را برای جنوب غرب ایران به ارمغان آورند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،حتماً همگی از غرامت سنگین مسئولان فدراسیون فوتبال کشورمان به مربی ضعیف بلژیکی تیم ملی ایران شنیده اید. مبلغی هنگفت برابر با 200میلیارد تومان بودجه از بیت المال که باید صرف مربی شود که هیچگونه عایدی برای فوتبال نداشته است.

 

مسئله ای که نهادهای نظاراتی و مسئولان فدارسیون فوتبال و در رأس آن وزیر ورزش باید پاسخگوی این هدر رفت میلیاردی از بیت المال باشد.

 

اما اصل موضوع این گزارش در خصوص پروژه ای است که قریب 15سال در استان کهگیلویه وبویراحمد فقط نام آن شنیده می شود و هنوز هم کلنگ اجرایی آن بر زمین زده نشده و هر مسئولی به نحوی از زیر بار آن شانه خالی می کند.

 

پروژه بزرگ ریلی یاسوج اقیلید، که سرزمین چهار فصل و زیبای زاگرس جنوبی را به پهنای خاوری ایران متصل می کند و نوید بخش توسعه ای خواهد بود که مردمان این دیار سالها، دهه ها و قرنها چشم انتظاری آن را می کشیدند.

 

امروز توجیه بسیاری از مسئولان اجرایی نبود بودجه برای اجرای این پروژه مهم و حیاتی برای جنوب کشور است، پروژه ای که امروز سیر تاریخی خود را بعد از پروژه محور پاتاوه دهدشت طی می کند و هنوز خبری از کلنگ زنی آن توسط دولت مردان به گوش نمی رسد.

 

برخی از مسئولان امر، بودجه اجرایی برای به ثمر رساندن این پروژه بزرگ را قریب 500میلیارد تومان برآورده کرده اند که در این زمینه باید راههای عملی آن را پیمود.

 

اما سئوال مردم دیار زاگرس از مسئولان و نهادهای نظارتی این است چرا پروژه ای که میتواند جنوب کشور در زمینه های مختلف اقتصادی، گردشگری و حتی توسعه اشتغال شکوفا کند؛ امروز در پیچ و خم نامه های اداری و حتی و لج و لجبازی دولتمردان و برخی مسئولان گیر افتاده است.

 

از سوی دیگر بر اساس آماری که از سوی فدارسیون فوتبال ارائه شده است فوتبال ایران قریب1000میلیارد به مربیان و بازکینان خارجی بدهکار است؛ مربیان وبازیکنانی که هرکدام در نوع خود هیچگونه سود و منفعتی را برای ایران نداشته اند و فقط باری از بدهی ها را بر روی دوش این ملت گذاشته اند.

 

آیا بهتر نبود بجای صرف هزینه برای این مربیان و فوتبالیست های درجه چند این پروژه ها را به سرانجام رساند و توسعه ای متوازن و اقتصادی شکوفا را برای جنوب غرب ایران به ارمغان آورد.؟

 

آنچیزی که امروز مردم استان چهار فصل کهگیلویه وبویراحمد از مسئولان استانی و حتی کشوری می خواهند این است که مسئولان اجرایی برای اعاده حیثیت کشور و حتی به سرانجام رساندن  این پروژه بزرگ ملی دست به کار شوند و بجای هزینه و غرامت به یک مربی ضعیف که در سه ماه هیچگونه عملکردی از خود بجای نگذاشته است این بودجه میلیاردی را صرف پروژه های بزرگی مل پروژه ریلی یاسوج به اقلید کنند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.