گروه: اخبار استان خبر: 163099 / تاریخ انتشار : 1399/6/17 ساعت : 16:20

کرونا همکلاسی دانش آموزان در دهدشت+ تصاویر

بازگشایی مدارس در وضعیت قرمز کرونا زنگ خطری برای همه مردم و مسئولان کهگیلویه و بویراحمد بود تا بعد از آغاز سال تحصیلی شاهد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از مدرسه های شهرستان دهدشت باشیم .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید با وجود سایه کرونا  با حواشی و انتقادات شدید اولیا در فضای حقیقی و مجازی رو به رو بود.

 
برخی از عدم اطلاع قطعی آموزش و پرورش گله مند بوده و اعتقاد دارند که  مسئولان امر یک اطلاعیه دقیق و قطعی برای بازگشایی مدارس صادر نکردند چرا که ستاد ملی کرونا مخالف بازگشایی مدارس و آموزش و پرورش موافق بود.
 
 
در شهر دهدشت نیز بسیاری مانع ورود والدین فرزندان خود به مدارس شدند و برخی در منزل به آن ها تدریس و برخی دیگر بر این اعتقادند که یک فرزند کم سواد و زنده بهتر از یک فرزند با سواد و مرده است و بارها این دست این جملات  را در فضای مجازی منتشر کردند.
 
 
حجت الاسلام وحدانی فر امام جمعه شهر دهدشت نیز در آیین بازگشایی مدارس در شهر دهدشت ضمن گلایه از مسئولان کشوری گفت: آنچه جامعه رامشوش کرده یک بام ودو هوای بیانیه هاست که ستاد کرونا یک تصمیم و آموزش و پرورش یک تصمیم میگیرد. ستاد ملی کرونا باید یک سخنگو داشته باشد و هر کسی بیانیه ای صادر نکند.
 
 
وی افزود: ستاد ملی کرونا بعد از ۸ ماه باید این را یاد بگیرد که از یک تریبون یک سخنگوی واحد مشخص باشد و همه بیانیه ها از آن تریبون اعلام تا سردرگمی در جامعه کمتر باشد.
 
حال با این شرایط برخی از مدارس با حداقل دانش آموزان و به صورت شیفت بندی در حال برپایی مدارس هستند و برخی نیز بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی و یا به ناچار و از روی کمبود زیر ساخت ها در حال برگذاری کلاس های درس هستند.
 
 
 
 در یکی از مدارس روستایی اطراف شهر دهدشت دانش آموزان دو نفری بر روی یک نیمکت نشسته و برخی از آن ها از زدن ماسک نیز خودداری می کنند که این موارد خلاف دستوالعمل های بهداشتی ستاد کرونا است.
 
همچنین دانش آموزان در زنگ های تفریح بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کنار هم و بعضا بدون استفاده از ماسک تجمعاتی را بوجود می آورند که می تواند آسیب آفرین و خطرناک باشد.
 
از مسئولین آموزش و پرورش انتظار می رود که در این شرایط با بازرسی از مدارس و آگاهی از شرایط آن ها مانع از بروز خطر احتمالی شوند تا جامعه دچار التهاب دیگری نشود.
 
 
 
تصاویر تکمیلی در ادامه آمده است؛
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.