گروه: اخبار استان خبر: 163052 / تاریخ انتشار : 1399/6/16 ساعت : 10:29
رئیس محیط زیست گچساران خبرداد؛

آتش سوزی ارتفاعات "آب توت" گچساران مهار شد

رئیس محیط زیست گچساران گفت:این آتش سوزی که از ساعات پایانی بامداد امروز به وقوع پیوسته بود دقایقی پیش با تلاش نیروهای محلی،محیط زیست،منابع طبیعی و دیگر گروه ها مهار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،ولی رمضانی ،رئیس محیط زیست گچساران در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی در خصوص آتش سوزی ارتفاعات منطقه آب توت این شهرستان گفت:صبح امروز آتش سوزی مراتع در ارتفاعات منطقه "آب توت"(جبهه جنوبی کوه دیل) پس از تلاشی همه جانبه مهار شد.

وی افزود:این آتش سوزی که از ساعات پایانی بامداد امروز به وقوع پیوسته بود دقایقی پیش با تلاش نیروهای محلی،محیط زیست،منابع طبیعی و دیگر گروه ها مهار شد.

رئیس محیط زیست گچساران در ادامه گفت:با اقدامات به موقع نیروهای امدادی گسیل شده به منطقه کمتر از یک هکتار از مراتع در این آتش سوزی طعمه حریق شد.

رمضانی تصریح کرد:درختان ارزن و بادام کوهی از مهم‌ترین پوشش گیاهی منطقه آب توت گچساران به شمار می روند.

با این تفاسیر بافت کوهستانی و سخت گذر بودن مهمترین عامل افزایش خسارت ناشی از آتش سوزی در مراتع و جنگل های این استان است و بیش از 80 درصد آتش سوزی های کهگیلویه و بویراحمد در مناطق سخت گذر این استان رخ می دهد که تا رسیدن نیرو های امدادی بخش وسیعی از جنگل از بین رفته است.

اگر چه باید توجه داشت که کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 20 درصد جنگل‌های حوزه زاگرس از گذشته تاکنون دارای یک پوشش جنگلی مناسب بوده که متاسفانه سالانه به دلیل اقلیم، سخت‌گذر بودن و تعرض‌هایی که به عرصه‌های منابع طبیعی در فصل پائیز موقع کاشت ،در بهار بوته کنی گیاهان و تابستان نیز به لحاظ آتش سوزی‌ها در سایه بی مهری مسئولان و متولیان امر رو به سوی نابودی می‌رود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.