گروه: اخبار استان خبر: 162999 / تاریخ انتشار : 1399/6/15 ساعت : 03:31
درگفت وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

اتخاذ تدابیر لازم برای بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی در لنده/آموزش مبتنی بر سلامت هدف ماست+صوت

رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان لنده گفت:آموزش و پرورش در حساس ترین گردنه تصمیم گیری بحث بازگشایی مدارس را اجرایی نمود در دام دو گانه سلامت و آموزش نیفتیم آموزش مبتنی بر سلامت هدف مشترک همه ماست .

علی جاویدان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اشاره به آخرین تمهیدات صورت گرفته در خصوص بازگشایی مدارس در شهرستان لنده گفت:  اصل بر حضور دانش آموز است مگر در مورادی که ستاد ملی کرونا تصمیم خاصی بگیرد . حق حضور در کلاس نباید از دانش آموز سلب شود و حتی الامکان تاکید بر حضور هست اما اگر دانش آموزانی باشند که بنا به دلایل موجه امکان حضور نداشته باشند می تواند از روشهای  مکمل مثل شبکه شاد  تلویزیون آموزشی و... استفاده کنند.

 

وی افزود:شرایط جدید پیش آمده در عرصه سلامت و بروز بیماری گرونا تمامی ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر قرار داد و زیست بوم جدیدی ایجاد کرد که شرایط مختلف جامعه را دستخوش تغییر و آسیب نمود . یکی ازمهم ترین عرصه هایی که در این میان آسیب بیشتر یدید حوزه آموزش وپروزرش بود که به تبع جمعیت 15 میلیونی دانش آموز و حدود 30میلیونی اولیای آن حساسیت بیشتری دارد .

 

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده تصریح کرد: تعطیلی مداوم مدارس از اسفند تاکنون آسیب های جدی به حوزه آموزش و عرصه پرورش وارد نمود که لازم است تدابیر جدی اندیشیده شود .

 

وی تاکیدکرد: در پروتکل جدید اختیارات کامل به شورای مدرسه داده شد که تراکم کلاسها و انعطاف در ساعات را مد نظر قرار دهد به نوعی شورای مدرسه که متشکل از همه افراد ذی ربط و ذی نفوذ در مدرسه هست تاثیر گذارترین مرجع تصمیم گیری است .  اما پیشنهاد ما تقسیم کلاسها به گروههای ده تا  پانزده نفره است.

 

جاویدان گفت:آموزش و پرورش در حساس ترین گردنه تصمیم گیری بحث بازگشایی مدارس را اجرایی نمود در دام دو گانه سلامت و آموزش نیفتیم آموزش مبتنی بر سلامت هدف مشترک همه ماست .

 

وی افزود:باید بپذیریم که کرونافعلا همراه ما هست باید آن را مدیریت کرد و  آسیب های آن را به حداقل رساند و به نوعی سازگاری مثبت با آن ایجاد کرد . تصمیم بازگشایی مدارس در راستای این سازگاری مثبت و تبدیل تهدیدهای این بیماری به فرصت هایی که ااز جمله آنها جهش ناگهانی دانش آموزان به عمق تکنولوزی می باشد شد . که این نکته نیز باید با دقت و تیزبینی مورد نظر قرار گیرد تا تبدیل به آسیب نشود.

 

جاویدان گفت:آمار افراد  مبتلا به کرونا به صورت روزانه و محرمانه دریافت  می شود و همکاران مبتلا تا پایان دوره در کلاس حاضر نمی شوند و پیش بینی معلم جانشین و پر کردن کلاس ها انجام شده اگر امکان حضور ندارند از شبکه شاد تدریس خود را انجام می دهند و اگر این هم امکان نداشت معلم حانشین تعیین می شود تا پایان دوره نقاهت؛ برای دانش آموزان هم امکان دریافت خدمات آموزشی از راههای غیر حضوری فراهم هست.

 

وی در ادامه گفت: با تشکر از عزیزان بنیاد علوی امروز 2000 ماسک تهیه  و تحویل مذیران مدارس گردید انشاالله تا یک شنبه 2000 عدد ماسک دیگر تهیه که جمعیت 4000 نفری دانش آموزان را به طور کامل فعلا یک دوره پوشش دهد.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده گفت: آب زاوال هم تضمن تشکر از مدیریت اداره آب  تهیه شد و در اختیار مدیران مدارس قرار گرفت که کار ضدعفونی مدارس را انجام  دهند.

 

جاویدان گفت:پروتکل 05 و 06 مخصوص بازگشایی مدارس عادی و دولتی و خاص و...  تهیه و ارسال گردید . در اولین فرصت روز پنج شنبه در برنامه لایو از طریق شبکه شاد این موراد به اطلاع کلیه مدیران رسید، از یکی از همکاران پزشک به مدت ده دقیقه علاوه بر پروتکل نکات لازم را در برنامه لایو توضیح دادند که کارشناس بازرسی، کارشناس تربیت بدنی و سلامت ادراه موارد لازم را به همه مدیران ابلاغ کردند.

 

فایل صوتی این مصاحبه در زیر آمده است:

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.