گروه: اخبار استان خبر: 162989 / تاریخ انتشار : 1399/6/14 ساعت : 16:05
خلاصه خطبه های نماز جمعه در کهگیلویه و بویراحمد؛

سطح آموزش مدارس دولتی نباید با بقیه مدارس فرق کند/گلایه خانواده ها از شهریه‌ های میلیونی در سال تحصیلی کرونایی/ضرورت همکاری مضاعف خانواده ها با آموزش و پرورش

نماز جمعه دشمن شکن مردم استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با دیگر مناطق کشور برگزار شد. خلاصه خطبه های نماز جمعه در استان دراین خبر قابل مشاهده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،حجت الاسلام علیرضا صفایی،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در گچساران ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: خداوند می فرماید داگر مردم ایمان بیاورند و نیز تقوا پیشه می کردند از زمین و آسمان برکت نازل می کردیم اما افسوس که دروغ می گویند که ایمان آورده اند.

وی افزود:در دنیا همین کرونا ویروس مشکلاتی را ایجاد کرده و شرق و غرب عالم و کل مردم عالم را گرفتار کرده است و همین آمریکا و اروپا با این همه ادعا گرفتار چه بلاهایی که نشده اند،و تا زمانی که بشر به خود نیاید و توبه و استغفار نکند همین آش است و همین کاسه است.

صفایی در ادامه تصریح کرد:در بحث بازگشایی مدارس که از فردا نیز شروع به کار خواهند کرد و در این وضعیت حساس و خطرناک کرونایی که حتما عزیزان آموزش و پرورش تدابیر لازم را پیش بینی کرده اند، اگرچه مردم هم باید در قبال فرزندانشان احساس تکلیف بیشتری کنند چرا که سلامتی بالاترین نعمت است.

امام جمعه موقت گچساران اظهارکرد:کرونا ویروس همین برگزاری نماز جمعه را به مخاطره انداخت و هفته ها نیز نماز جمعه برگزار نشد،امسال نیز تاسوعا و عاشورای حسینی متفاوت از سال های قبل بود و با رعایت اصول و  پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

وی افزود:بنابراین آموزش و پرورش که خود جایگاه بسیار حساسی است و بیش از 14میلیون دانش آموز مشغول به تحصیل می شوند که تقریبا یک میلیون معلم و کادر اجرایی وظیفه تعلیم و تربیت دانش آموزان سراسر را برعهده دارند.

صفایی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مدیران آموزش و پرورش گفت:در این دیدار ر هبر انقلاب فرمودند که" منطق ایجاد آموزش و پرورش انسان سازی است"،بنابراین 12سال فرزندان من و شما بهترین زمان عمرشلان را برای یادگیری و آموختن اصول شایسته زندگی سپری می کنند و خوشا به حال معلمی که ظرفیت آموختن به دانش آموزان را مغتنم می شمارد و در پرورش روح ،جسم و فکر دانش آموزان با مبانی ناب اسلامی از هیچ تلاشی مضایقه نمی کند.

امام جمعه گچساران درادامه تصریح کرد:خروجی دانش آموزان از مدارس باید یک انسان شایسته باشد که این انسان برای جامعه مفید خواهد بود؛اما نکته دیگر در این ایام که تعداد زیادی از مدارس به به صورت مجازی فعالیت می کنند اما همچنان گلایه های شهروندان از شهریه ها بالاست که تقاضا داریم این موارد نیز رسیدگی بیشتر بشود چرا که مردم گرفتار مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند و اگر بنا برافزایش شهریه آنچنانی در برخی مدارس شهرستان وجود دارد به هر حال رسیدگی شود.

وی اظهارکرد:نکته دیگری که رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند درباره خیانت ننگین دولت امارات است اگرچه کشور عربستان سعودی زودتر از همه پای صهیونیست ها را به منطقه باز کرد و این ایام هم امارات متحده نیز همکاری هایش با رژیم صهیونیستی آشکارتر  کرد این همان مصداق بارز یعنی خیانت و نفاق به امت اسلامی است.

صفایی بیان کرد:کشورهای عربی در آن دوران جنگ 6 روزه مقابل اسرائیل ساقط شدند و امروز هم جور دیگری خیانت می کنند و این ننگ خیانت به دنیای اسلام ، کشورهای منطقه و خیانت به مسئله فلسطین برپیشانی آنها خواهد ماند و این خیانت حکام برخی از کشورهای عربی جسارت صهیونیست ها در منطقه را بیشتر کرده و هر روز شاهد جنایت ها و خیانت های بیشتری در منطقه هستیم.

امام جمعه موقت گچساران افزود:امسال هم مسئله کرونا هم مشکلاتی که ایجاد کرد که از همان روز اول نیز همین سنت حسنه کمک های مومنانه که در نیمه شعبان توسط رهبر انقلاب مطرح شد  همچنان ادامه دارد و از اقدامات همه عزیزان در شهرستان تشکر می کنیم که از این قافله عقب نماندند.

 وی افزود: اما گلایه ها از دولت فعلی نیز بیشتر شده است درحالی که دولت وعده داد که در صورت گرانی بنزین قیمت اجناس و دیگر کالاها کنترل خواهد شد اما عملا مشاهده کردیم که قیمت اجناس چندین برابر شد،در حقیقت دلسوز این مردم کیست؟ و چه کسی دلش برای مردم می سوزد؟.

امام جمعه موقت گچساران گفت:افزایش قیمت ها در بازار سرسام آور است و چه کسی باید پاسخگو باشد اما بدانید که نفرین مردم این بی توجهی برخی دولتمردان و مسئولین خیانتکار را خواهد گرفت.

**********************************

در خطبه های نماز جمعه لنده مطرح شد:

ضرورت همکاری مضاعف خانواده ها با آموزش و پرورش/پشت پرده صحنه گردانان سند2030آشکار خواهدشد

امام جمعه لنده با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس در پانزدهم شهریور یک مسئله مهم و نیازمند تدبیر ویژه در وضعت شیوع کرونا دارد گفت:زوایای پنهان توطئه و خیانت در سند 2030  آشکار خواهدشد.

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.


وی گفت: انقلاب اسلامی ما برگرفته نهضت عاشورا است و وقتی مدافعین حرم از جمله شهید حججی و حاج قاسم سلیمانی با اخلاص خویش رهبری تاکید دارند و وقتی مقام معظم رهبری در منزل شهید سلیمانی حاضر شد ایشان اخلاص ویژه این شهید را رمز موفقیت ایشان دانست.امام جمعه شهرستان لنده تاکیدکرد: ایام سوگواری سید وسالار شهیدان را بار دیگر تسلیت عرض می کنیم که امسال متفاوت ترین محرم را که متجلی از عقلانیت و معنویت همراه بوده است.


محمودی اصل گفت: تحلیل گران و غربگرایان به دنبال به چالش کشاندن محرم به بهانه کرونا بودند که به کوری چشم دشمنان با بصیرت حسینی مردم ایران از این تهدید به درستی با تبعیت از ولایت از تهدید را به فرصت تبدیل کردند و حماسه ای عظیم خلق کردند.


وی گفت: به تبعیت از حماسه اباعبدالله الحسین(ع) حماسه های زیادی در این کشور خلق شد که قیام 17شهریور برای مبارزه با ستم شاهی قیام کردند که در میدان ژاله تهران قتل عام شدند و بیش از هشتادو هشت نفر به شهادت رسیدند که علی رغم تلخی این حادثه نقطه عطفی برای تسریع در پیروزی انقلاب شد.


امام جمعه لنده گفت: مقام معظم رهبری دیدار با مسولان آموزش و پرورش داشتند که هم راجع به مسائل مختلف اشاره داشتند که به اشتباه بزرگ کشور امارات در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و باز کردن پای این جنایت کاران به منطقه و این جسارت و خیانت را برای امت اسلام گذاشتن که امیدواریم نتیجه این جسارت را ببینند.


وی گفت: معلم و جایگاه معلمی در کشور مهم است که سند2030توسط برخی افراد یا دانسته یا ندانسته در حال اجرای نسخه های غربی ها در شیوه های آموزشی هستند که زوایای این توطئه و خیانت آشکار خواهدشد.


محمودی اصل تاکید کرد:وضعیت بد مهدکودک ها در کشور یکی از چالش های است که روند تربیتی در کودکان در بیشتر مناطق کشور اشتباه است که رقص و اختلاط را عادی می کنند که باید خانواده ها با حساسیت لازم پیش ببرند.وی گفت: بازگشایی مدارس در پانزدهم شهریور یک مسئله مهمی است که باید باتوجه به شیوع بیماری کرونا تدابیر لازم صورت گیرد که باید خانواده ها با همراهی آموزش و پرورش باید چالش های موجود برطرف شود و آموزش باید از طریق مجازی پیش برود که باید با آموزش و پرورش همکاری لازم و مضاعف را داشته باشند و با برنامه ریزی دقیق آموزش ها باید با تدابیر لازم اطلاع رسانی صورت گیرد.


امام جمعه لنده گفت: تقدیر مقام معظم رهبری از پدافند هوایی کشور که امنیت ما مرهون بیداری و قدرت بی مثال این نیرو در تحقق شعار ما می توانیم که تحقق پیدا کرد که این مهم محصول تفکر جهادی و انقلابی است.


وی گفت: در موضوع برجان و فشار بر ایران یک تقسیم کاری صورت گرفت که آمریکا و اروپایی ها در عمل هیچ تدبیری برای رفع مشکلات ندارند و هدف آنان ایجاد اختلال محاسباتی برای اداره کشور است.


خطیب جمعه لنده گفت: در برخی جاها برخی مدیران فشارها را سد راه موفقیت می دانند ولی باید تفکر انقلابی حاکم شود.


وی افزود: توجه مسولان به مشکلات مردم باید مورد توجه قرار گیرد لذا باید مشکلات مردم حتما مورد توجه قرار گیرد.

محمودی اصل گفت: لبنان خط مقدم جبهه مقاومت است و باید بحث اتفاقات کنونی این کشور شاهد برخی دسیسه ها از سوی فرانسه و برخی دولت ها در این کشور به دنبال فروپاشی هستند و امیدواریم شرایط کنونی کمی بهتر شود.

*********************************

یاسوج :

سطح آموزش مدارس دولتی  نباید با بقیه مدارس فرق

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه یاسوج ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه گفت: انسان باید در دوران جوانی توشه برداری کند قبل از اینکه انسان ها بمیرند باید برای آخرت خود ذخیره سازی کنند، بعد از مرگ توبه کردن دیگر فایده ای ندارد، بعد از مرگ دو راه بهشت و جهنم است و راه دیگری وجود ندارد این دنیا گذر است و پلی به سوی آخرت است.


نماینده ولی فقیه عنوان کرد: خدای این دنیا و آن دنیا یکی است درست است گرفتاری و زحمت در این دنیا زیاد است سختی هست در این دنیا نیز عذاب و گرفتاری است اعمال ما آثار دارد مگر می شود کسی به بدن دیگری تیر بزند و اثر نکند گناه هم در دنیا و هم در آخرت آثار دارد نماز آثار دارد آثارش در دنیا معنویت نورانیت است و در آخرت هم بهشت است .


وی افزود: ما برخی از این آثار را می بینیم و احساس می کنیم و آثار برخی را نیز نمی بینیم گناه دروغ و غیبت نیز همین گونه است و آثار دارد که مشکلاتی که وجود دارد از آثار گناه است ما ایتها را درک نمی کنیم وقتی مردیم و به آن دنیا رفتیم درک ما چندین برابر می شود اینجا درک نمی کنیم بنابراین این عذاب های عالم آخرت این آثار طبیعی خود گناه است بله خدا ارحم و راحمین است، امروز مشکلات ما در دنیا مربوط به گناه و معصیت است از گناه برداشته شود مشکلات نیز بر طرف می شود.امام جمعه یاسوج در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت به مناسبت های پیش رو اشاره کرد و گفت :سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون آموزش و پرورش و دانش آموزان بود که نکات ارزشمندی را بیان کردند و گفتند باید دانش آموزانی را تربیت کنیم در تراز جمهوری اسلامی باشد و وزن علمی داشته باشند که نگویند دانش آموزان شیعه سواد ندارند باید از جهت اخلاقی نیز رشد یافته و تربیت شده باشند از جهت سیاسی باید فهم سیاسی درستی داشته باشند از نظر اجتماعی باد در شان و تراز جمهوری اسلامی باشند مومن خردمند مجاهد و اهل نظم باشند.


وی گفت :سند تحول باید تکمیل ، اجرا و زمان بندی برای سیاست هایی که باید در آموزش پرورش اجرایی شود انجام شود.


حجت الا سلام و المسلمین حسینی ابراز داشت :همه افراد جامعه ما از آموزش پرورش عبور میکنند و اگر از جهت کمی و کیفی علمی و اخلاقی مناسب باشد انسان های شایسته ای خواهند بود.

 

وی در ادامه گفت : رهبری فرمودند نگاه به آموزش پرورش نباید نگاه مصرفی باشد بلکه نگاه سرمایه گذاری  باشد  و مسولان باید به آموزش پرورش کمک کنند  چرا که سرمایه های یک ملت دانش آموزان است این سرمایه انسانی است که سایر سرمایه ها را ایجاد می کند.حسینی با اشاره به اینکه :آبادانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به دست انسان است  و خرابی هم به دست انسان ایجاد می شودگفت : اگر مغز و فکر انسان آباد شود همه چیز را درست می کند و  یک انسان می تواند یک جامعه را نجات دهند .وی با تاکید بر اینکه شان و شخصیت معلم باید صیانت و این جایگاه و عظمتش باید حفظ شود گفت : ما باید شانیت و منزلت معلم را به معلمان برگردانیم.حسینی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نماز گزاران یاسوجی گفت :سطح آموزش مدارس دولتی  نباید با بقیه مدارس فرق داشته باشد .امام جمعه شهر یاسوج گفت :بازگشایی مدارس طبق قوانین ابلاغی است اگرچه شرایط مناسب و مساعد نیست  و اولیا ناراحت هستند ، اما همه می دانیم فضای مجازی جای درس خواندن نیست  و خود آموزش پرورش هم می داند اما چاره ای نیست کفش کهنه در بیابان نعمت است .وی با اشاره به مداحی استاتدار گفت: مداحی اقای استاندار ارزشمند بود تمام مسولان باید نسبت به دستگاه اهل بیت متوازع باشند هرکس توازع نشان داد خداوند بزرگش میکند حتی اکر همه ضد او باشند .

 

حجت الا سلام و المسلمین حسینی گفت :گاهی برخی به مسولیتی می رسند و تکبر پیدا میکنند خداوند این افراد را با کله به زمین می زند اگر ذره ای برای اهل بیت قدم برداشتیم آنها می دانند و در دستگاه اهل بیت هیچ چیزی مخفی نیست.

 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به شرایط تحریم و کرونا در کشور و استان گفت :استاندار کهگیلویه و بویراحمد انسان شایسته و دلسوزی هستند و کارهای خوبی در این شرایط سخت انجام داده اند.

 

******************************

چرام:

از آموزش حضوری در کلاسهای شلوغ خودداری شود

حجت الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه روز جمعه گذشته بود که یک گروه از جریان افراطی در سوئد یک جلد قرآن کریم را به آتش کشید،اظهار کرد:البته بحث توهین و جسارت به مقدسات اسلامی امری اتفاقی و انفرادی نیست، بلکه این موضوع به صورت سیستماتیک و نظام‌مند در جهان غرب دنبال می‌شود،نوع واکنش امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به انتشار کاریکاتور موهن شارلی ابدو خود بیانگر نوع و کیفیت نگاه رسمی و مسئولان کشورهای غربی است.

 

امام جمعه چرام،عنوان داشت:حملات و اقدامات به چه دلیلی انجام می‌شوند؟ آمار و ارقام در خصوص رشد اسلام و جمعیت مسلمانان به راحتی می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالات در این زمینه را بدهد،یک برآورد غربی درباره میزان تغییر جمعیت ادیان نشان می‌دهد که در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۵۰ مسلمانان با ۷۳ درصد سریعترین رشد جمعیت را خواهند داشت.

 

وی،افزود: رتبه دوم به مسیحیان است که میزان رشد جمعیت آنها حدود ۳۵ درصد و حتی کمتر از نصف رشد جمعیت مسلمانان است،با وجود همه اهانت‌ها، حملات، فشارها و محدودیت‌های علیه مسلمانان، همه آمار و ارقام بر روی کاغذ و در واقعیت، نتیجه خوشایندی را برای غربی‌ها رقم نمی‌زنند؛ به همین دلیل دولت‌های غربی، آشفته و دستپاچه از این وضعیت اقدام به اقدامات خارج از عرف و شئون می‌زنند.

 

حجت الاسلام افشار،ادامه داد: اما وظیفه مسئولین نظام هایی که به نام اسلام حکومت تشکیل داده اند چیست؟ باید سازمان کنفرانس اسلامی درشرایط کنونی وظیفه شرعی و قانونی خود را نشان داده وبا تشکیل جلسه، فشار به جوامع بین المللی مانند سازمان ملل ، سازمان حقوق بشر و… را ایجاد کرده و با اعلام انزجار از کشورهایی که زمینه اهانت به اسلام و مقدسات یک و نیم میلیارد مسلمان را ایجاد می کند،فراهم کرده و با تشکیل کمیته حقوقی زمینه استیفای حقوق مسلمانان را در حفظ حریم دین مقدس اسلام درجوامع حقوقی بوجود آورند.

 

وی در بخش بعدی از سخنان خود با اشاره به این مطلب که مهر ماه، شروع رسمی کلاس های دانش آموزان و فرزندان ما هست،ابراز کرد: برنامه ای در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است که در شرایط ویروس کرونا، کلاس ها بصورت حضوری برگزار شود،


افشار تصریح کرد :در باب آموزش حضوری دانش آموزان در شرایط نامطلوب فعلی ،آنچه که از والدین دانش آموزان دیده و شنیده می شود نگرانی والدین محترم هست که کاملا حق دارند نگران باشند.


وی،گفت: اگر آموزش و پرورش قصد دارند مدارس را بازگشایی کنند باید زمینه نگرانی والدین را در شرایط کرونا از بین ببرند،آنچه که مسئولین بهداشت ذکر می کنند این است؛ که ویروس کرونا در شرایط فعلی خطرناک تر و تهاجمی تر شده است و باید در این زمینه دستورالعمل های از ستاد ملی مبارزه با کرونا را مورد توجه قرار داد، تا خدای نکرده فرزندان ما قربانی بی‌تدبیری مسولین در بازگشایی مدارس نشوند.


حجت الاسلام افشار،ادامه داد: درخواست مردم مومن و انقلابی شهرستان چرام این است که نسبت به این مسئله تجدید نظری صورت گیرد؛ روش ها و شیوه هایی که می تواند دانش آموزان را در مسیر اصلاح و تربیت قرار دهند و خطرات ویروس کرونا را نیز از آنها دور کند در دستور کار قرار دهند و تا زمانی که واکسن یا داروی موثر در درمان کرونا تولید و ساخته نشود انتظار از دلسوزان و مسولین محترم این است که در این شرایط از آموزش و تربیت حضوری در کلاس های شلوغ و پرجمعیت خودداری شود

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.