گروه: اخبار استان خبر: 162961 / تاریخ انتشار : 1399/6/13 ساعت : 14:07
مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

همه مدارس استان در هفته اول باز هستند حتی در وضعیت قرمز

مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از بازگشایی مدارس در استان خبر داد و گفت : همه مدارس در هفته اول حتی در وضعیت قرمز باز هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  صبح امروز ستاد استانی کرونا در سالن دولت استانداری کهگیلویه و بویر احمد برگزار شد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با ابراز نگرانی از روند سعودی شیوع کرونا در استان گفت :  بر اساس نمودار اعلام شده  استان در وضعیت کاملا صعودی و بدترین وضع شیوع کرونا قرار دارد.

 

فرماندار بویر احمد در این نشست اذعان داشت :درصد بیماران زیر پنج سال ما ۲.۲ درصد ، ۵تا ۱۷ سال ۵ درصد و بیماران بالای ۶۰ سال ما ۱۳ درصد بوده که  ۶۹ درصد  نیز در رنج سنی ۱۸ تا ۵۹ سال قرار دارند.وی تاکید کرد :قریب ۱۰ درصد از  محصلین و فرهنگیان اکنون به کرونا  مبتلا شده اند که از این تعداد ۶ درصد دانش آموز هستند.


شاهرخ کناری خاطر نشان کرد بیشترین مبتلایان ما  زنان خانه دار ، کارمندان ،محصلین و فرهنگیان هستند و در ادامه افزود :نیاز است  آمبولانس ها  به صورت عمومی در شهر یاسوح  به مردم اخطار دهند تا موارد بهداشتی را رعایت کنند.

 

فرماندار بویراحمد گفت :۷۰ هزار دانش آموز در یاسوح و  ۴۰ هزار دانشجو داریم که  اگر قرار است رو شنبه بازگشایی مدارس  را داشته باشیم به نظر من فاجعه است.

 

مدیرکل آموزش پرورش استان  در نشست ستاد استانی کرونا گفت :تصمیماتی که گرفته می شود توسط ستاد ملی کرونا است و برای کل کشور باید اجرایی شود.

 

هادی زارع پور با تاکید بر اینکه تصمیم قطعی این است همه مدارس هفته اول باید حضور داشته باشند حتی اگر وضعیت قرمز باشد  گفت : ما نیز این نگرانی را داریم و  باید به ستاد ملی کرونا اعلام شود که اگر نیاز است در خصوص استان تصمیم گرفته شود زیرا  اختیار استان ها محدود و باید تصمیم وزارت را اجرایی کرد.

 

وی با اشاره با اینکه مکلف به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل ها هستیم تصریح کرد : از دیشب به دنبال بحث صد عفونی کردن مدارس هستیم و  اصرار وزیر نیز این است که همه مدارس هفته اول باید باز باشند.زارع پور در ادامه گفت :بحث گروه بندی ها ،مساحت کلاس درس،  مساحت مدرسه و مساحت راه روها در پروتکل ها مد نظر ما هست.

 

احد جمالی معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت امام سجاد ع گفت:وضعیت شیوع بیماری در استان خوب نیست  و اکنون در  بحرانی ترین شرایط قرار  داریم  اگرچه تلفات حداقلی است و مدیریت باعث این قضیه شده است اما غفلت از این قضیه ممکن است باعث شود تلفات سنگینی در انتظارمان باشم.وی ابراز داشت :بهترین کار فعلا رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت موارد بهداشتی است چرا که هنوز هیچ واکسنی وارد بازار نشده است.معاون سیاسی استاندار گفت :چهار شهرستان ما قرمز است یکی نارنجی و سه زرد است لذا وضعیت را می توان بحرانی ترین شرایطی که تا کنون داشتیم بیان کرد.وی در خصوص بازگشایی مدارس توسط آموزش پرورش گفت با توجه به ویژه بودن استان نظر کارشناسی رئیس دانشگاه به تهران اعلام شود تا در این رابطه تصمیم گیری به تعطیلی مدارس انجام شود.


 کناری گفت:  اگر قرار بر این است پس بسته شدن اصناف پر خطر مفهومی ندارد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
سهرابی نیک
1399/6/13 - 14:48
خدایی سعودی؟ یا صعودی؟ مگه عربستانه که نوشتین سعودی
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.